V Zlatých Moravciach prehra 0:2

Muži  -  06 Feb 2022

V ďalšom zo série prípravných stretnutí v rámci zimnej prípravy podľahol tím trénera Auxta domácemu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:2.

Úvod zápasu priniesol vyrovnanú hru v strede poľa, aj keď viac pokusov mimo žrde smerovalo na našu bránu. V 10. min zlikvidoval priamy kop ViOn-u Filip Krížik a blysol sa aj v 26. min, keď pohotovým zákrokom vytlačil na roh gólovú strelu. Prvýkrát kapituloval v 33. min, po strele Horák, vyrovnanie mohla priniesť 36. min. Po prieniku Daneka na pravej strane sa v čistej šanci ocitol Kelemen, no lopta mierial nad bránu domáceho ViOn-u. Hostia pred polčasovou prestávkou pridali ešte jeden gól, po zaváhaní Kohúta sa k lopte dostal Mondek a zvýšil na 2:0 z pohľadu domácich.

V druhej časti hry malo naše mužstvo najmä v poslednej dvadsaťminútovke navrch a niekoľkokrát sme boli blízko vyrovnania. V najväčšej šanci sa ocitol Danek, ktorého strela zmenila smer lopty a obtrela sa o žrď súperovej brány a po prieniku tohto hráča v 89. min a nedovolenom zákroku domácej obrany sme mali výhodu pokutového kopu, ktorý Haris Harba nepremenil. Dorážku Daneka do siete po kontakte s brankárom Lukáčom rozhodca neuznal, v Zlatých Moravciach tak naše mužstvo prehralo 0:2.

FC VION ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE – FC PETRŽALKA 2:0 (2:0)

Góly: 33. Horák, 45. Mondek
FC Vion: Kira (46. Lukáč) – Mondek (79. Rák), Tóth (72. Chren), Menich, Pintér – Sloboda, Neofytidis (72. Bednár) – Horák (79. Švec), Grozdanovski (72. Ďubek), Kyziridis (72. Kolesár) – Jibril (46. Haspra)
FC Petržalka: Krížik – Kohút (58. Krisztín), Nemec (55. Tóth), Kozák, Kuník – Tvrdík (58. Harba), Slivka (58. Vlasák), Hronec (55. Riznič), Štefanec, Danek – Kelemen.