Viktor Sliacky autorom víťazného gólu proti Púchovu: „Vydreté, ale veľmi cenné tri body“

Muži  -  02 Nov 2022

Naše mužstvo zaznamenalo v ostatných štyroch kolách tri výhry a odpútalo sa z dna druholigovej tabuľky. V náročnom období prispel mierou vrchovatou k veľmi cenným trom bodom v nedeľňajšom domácom dueli proti Púchovu svojim výkonom a víťazným gólom Viktor Sliacky.

Sú zápasy, v ktorých herne dominujete, prídu aj také, v ktorých to viazne a hráči nie a nie chytiť ten optimálny rytmus. Kým proti Trebišovu sme pred tromi týždňami videli „čierno-biely koncert“, proti Púchovu to bolo víťazstvo 1:0 s odretými ušami. Uspieť v zápasoch, v ktorých vám to herne nejde, je mimoriadne dôležité a to sa v nedeľu, aj zásluhou Viktora Sliackeho a jeho gólu, podarilo.

"Videl som voľný priestor vpredu, pohybom som si pýtal loptu. Keď sa k nej dostal Ďuri Piroska, vedel som, že bude hľadať niekoho vpredu a to sa aj stalo. Dostal som od neho skvelú prihrávku, potiahol som smerom k bráne, zasekol som si obrancu a keď sa mi núkala šanca na strelu, využil som ju. Mieril som k žrdi, ale pomohla mi aj teč obrancu, ktorou pozmenil smer lopty. Chvalabohu, lopta skončila v sieti,“ komentoval rozhodujúci okamih zápasu Viktor Sliacky.

"Do konca zápasu zostávalo ešte veľa času, popravde, nemyslel som si, že to bude jediný gól stretnutia. Vypracovali sme si aj ďalšie šance. Spomeniem strelecké príležitosti Harbu, či Štefanca, žiaľ, ďalšie góly sme už nepridali a triasli sme sa o výsledok do posledných minút. Je pravda, že dnes to nebola žiadna krasojazda, herný prejav určite nebol najlepší, čo nám dali pocítiť aj fanúšikovia, ale chceli sme tri body a máme ich. To je vzhľadom k postaveniu mužstva v tabuľke v našej aktuálnej situácii to najpodstatnejšie.“

Tréner Zachariáš po zápase prízvukoval, že v Dubnici predviedli jeho zverenci z hernej stránky oveľa pohľadnejší futbal, no bola z toho len prehra, proti Púchovu to nebol zďaleka top výkon, ale stačil na trojbodový zápis. „Taký je futbal. Ako som povedal, pre nás sú to veľmi cenné body a znamenajú ďalší posun v tabuľke smerom dopredu. Presne to sme potrebovali. Úprimne, keď sme boli na poslednej priečke, cítili sme napätie aj počas tréningov. Nebolo to nič príjemné. Vieme, že si môžeme pomôcť len sami výkonmi a víťazstvami a o to viac ma teší, že sme Púchov nakoniec zdolali. Posun v tabuľke cítime aj na tréningoch. Atmosféra je uvoľnenejšia, myslím si, že sa dokážeme viac tešiť z hry, z futbalu máme znovu radosť a zábavu a o to predsa ide,“ dodal smerom k nedeľňajšiemu zápasu Viktor Sliacky.

Výhry s Trebišovom, v Dolnom Kubíne a proti Púchovu sa bude žiadať potvrdiť už v sobotu, kedy na domácom štadióne hostíme B-tím bratislavského Slovana. „Všetci vieme, aký náboj majú zápasy proti tomuto súperovi. Slovan je aktuálne v tabuľke vyššie, ale netreba sa na to pozerať. Derby zápasy sú vždy špecifické a my chceme podať dobrý výkon a získať tri body.“

Kiežby si Viktor Sliacky pripísal na svoje konto ďalší trojbodový gól aj v sobotu. Jeho výkony v petržalskom drese určite pozorne sleduje aj kouč slovenskej reprezentačnej 20-ky Albert Rusnák. Viktor bol členom kádra SR na ME U19 a výkonmi v FC Petržalka bojuje o miestenku v kádri na budúcoročné MS U20 v Indonézii. „Šampionát je ešte ďaleko, ale ako hovoríte, vnímam to ako životnú šancu a budem sa snažiť vybojovať si finálnu nomináciu na svetový šampionát. V minulých prípravných dueloch v Uzbekistane som chýbal, ale nerobím z toho vedu, nominácia je vždy voľba trénera. Ja som odhodlaný na sebe tvrdo makať a verím, že si výkonmi v nasledujúcom polroku nomináciu na MS vyslúžim,“ dodal na záber autor víťazného gólu do siete Púchova Viktor Sliacky.

Spomínaný zápas 16. kola II. ligy FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B, je na programe už v sobotu (5.11.) o 13:30, hlavným rozhodcom stretnutia bude Michal Čiernik.