Viktor Vondryska pre duelom so Žilinou B: „Nevyspytateľný súper, chceme tri body!“

Muži  -  26 Feb 2021

V príprave sa blysol dvomi gólmi do siete Komárna pri výhre 2:1 a Serede (1:0), v poslednom zápase v Podbrezovej sa ocitol v základnej zostave trénera Pecka. Reč je o 19-ročnom bratislavskom rodákovi a útočníkovi VIKTOROVI VONDRYSKOVI.

„V Podbrezovej sme nezačali sme, odohrali sme vyrovnaný zápas, škoda dvoch chýb, ktoré nás stáli tri body a dobrý výsledok. Tentoraz sa od nás odklonilo šťastie, verím, že zajtraším zápasom so žilinským béčkom odštartujeme novú úspešnú sériu výsledkov,“ komentoval minulotýždňové dianie Viktor Vondryska. Pred duelom so Žilinou netají optimizmus. „Pri zápase s béčkom ligistu nikdy neviete, v akom zložení príde a nastúpi. My chceme tri body. Aby sa nám v týždni ľahšie trénovalo,“ hovoril s úsmevom o zajtrajšom stretnutí.

Viktor má za sebou premiérový štart, na premiérový gól si musí ešte počkať. Dva strelil v petržalskom drese v príprave, teraz by sa žiadalo trafiť do siete v ostrom zápase. Ako sa to robí ukázal chladnokrvným a presným zakončením v zápase s Komárnom. Pred šestnástkou prevzal loptu, vyhodnotil situáciu a tvrdou strelou k žrdi nedal gólmanovi hostí šancu. „Verím, že to príde čo najskôr. Pýtali ste sa v čom sa cítim silný, tak je to práve zakončenie a výber miesta v šestnástke, verím si aj v osobných súbojoch.“

Naše mužstvo malo na dosah tri body proti Skalici, bodový zisk nebol ďaleko ani v Podbrezovej. Po zápasoch s tabuľkovo vyššie postavenými súpermi nás čaká z pohľadu fanúšika „hrateľnejšia“ Žilina. „Druholigová súťaž je veľmi vyrovnaná, vyhrať môže každý s každým. Dve výhry vás vystrelia do vyšších poschodí tabuľky, dve prehry znamenajú posun smerom dole. Verím, že duel so Žilinou zvládneme a aj vo zvyšku sezóny si udržíme postavenie minimálne v strede druholigovej tabuľky,“ dodal na záver Viktor Vondryska.

Zápas 18. kola II. ligy FC Petržalka – MŠK Žilina B (sobota 27.2.) má výkop o 13:00, stretnutie sa hrá za zavretými bránami, sledovať ho môžete od 12:45 na Futbalnet TV https://futbalnet.tv/2liga-20202021-18kolo-fc-petrzalka-msk-zilina-b
VIZITKA – VIKTOR VONDRYSKA

Dátum narodenia: 12.3.2001
Miesto narodenia: Bratislava
Post: útočník
Kluby: FKM Karlova Ves, FK Pohronie, FK Železiarne Podbrezová
Najobľúbenejší klub: Manchester United
Najobľúbenejší hráč: Cristiano Ronaldo