Víťazná rozlúčka, v Banskej Bystrici výhra 2:1 nad domácou Duklou

Muži  -  24 Máj 2021

zápase 30. kola II. ligy zdolal tím trénera Kausicha domácu banskobytrickú Duklu 2:1, Petržalka tak obsadila celkové 9. miesto druholigovej tabuľky 2020/21.

V záverečnom zápase II. ligy vycestovala Petržalka do Zvolena na zápas proti MFK Dukla Banská Bystrica. V 5. minúte si poradil brankár Ševčuk s pokusom Davida Jackuliaka z ľavej strany. O štyri minúty sa Petržalka ujala vedenia. Po centri Kristiána Miháleka sa presnou hlavičkou presadil Alexander Horvát. Zakrátko letela strela Dopatera tesne vedľa Balážovej brány. Na opačnej strane vyrazil Ševčuk prudký strieľaný center aktívneho Jackuliaka a následný pokus Lukáčika letel nad. Kristián Lukáčik to skúšal o chvíľu znovu, lenže Vadym Ševčuk bol pozorný a jeho pokus kryl. O desať minút netrafil z dobrej pozície bránu svojou strelou domáci Viktor Tóth. V 27. minúte chytil brankár Dukly Filip Baláž nedôraznú hlavičku Lukáša Gašparoviča. O tri minúty sa pekne uvoľnil Viktor Sliacky, lenže Baláž včas vybehol a uchmatol mu loptu spod nôh. V 37. minúte Banská Bystrica vyrovnala, keď sa dostal k odrazenej lopte kanonier Miladin Vujoševič a zblízka sa nemýlil. V závere prve časti hry sa neujal pokus Jakub Hronca z dobrej pozície a tak bol  po prvom polčase stav zápasu medzi Banskou Bystricou a Petržalkou nerozhodný 1:1.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy bez zmien. V 52. minúty chytil brankár Baláž Gašparovičovu strelu.  V 55. minúte musel pre zranenie odstúpiť Jakub Hronec, ktorého nahradil Erik Hurný. V 62. minúte to znovu skúšal domáci Tóth, ktorého strelu aj tentokrát chytil gólman čiernobielych Ševčuk. V 67. minúte sa Petržalka druhýkrát v zápase dostala do vedenia. Striedajúci Kozlovský sa preštrikoval obranou Dukly a jeho strelu si nešťastne zrazil do vlastnej brány  obranca domácich Lukáš Migaľa. V 84. minúte zakončoval domáci Adam Hanes, lenže ani on Ševčuka neprekonal.  Na druhej strane namieril kapitán Petržalky Lukáš Gašparovič z priameho kopu len do bočnej siete. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo, a tak sa Petržalka rozlúčila so sezónou 2020/2021 víťazstvom nad Banskou Bystricou 2:1. Čiernobieli  skončili v tabuľke II.ligy na 9. mieste  a môžu sa pripravovať na novú sezónu.

Autor: Tomáš Emrich.

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - FC PETRŽALKA 1:2 (1:1)

Góly: 37. Vujoševič – 9. Horvát, 67. Migaľa (vl. gól)

Dukla Banská Bystrica: Baláž - Hanes, Nosko, Tóth (66. Richtárech), Jackuliak (83. Gonda), Kupčík, Snitka (66. Willwéber), Vujoševič (66. Laksík), Migaľa, Lukáčik, Kvocera (83. Dolný)
FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Farkaš, Tóth (75.Filipiak), Mrnka (75. Vondryska), Dopater (55. Kozlovský), Horvát, Oscar, Sliacky (68. Kudlička), Hronec (55. Hurný), Gašparovič

MFK Dukla Banská Bystrica - FCPA 1:2 (1:1)