Z Košíc s vysokou prehrou 0:5

Muži  -  03 Apr 2023

V zápase 23. kola podľahol tím trénera Zachariáša na pôde FC Košice domácemu mužstvu 0:5, góly domácich strelili Jakúbek, Lačný, Šindelář a dvojgólový Sagna.

Prvú šancu zápasu mali v 4. minúte hostia z Petržalky, keď Harbovu strelu z dobrej pozície kryl pozorný Valach. Na opačnej strane hracej plochy prestrelil bránu Petržalky Nafiuho pokus a v 15. minúte netrafil Krížikovu svätyňu svojou strelou Jakúbek. O tri minúty sa už skóre menilo, keď sa po zahratom rohu na krátko a následnej trme-vrme v pokutovom území presadil hlavou Matej Jakúbek. V 35. minúte to skúšal dvakrát kapitán Košíc Erik Pačinda, ale ani jeden jeho strelecký pokus nemieril medzi tri žrde a v 39. minúte zvýšil na 2:0 pre Košice po individuálnom prieniku a presnej strele po zemi Miloš Lačný. Po prvom polčase tak viedli Košice nad Petržalkou 2:0.

Do druhého dejstva urobili obaja tréneri po dve zmeny v zostavách. Na strane Petržalky nahradila Bobrovského a Chríbka dvojica hráčov Šimon Kozák a Viktor Sliacky, domáci poslali na ihrisko Lendinga Sagnu s Erikom Lienerom namiesto Miloša Lačného a Valmira Nafiuho. 48. minúta priniesla priamy kop Gašparoviča, ktorý tečoval Timotej Tóth a Frederik Valach ho kryl. O štyri minúty mal veľkú šancu striedajúci Viktor Sliacky, lenže zblízka prestrelil bránu Košíc. V 59. minúte to už bolo 3:0 pre Košice, keď sa po Pačindovom centri z priameho kopu presadil hlavou Lending Sagna. V 70. minúte mal dobrú príležitosť po Sliackeho prihrávke Harba, ale Frederik Valach jeho strelu skvele reflexívne vyrazil a o chvíľu letel Privrelov pokus mimo. V 74. minúte zvýšili žltomodrí svoj náskok na 4:0, keď po Lienerovej prihrávke zakončil presne po zemi Sagna a strelil tak svoj druhý gól v stretnutí. Následne mieril z dobrej pozície nad Filip Oršula a zakrátko tesne minul Valachovu bránu aj pokus aktívneho Viktora Sliackeho. V 82. minúte uzavrel skóre zápasu na konečných 5:0 hlavou Matej Šindelář. V závere stretnutia ešte mieril nad zblízka Liener a Pačindov priamy kop vyrazil brankár Filip Krížik.

FC Košice tak zdolal Petržalku vysoko 5:0, najbližší zápas čaká na zverencov trénera Zachariáša už v stredu (5.4.)o 16:30, kedy na domácej pôde privítajú mužstvo KFC Komárno.

Autor: Tomáš Emrich.

FC KOŠICE – FC PETRŽALKA 5:0 (2:0)

Góly: 18. Jakúbek, 39. Lačný, 59., 74. Sagna, 82. Šindelář
ŽK: Jakubko, Lačný - Kuník, Kozák