Z Prešova s cenným bodom po remíze 1:1

Muži  -  22 Okt 2023

V stretnutí 13. kola II. ligy remizovali zverenci trénera Kuruca na pôde 1. FC Tatran Prešov 1:1, gól nášho tímu strelil v 63. min Filip Oršula.

V 6. minúte mieril z priameho kopu tesne vedľa Lukáš Gašparovič a na opačnej strane ihriska chytil o chvíľu neskôr brankár Halouska Dolného priamy kop. V 17. minúte bol v akcii opäť Pavel Halouska, keď skvele vyrazil na roh nepríjemnú Gladišovu strelu. O sedem minút vyrazil gólman Kuchynskyi Odukovu hlavičku. V 30. minúte tesne minul bránu Petržalky Župov strelecký pokus a o chvíľu nemieril presne ani kapitán Tatrana Jozef Dolný. V závere prvého dejstva ešte Halouska chytil Sokolovu strelu a tak bol po prvom polčase stav medzi Prešovom a Petržalkou nerozhodný 0:0.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 52. minúte najskôr hlavičkoval do bočnej siete Patrik Šimko a zakrátko vyrazil Halouska na roh Gladišovo zakončenie hlavou. V 53. minúte sa Prešovčania ujali vedenia, keď loptu po skrumáži pred bránou poslal po Gállovom centri do siete zblízka Jozef Dolný. O chvíľu to Dolný skúšal ďalšou strelou, ale našiel iba pripraveného Halousku. V 59. minúte trafil do bočnej siete svojou strelou Boris Gáll. V 63. minúte Petržalka vyrovnala, keď sa po Nombilovej prihrávke presadil po krásnom individuálnom prieniku a presnom zakončení k žrdi kapitán čiernobielych Filip Oršula. O dve minúty letel mimo ďalší Dolného pokus. V 70. minúte chytil Maksym Kuchynskyi Rizničovu strelu a o dve minúty bol na druhom konci hracej plochy na mieste Halouska pri Petkovej hlavičke. V 76. minúte odvrátil loptu z bránkovej čiary po ďalšej Petkovej hlavičke stopér Arnaud Konan. O dve minúty najskôr minul Halouskovu svätyňu z dobrej pozície striedajúci Diao a následne videl po druhej žltej červenú kartu Filip Oršula za predchádzajúci faul na Diaa. Petržalka tak dohrávala približne štvtrťhodinu v oslabení.V 80. minúte nezakončil zblízka Dolný a následne pri Diaovej koncovke odkopol loptu z bránkovej čiary Nikita Kelembet. O tri minúty prestrelil bránu Miroslav Petko a následne nemieril presne ani Milunovič. A keďže v nadstavenom čase Halouska výborne ukryl do rukavíc Dolného strelu a ďalší pokus kapitána „koňarov“ bol tečovaný mimo bránu, zrodila sa v Ličartovciach medzi Prešovom a Petržalkou remíza v pomere 1:1.

Najbližšie sa zverenci Michala Kuruca predstavia v nedeľu 29.10. o 10:30 na domácom trávniku proti mužstvu KFC Komárno.

1. FC TATRAN PREŠOV - FC PETRŽALKA 1:1 (0:0)

Góly: 53. Dolný - 63. Oršula
ŽK: Kelembet, Konan, Babovič, Danek, Oršula
ČK: 78. Oršula (po 2. ŽK)
1. FC Tatran Prešov: Kuchynskyi - Šimko, Baran, Petko, Milutinovič, Gladiš, Bobrovský (72. Keresteš), Gáll (85. Jendrek), Župa (85. Popovič), Sokol (72. Diao), Dolný
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Kelembet, Konan, Šurnovský, Nombil, Gašparovič (89. Halo), Riznič, Bordáč (72. Danek, 89. Kachnič), Oduko, Babovič (68. Čiernik)

Ilustračné foto: Martin Gabura

1. FC TATRAN Prešov - FCPA 1:1 (0:0)