Zajtra v osemfinále Slovnaft Cupu proti FK Pohronie v Topoľčanoch

Muži  -  05 Apr 2021

V osemfinálovom stretnutí Slovenského pohára nastúpi tím trénera Pecka zajtra (utorok 6. apríla) o 16:00, na neutrálnej pôde v Topoľčanoch, proti fortunaligovému FK Pohronie.

Aktuálny ročník Slovenského pohára bol minulý rok v októbri pred 4. kolom pre pandemickú situáciu prerušený, minulotýždňový reštart súťaže priniesol postup Komárna, Podbrezovej a Košíc. Práve tieto tímy doplnili 13 mužstiev, ktoré postúpili do osemfinále bez boja.

Kluby z Regionálnych futbalových zväzov, ktoré boli ešte v hre a nemohli nastúpiť do ďalších pohárových duelov, keďže je v nich ešte vždy pozastavená tréningová činnosť (TJ Rovinka, FC Rohožník, FC Pata, FC Slovan Galanta, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, ŠK Sásová, ŠK Belá, OŠK Bešeňová, TJD Príbelce, MŠK Slavoj Spišská Belá, Slávia TU Košice, 1. MFK Kežmarok, MŠK Spišské Podhradie a MŠK Tesla Stropkov), budú v ďalšom ročníku zaradené do príslušného kola, v ktorom teraz skončili.

Naše mužstvo si vybojovalo postup do osemfinále v dramatickom zápase 3. kola (30. septembra 2020) na pôde MŠK Kysucké Nové Mesto, kde z 1:4 otočilo skóre štyrmi gólmi v záverečnej štvrťhodine na konečných 5:4. Autormi gólov boli v prvej minúte Hronec, k obratu zavelil v 63. min Krisztín, ďalší gól bol vlastenec do siete Kysučanov, v závere zápasu sa strelecky presadili Dopater a Jedinák.

Náš zajtrajší súper deklasoval v 3. kole mužstvo FK Rača 6:0, osemfinálový zápas FK Pohronie – FC Petržalka (utorok 6.4.) sa hrá na neutrálnej pôde v Topoľčanoch, výkop zápasu je stanovený na 16:00, hlavným rozhodcom stretnutia bude Bálint Kišš.
Osemfinále Slovnaft Cupu 2020/21:

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FC Petržalka
MFK Dukla Banská Bystrica - KFC Komárno
FC Košice - ŠKF Sereď
MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda
MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová
FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica
Spartak Trnava - AS Trenčín
Slovan Bratislava - MFK Tatran Liptovský Mikuláš