OFK Trebatice – FC Petržalka 2:1

Muži  -  26 Aug 2021

V zápase 2. kola Slovnaft Cupu podľahol náš tím štvrtoligistovi OFK Trebatice 1:2, gól nášho mužstva strelil v v poslednej minúte stretnutia Jakub Hronec z pokutového kopu.

V úvode stretnutia musel domáci brankár Kirka včas vybehnúť a odkopnúť loptu pred Patrikom Danekom. Na druhej strane hracej plochy letela zblokovaná strela domáceho kapitána Mikloviča nad Krížikovu bránu. V 9. minúte sa Trebatice ujali vedenia. Strelu Ľuboša Mikloviča ešte Krížik vyrazil, ale na následnú dorážku Matúša Vala bol prikrátky. Zakrátko vystrelil opäť Miklovič vedľa brány Petržalky. O šesť minút pekne vystrelil Lukáš Krisztín, ale pozorný Enriko Kirka jeho pokus vyrazil a dorážka Daneka mierila vedľa. V 18. minúte mal Patrik Danek ďalšiu príležitosť, lenže v čistej šanci prestrelil bránu. V 34. minúte to skúšal Danek znovu prudkou strelou, ale gólman Kirka bol pozorný a s námahou vyrazil tento pokus na roh. Po prvom dejstve tak viedli Trebatice nad Petržalkou 1:0.

V úvode druhej časti hry chytil Filip Krížik hlavičku Mikloviča a poradil si aj s vybehnutím a odkopom pred rovnakým hráčom o chviľu neskôr. Na opačnej strane mieril tesne vedľa neúnavný Danek. V 53. minúte nenamieril presne hlavou ani domáci Samuel Valo. 65. minúta priniesla zakončenie Spáčila. Gólman Kirka ale reflexívne zasiahol a vyrazil tento pokus. O štyri minúty videl červenú kartu za faul pred pokutovým územím hráč Petržalky Timotej Tóth. Z nariadeného priameho kopu strelil krásny gól na 2:0 kapitán Trebatíc Ľuboš Miklovič. V 82. minúte sa neujal ani pokus striedajúceho Petra Kudličku, ktorý letel tesne mimo. V závere stretnutia Petržalka znížila, keď nariadenú jedenástku po faule na Sliackeho premenil Jakub Hronec. Petržalka tak prehrala v Trebaticiach 2:1 a so Slovnaft Cupom sa lúči.

Najbližšie druholigové stretnutie odohrajú čiernobieli v nedeľu 29.8.2021 o 10:30 na domácej pôde proti tímu FK Humenné .

Autor: Tomáš Emrich.

OFK TREBATICE – FC PETRŽALKA 2:1 (1:0)