Víťazstvo 2:1 nad Bardejovom, víťazný gól Daneka

Muži  -  16 Aug 2021

V zápase 4. kola II. ligy zdolal tím trénera Auxta Partizán Bardejov BŠK na domácej pôde 2:1. Skóre zápasu otvoril Jakub Nemec, víťazný gol strelil v 81. min Patrik Danek.

V stretnutí 4. kola II. ligy privítala Petržalka na domácej pôde tím Partizána Bardejov. Už v 3. minúte vystriedali hostia, keď Jakuba Konkoľa vymenil Rastislav Kružliak. V 11. minúte sa Petržalka ujala vedenia keď sa po centri Gašparoviča z ľavej strany presadil hlavou stopér Jakub Nemec. Zakrátko sa predieral Šimon Štefanec, lenže jeho strelu brankár Čikoš-Pavličko vyrazil na roh a o chvíľu letela strela Sliackeho tesne nad. V 16. minúte Bardejov vyrovnal. Po faule Miháleka na Veličkoviča síce trafil z nariadenej penalty Brazílčan Lopez da Silva len do žrde, ale Richard Župa pohotovo dorazil loptu do odkrytej brány. V 20. minúte hlavičkoval po rohovom kope nad autor prvého gólu Petržalky Nemec. V 33. minúte vystrelil Haris Harba len do náručia gólmana Bardejova. O štyri minúty neskôr letel prízemný pokus Miháleka tesne vedľa brány Partizána a na opačnej strane zakončil v ťažkej pozícii Lopez da Silva nepresne. Po prvom polčase tak bol stav nerozhodný 1:1.

Do druhého dejstva urobil tréner Petržalky Mário Auxt dve zmeny. Patrika Rédekyho a Viktora Sliackeho vymenili Šimon Kozák a Patrik Danek. V 58. minúte prestrelil zblízka Ševčukovu bránu Lopez da Silva. O šesť minút zakončil akrobaticky striedajúci Kelemen len do miest kde stál pripravený Ján Čikoš-Pavličko. Na druhej strane hracej plochy to skúšal tiahlou nepresnou strelou aktívny da Silva a po ňom aj nepresným lobom Richard Župa. O tri minúty mal po zmätkoch v obrane hostí dobrú možnosť Harba, lenže jeho strela minula bránu. Onedlho netrafil na opačnom konci ihriska bránu zblízka opäť Župa a hlavou sa nepresadil ani domáci Harba. V 81. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Loptu si na pravej strane po centri Spáčila spracoval striedajúci Patrik Danek a prudkou strelou rozvlnil sieť. V záverečnej päťminútovke ešte netrafil bránu Bardejova lob Kelemena a keďže Partizán zo záverečného tlaku, pri ktorom bol v pokutovom území aj brankár Ján Čikoš-Pavličko vyrovnanie nevyťažil, vyhrala Petržalka nad Bardejovom v pomere 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú čiernobieli už v stredu 18.8. 2021 o 17:00, v predohrávke 7. kola privítajú na domácej pôde družstvo FK Rohožník.
Autor: Tomáš Emrich.

FC PETRŽALKA – PARTIZÁN BARDEJOV BŠK 2:1 (1:1)

Góly: 11. Nemec, 81. Danek - 16. Župa
FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Rédeky (46. Kozák), Nemec, Kohút, Nagy (86. Hurný), Gašparovič, Štefanec (62. Kelemen), Turčák (73. Spáčil), Sliacky (46. Danek), Harba
Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko - Župa, Petko, Konkoľ (3. Kružliak), Lopez da Silva (79. Lukáč), Matič (56. Filipiak), Ikedy, Zemko, Veličkovič, Keresteš, Maník (56. Stachura)

FCPA - Partizán Bardejov 3:2 (1:1)