Výhra 3:2 nad Bardejovom, dvojgólový Vondryska

Muži  -  12 Apr 2021

V zápase 24. kola II. ligy zdolal náš tím na domácej pôde Partizán Bardejov 3:2, prvý gól stretnutia strelil po polhodine hry Lukáš Gašparovič z penalty, v druhej časti hry sa presadil dvakrát Viktor Vondryska.

Prvá vážnejšia situácia zápasu sa odohrala v 20. minúte, keď Gašparovičovu strelu vyrazil pozorný Čikos-Pavličko. O päť minút chytil po rohovom kope hostí hlavičku Lukáša Horvátha brankár Vadym Ševčuk. 28. Minúta priniesla vynútené striedanie na domácej strane, keď zraneného Jedináka vystriedal Španiel Oscar. V 32. minúte otvorila Petržalka skóre zápasu, keď sa z pokutového kopu nariadeného po faule na Miháleka presadil Lukáš Gašparovič. O chvíľu minula strela rovnakého hráča vedľa brány Bardejova. V 35. minúte Partizán vyrovnal, keď presnou hlavičkou prekonal Vadyma Ševčuka Lukáš Horváth. Následne prehlavičkoval domácu bránu Ján Dzurík. Na opačnej strane pokryl gólman Bardejova Ján Čikoš-Pavličko tečovanú strelu Miháleka. Po prvom polčase tak hrala Petržalka s Bardejovom nerozhodne 1:1.

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy so zmenami v zostave. Domáci tréner Ladislav Pecko poslal na ihrisko Viktora Vondrysku namiesta Erika Hurného. Kouč hostí z Bardejova Bobi Stojkovski urobil dvojnásobnú výmenu, keď dvojicu Diego a Selimi, nahradili Jarzebak a Mijland. V 56. minúte letel pokus Horvátha nad. V 61. minúte išla Petržalka opäť do vedenia, keď sa po prieniku Gašparoviča a následnom zmätku v pokutovom území Bardejova, dostal k lopte striedajúci Vondryska a doklepol do siete. O päť minút neskôr letela zblokovaná strela autora gólu Vondrysku vedľa brány Čikoša-Pavlička. V 69. minúte sa vyznamenal brankár Ševčuk, keď bravúrne vyrazil nad brvno prudkú hlavičku Bilaliho. 78. minúta priniesla tretí gól Petržalky, keď zakombinoval Gašparovič so Sliackym, ten našiel presnou prihrávkou Viktora Vondrysku, ktorý s prehľadom upratal loptu do brány Bardejova. O ďalšie štyri minúty gólová prestrelka pokračovala, keď unikla dvojica Miland a Bilali a druhý menovaný sa zblízka nemýlil. Bardejov tak pred koncom zápasu znížil na rozdiel jedného gólu. V posledných minútach stretnutia sa ešte neujali zakončenia striedajúcich Petržalčanov Horváta a Dopatera, a keďže ďalšie góly už nepadli zdolala Petržalka Partizán Bardejov 3:2.

Najbližšie stretnutie odohrá tím Petržalky v stredu 14.4. 2021 o 15:30, kedy sa v štvrťfinále Slovnaft Cupu predstaví v bratislavskom derby na Tehelnom poli, kde si zmeria sily s tímom ŠK Slovan Bratislava.

FC PETRŽALKA – PARTIZÁN BARDEJOV BŠK  3:2 (1:1)

Góly: 32. Gašparovič (11m), 61., 78. Vondryska - 35. L. Horváth, 82. Bilali
FC PETRŽALKA: Ševčuk – Mihálek (54. Horvát), Farkaš, Filipiak, Kozlovský, Jedinák (29. Oscar), Obročník (87. Petryk), Kudlička, Sliacky (87. Dopater), Gašparovič, Hurný (46. Vondryska)
BARDEJOV: Čikoš-Pavličko - Petko, Maťaš, Brigant, Horváth, Diego (46. Jarzebak, 82. Lukáč), Dzurík, Selimi (46.Mijland), Elmazi (71. Sedláček), Mikolaj, Bilali

FCPA - Partizán Bardejov 3:2 (1:1)