Z Myjavy si vezieme bod po remíze 1:1

Muži  -  24 Júl 2022

V zápase 2. kola II. ligy remizoval tím trénera Haspru na pôde myjavského Spartaka 1:1, gól FC Petržalka zaznamenal v 7. min Šimon Štefanec.

Ako prví pohrozili domáci futbalisti, lenže volej Pekára z ľavej strany pozorný Sokol vyrazil. Zakrátko si brankár Petržalky poradil aj so zakončením Adama Cisára zblízka. V 7. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Dlhý nákop za obranu Myjavy si na ľavej strane prebral Viktor Sliacky, presnou prihrávkou našiel Šimona Štefanca, ktorý umiestnenou strelou po zemi prekonal brankára Kubicu. V 35. minúte bol v akcii opäť mladík v drese Petržalky Viktor Sliacky, keď obral o loptu domáceho obrancu Sváteka, ale gólman Denis Kubica jeho zakončenie skvele zneškodnil. Následne zakončil nepresne volejom kapitán Petržalky Michal Obročník. V 39. minúte to znovu skúšal ten istý hráč, ale brankár Kubica jeho strelu kryl. Po prvom polčase tak viedla Petržalka na Myjave najtesnejším rozdielom 1:0.

Do druhého dejstva urobil domáci tréner Lukáš Kaplan jednu zmenu, keď Jakuba Buchela vymenil Stanislav Olejník. V 48. resp. 49. minúte sa neujali pokusy Obročníka, a následne ani autora prvého gólu Štefanca. 59. minúta priniesla prienik Sliackeho a následné zakončenie, ktoré domáci góman Kubica dokázal vyraziť. V 65. minúte Myjava vyrovnala. Benovič sa dostal k lopte po súboji s Pittnerom, našiel na ľavej strane Legnaniho, ktorý krížnou strelou prekonal Sokola. V 69. minúte mala Petržalka výhodu pokutového kopu po faule Sváteka na Štefanca v pokutovom území. Loptu si vzal kapitán Michal Obročník, lenže jeho pokus minul Kubicovu bránu. V 81. minúte mal dobrú možnosť na skórovanie po Benovičovej prihrávke domáci Olejník, ale jeho zakončenie zblokoval v poslednej chvíli na roh obranca Petržalky Stašík. Následne bol Stanislav Oleník opäť v šanci, ale tentokrát zblízka minul Sokolovu bránu. V 88. minúte to skúšal z priameho kopu Štefanec, ale jeho pokus Denis Kubica dokázal vyraziť. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak si Petržalka s Myjavou rozdelili vo výbornej atmosfére body za remízu 1:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú futbalisti Petržalky v nedeľu 31.7.2022 o 10:30 na pôde FK Rača Bratislava.
SPARTAK MYJAVA – FC PETRŽALKA 1:1 (0:1)

Góly: 65. Legnani - 7. Štefanec
ŽK: Čurik, Flamík - Kohút
Spartak Myjava: Kubica – Willian (78. Sivák), Buchel (46. Olejník), Benovič, Pekár, Cisár (64. Martišiak), Pafka (64. Flámik), Legnani, Čurik, Svatík
FC Petržalka: Sokol - Pittner, Privrel, Stašík, Kohút, Obročník, Štefanec, Bobrovský (83. Tóth), Hurný (54. Petrišák), Sliacky, Gerebenits (75. Tomovič)

Spartak Myjava - FCPA 1:1 (0:1)
Góly: 7., 65.
ŽK: Simeon Kohút (FCPA)
FCPA: Sokol – Pittner, Privrel, Stašík, Kohút – Bobrovský (83. Tóth), Obročník, Hurný (54. Petrišák), Štefanec, Sliacky – Gerebenits (75. Tomovič)