V generálke výhra 2:0 nad TJ Rovinka

Muži  -  20 Feb 2023

Zverenci trénera Zachariáša ukončili sériu prípravných stretnutí v rámci prípravy na jarnú časť II. ligy domácim víťazstvom 2:0 nad TJ Rovinka, autormi gólov boli Tomáš Brigant a Peter Chríbik.

Jarné slnečné lúče boli znamením, že štart odvetnej časti II. ligy klope na dvere a v poslednom prípravnom stretnutí čakal na naše odhodlaný súper, v základnej zostave s ex-petržalčanmi gólmanom Milanom Valašíkom a stredopoliarom Šimonom Kupcom.

Sympatický súper poctivým výkonom udržiaval naše favorizované mužstvo na dištanc od brány a tak sa hral dlho medzišestnástkový futbal. Haris Harba síce sieť súpera rozvlnil, ale zástavka v rukách čiarového rozhodcu signalizovala postavenie mimo hry a tak radosť domácich fanúšikov bola márna. Dočkali sa po polhodine hry, keď lopta z pravej strany prešla päťkou až k zadnej žrdi, kde si Tomáš Brigant strelou z veľkého uhla poradil s nabiehajúcim brankárom a zabezpečil nášmu mužstvo polčasové vedenie 1:0.

V druhej časti hry, v 85. min, naše mužstvo poistilo gólom Petra Chríbika v generálke na budúcotýždňový ostrý štart druholigovej súťaže víťazstvo 2:0 a zaznamenalo tak počas zimy celkovo piate víťazstvo v siedmich zápasoch, s celkovým skóre 14:7.

Najbližšie sa stretneme na našom štadióne už v nedeľu 26.2., kedy v zápase 18. kola II. ligy privítame v tradičnom čase, o 10:30, mužstvo FK Rača Bratislava.

FC PETRŽALKA – TJ ROVINKA 2:0 (1:0)

Góly: 30. Brigant, 85. Chríbik
FC Petržalka: Krížik – Oršula, Kozák, Konan, Kohút – Bobrovský, Csongrády, Riznič, Danek, Brigant – Harba (Fendek – Petrišák, Tóth, Kuník, Chríbik, Assuncao, Sliacky, Spáčil)