FC Petržalka odštartoval dnes dopoludnia zimnú prípravu s podstatnými zmenami v kádri

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

FC Petržalka odštartoval dnes dopoludnia zimnú prípravu s podstatnými zmenami v kádri

Premenlivé a veterné počasie vítali dnes predpoludním hráčov i trénerov FC Petržalka na prvom tréningu zimnej prípravy. Dobrá pracovná nálada, tak by sa dala opísať momentálna atmosféra na pravom brehu Dunaja, kde sa tešíme z priebežného šiesteho miesta. Jeden zo štyroch nováčikov II. ligy zbieral väčšinou na jeseň jeden dobrý výsledok za druhým, a tak bola prestávka celkom príjemná.

Ešte predtým, ako hráči vybehli na umelý trávnik, prihovoril sa im v šatni generálny manažér FC Petržalka Andrej Kalina. Zaželal im všetko najlepšie v novom roku 2019, hlavne veľa zdravia, aby sa im vyhýbali zranenia, aby mali čo najlepšiu športovú formu a hlavne chuť do futbalu. Na prvom tréningu sa zúčastnilo 16 hráčov a dvaja brankári. Dvojica Valach-Kozlovský je s reprezentáciou Slovenska do 21 rokov na prípravnom kempe v Turecku a k tímu sa pripojí 17. januára. Oliver Morócz má povinnosti v škole a vynechá dva tréningy.

O výrazných zmenách v kádri nás informoval A. Kalina. ,,Jakub Kosorín hral naposledy v Hodoníne, ale známy je z pôsobenia v Senici. Môže hrať pravé krídlo, ale aj pravého obrancu. Obranca Denis Horník prišiel zo Spartaka Trnava, stopér Ladislav Szöcs je zo Skalice a stredopoliar Peter Nagy z Dunajskej Stredy. Na skúške máme aj Kristiána Pala z Nitry, je to mladý a talentovaný ľavonohý obranca a brankára Dušana Maluniaka z Pezinka. Týchto futbalistov sme sledovali, mali sme o nich záujem, v kádri by sme chceli mať 18 kvalitných hráčov. Odchody prevažujú nad príchodmi. Milan Valašik ide na hosťovanie do Dunajskej Lužnej, Michal Petrovič a Michal Maco posilnia Most pri Bratislave , František Hečko a Martin Privrel odišli do Rakúska, s Petrom Petrášom sme sa dohodli na ukončení spolupráce, František Lády si hľadá nový klub, Pablo Polonyi sa vrátil do mužstva U19, Matúš Hitka začal prípravu s ViOnom Zlaté Moravce a otvorený je ešte odchod Alexa Ivána, ktorý bol na skúške v Seredi. Pokiaľ by odišiel, tak sa obzrieme po ďalšom krídelníkovi.“

Zimná príprava FC Petržalka prebehne v domácich podmienkach, na regeneráciu využije šikovné ruky dlhoročného osvedčeného maséra Viliama Kalmana a petržalskú plaváreň. Klub dnešným dopoludňajším tréningom vykročil smerom k profesionalizmu. „Tréningy podvečer a hlavne v zimnom období, keď je rýchlo tma, môžu pôsobiť troška depresívne. Hovorili sme s každým hráčom, či by im vyhovovali tréningy dopoludnia, študenti a pracujúci si to vybavili tak, aby všetko stihli. Bude to pre nich lepšie, lebo po tréningu si niektorí môžu ešte niečo navyše pridať,“ vraví A. Kalina.

Pre zachovanie regulárnosti II. ligy je dobré, že Lokomotíva Košice v nej nakoniec pokračuje a že FC neprišiel o štyri body, ktoré získal v dvoch súbojoch s týmto klubom. „Keď som sa dozvedel správu o tom, že ,,Loky“ končí, tak to bol pre mňa šok. A ešte väčší ten, keď som si pozrel tabuľku po anulovaní jej výsledkov. Sme teda radi, že Lokomotíva je naďalej účastníkom II. ligy a bola by to ozaj veľká škoda, keby tento tradičný klub padol niekde na dno.“

FC Petržalka na jeseň obstál vo viacerých stretnutiach kvalitnej a vyrovnanej súťaže. „Verím, že aj v jarnej časti budeme pokračovať v dobrých výkonoch a prinášať radosť z príťažlivého futbalu našim verným priaznivcom. Mám svoje tajné želanie, kde by som chcel naše mužstvo vidieť v tabuľke na konci súťaže. Zatiaľ si ho nechám pre seba,“ dodal Andrej Kalina.

Na záver pridávame ešte jedno veľké poďakovanie zástupcov FC Petržalka za odvedené služby hráčom, ktorí sa zaslúžili o napredovanie nášho klubu a počas zimnej prestávky menia klubovú príslušnosť. Vedenie klubu pripravuje pre odchádzajúce dlhoročné opory a legendy klubu Petra Petráša a Františka Hečka, oficiálnu rozlúčku a poďakovanie za odvedené služby v petržalských farbách, pred zrakmi divákov, pred prvým domácim zápasom jarnej časti druhej ligy.

Autor: Milan Valko

 

 

Napíšte komentár