FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B

FC Petržalka 3 - 0 ŠK Slovan Bratislava B
01 sep 2019 - 10:30FC Petržalka

V zápase 7. kola II. ligy zdolal tím trénera Dojčana béčko ŠK Slovan Bratislava 3:0, dva góly zaznamenal Ladislav Almási, tretí gól pridal exportnou strelou do šibenice Boris Turčák.

Po remíze na pôde nováčika z Púchova privítali hráči Petržalky na domácej pôde ďalšieho nováčika súťaže rezervu ŠK Slovan Bratislava. Na lavičke nášho dnešného súpera sedí nový tréner, bývalý slovenský reprezentant a skvelý útočník Szilárd Németh. Ten vymenil Jána Kozáka ml., ktorý sa presunul k prvému mužstvu belasých. Bývalý hráč Petržalky Ján Kozák ml. si so sebou vzal do A-tímu aj asistenta Timoteja Vajdíka, ktorý si istý čas tiež obliekal náš dres v pozícii hrotového útočníka. V minulosti bol pohyb hráčov i členov realizačného tímu na trase Slovan Petržalka i opačne ohromný. V minulej sezóne pôsobil v Petržalke ľavý obranca Samuel Kozlovský, ktorý dnes hájil farby súpera. Zo súčasného kádra pôsobili v minulosti v Slovane brankári Frederik Valach i Peter Sokol a hráči Juraj Piroska, Boris Turčák, Marcel Oravec, Bruno Čerňanský, Nikolas Pochylý, Tomáš Nagy, Jakub Nemec a Lukáš Gašparovič. V realizačnom tíme Slovana pracoval v minulosti aj masér Viliam Kalman. Novou posilou Petržalky sa stal mladý stredopoliar z Holandska Quinton Christina, ktorý v minulej sezóne hrával v Interi Bratislava. Nového hráča v našom klube srdečne vítame a želáme mu veľa úspechov. Petržalku potešila aj správa, že tréner výberu do 21 rokov Adrián Guľa si do nominácie na dvojzápas proti Azerbajdžanu a proti DAC Dunajská Streda, ktorý bude prípravný vybral dvojicu Petržalčanov Frederika Valacha a Ladislava Almásiho. Tréner Dojčan urobil oproti poslednému zápasu dve zmeny v zostave. K dispozícii nebol Denis Horník a na lavičke ostal Lukáš Gašparovič. Naopak do základu sa vrátil po odpykanom treste kapitán Juraj Piroska a šancu od začiatku dostal aj nový hráč Quinton Christina.

Na derby sa prišlo pozrieť vyše 1500 divákov, ktorí videli bojovné stretnutie s tromi gólmi, niekoľkými ďalšími gólovými príležitosťami, nádherným gólom Borisa Turčáka ako i inými zaujímavými momentmi. Prestížny zápas si prišli pozrieť aj bývalí hráči Petržalky napr. Peter Lavrinčík st., Pavel Majdák, Marko Vizváry, Peter Čapla, ako i bývalý generálny manažér a výborný hráč Andrej Kalina.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava B 3:0 (1:0)

Góly: 42., 49. Almási, 76. Turčák

FC Petržalka: Valach – Richnák (33. Krisztín), Szöcs, Nemec, Kupec, Čerňanský, Christina, Oravec, Turčák (90. Pochylý), Piroska , Almási (87. Gašparovič)
ŠK Slovan Bratislav B: Šulla – Majling (85. Popovych), Čech, Baláž, Kozlovský, Habodasz, Borovský (57. Mašulovič), Haramia, Herman (80. Petráš), Potoma, Hubert

Po remíze v Púchove pokračovala Petržalka v zápasovom programe stretnutím 7. kola proti rezerve ŠK Slovan Bratislava. V základnej zostave sa objavila aj nová akvizícia, holandský legionár Quinton Christina z Interu Bratislava. V 9. minúte chytil brankár Slovana Šulla strelu kanoniera Almásiho. Následne mieril náš útočník z dobrej pozície vedľa. V 26. minúte zakončoval akrobaticky Juraj Piroska nad. O päť minúte minul hosťujúci Hubert len o centimetre Valachovu bránu. O tri minúty nenamieril presne svoju krížnu strelu Boris Turčák a na opačnej strane „zluftoval“ loptu v čistej šanci Jozef Herman. V 42. minúte vypukla v radoch fanúšikov Petržalky gólová radosť. Po nahrávke Pirosku prekonal Šullu presnou strelou Almási – 1:0. V závere polčasu ešte vyrazil Michal Šulla na roh strelu výborne hrajúceho Marcela Oravca. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka nad Slovanom B 1:0.

V úvode druhého dejstva zvýšila Petržalka svoj náskok. Po vysokom centri Pirosku a vrátenej lopte sa hlavou presadil druhýkrát v zápase Ladislav Almási. 2:0 pre Petržalku. V 57. minúte vystrelil nedôrazne striedajúci Daniel Filip Mašulovič. Valach sa prekvapiť nenechal. O štyri minúty zblokovala obrana Petržalky v poslednej chvíli pokus Mašuloviča. V 64. minúte si Šulla poradil so strieľaným centrom Šimona Kupca. V 74. minúte vyrazil brankár Slovana aj pokus Almásiho. V 76. minúte prišiel najkrajší moment zápasu, keď sa do lopty oprel Boris Turčák a krásnou strelou do horného rohu prekonal Šullu. 3:0 pre domácich. V 83. minúte zasiahol Michal Šulla po strele Pirosku z priameho kopu, keď vyrazil jeho pokus. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak Petržalka zvíťazila v derby nad Slovanom B 3:0. Po zápase si hráči s nadšenými fanúšikmi do sýta vychutnali víťaznú „ďakovačku“.

V dnešnom stretnutí boli hráči Petržalky lepším tímom, premenili šance, vzadu si udržali prvé čisté konto v sezóne a zaslúžene vyhrali. V tíme hostí boli nebezpeční kapitán Hubert, útočník Herman a najmä striedajúci Daniel Filip Mašulovič, ktorého brat Luka Mašulovič hrával za Petržalku v jej začiatkoch ako novovzniknutého klubu a tešil sa veľkej obľube fanúšikov. Základom dnešného víťazstva bola pevná obrana dirigovaná Ladislavom Szöcsom. Najlepší výkon spomedzi obrancov ale podal Jakub Nemec. Róbert Richnák musel kvôli zraneniu striedať a veľmi skoro sa dozadu zaradil perspektívny Lukáš Krisztín. V zálohe hral veľmi dobre nový hráč Quinton Christina. Veľa nabehal, vyhrával súboje, presne rozohrával a zapájal sa do kombinácii. Výborný výkon podal i jeho kolega zo stredovej formácie Marcel Oravec. Vpredu znovu udreli Dojčanove útočné esá Almási s Turčákom. Svoj vysoký štandard si udržal kapitán Piroska, ktorý si pripísal asistenciu.

Natešení fanúšikovia Petržalky tak mohli ísť domov spokojní. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu i výkonu. Petržalka tak prerušila trojzápasovú sériu bez víťazstva. Najblžšie stretnutie odohrajú zverenci Jozefa Dojčana, ktorému asistujú Dominik Tóth a Ján Ďurica, už v piatok 6.9 2019 o 17:00, kedy nastúpime v Podbrezovej proti miestnemu kolektívu FK Železiarne Podbrezová. Veríme, že sa náš tím na stretnutie zodpovedne pripraví v tréningovom procese, podá dobrý výkon a prinesie z Horehronia nejaký bod do tabuľky.