Jarná premiéra priniesla víťazstvo 2:0 nad Komárnom

Po dlhej zimnej prestávke otvorili druholigové štadióny opäť svoje brány. Tím Petržalky absolvoval kvalitnú zimnú prípravu. Odohral zápasy proti kvalitným súperom a ani výsledkovo sa nestratil. V zime nastal v kabíne pohyb oboma smermi. Mužstvo opustili brankári Milan Valašik a Michal Petrovič, ktorí budú pokračovať v Moste pri Bratislave resp. Dunajskej Lužnej. Z hráčov v poli odišli miláčikovia tribún František Lády do Dunajskej Lužnej , František Hečko do Rakúska a legenda nášho klubu Peter Petráš, ďalej Michal Maco do Mostu pri Bratislave, Matúš Hitka do Zlatých Moraviec, Alex Iván do ŠKF Sereď a Martin Privrel do Rakúska. Odchádzajúcim hráčom srdečne ďakujeme za služby, ktoré odviedli pre náš klub a želáme im veľa úspechov v ďalšej kariére. Novými posilami sa stali Jakub Kosorin známy z pôsobenia v FK Senica, dvojica Ladislav Szöcz a Jozef Sombat zo Skalice, Peter Nagy z DAC Dunajská Streda, Denis Horník zo Spartaka Trnava a Nikolas Pochylý zo Slovana Bratislava. Do tímu sa po pôsobení v Rakúsku vráti mladý stredopoliar Adam Semančík, ktorý už v našom drese predtým pôsobil. Počas prípravy sa k dlhodobo zranenému Samuelovi Ďurekovi pridala trojica Patrik Kavoň, Oliver Vecsei a Martin Vician.

Všetkým želáme skoré uzdravenie a návrat do tréningového procesu i zápasového kolotoča. Prvým ostrým zápasom na v jarnej časti bol domáci súboj proti KFC Komárno, ktoré vedie bývalý stopér DAC Dunajská Streda či Petržalky, Jozef Olejník. Jeho náprotivok Balázs Borbély nasadil do úvodného jarného kola s poradovým číslom 18 päticu nových posíl. Na pravom kraji obrany hral Jakub Kosorin. V srdci defenzívy Ladislav Szöcs. V strede zálohy dvojica Denis Horník a Peter Nagy a na hrot útoku sa vedľa Erika Prekopa postavil Jozef Sombat. Na lavičke ostal Adam Semančík. Náhradným brankárom bol mladý Peter Sokol. Takmer 1000 divákov, medzi ktorými nechýbali viacerí bývalí hráči Petržalky napr. Milan Kusalík, Marko Vizváry, či Peter Čapla videlo bojovný zápas s dvoma gólmi červenou kartou pre hosťujúceho Antáleka, ako aj inými zaujímavými momentmi.

FC Petržalka – KFC Komárno 2:0 (2:0)

Góly: 16. Sombat, 35. Prekop
Zostavy:
FC Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs, Nemec, Kozlovský – Sombat (79. Turčák), Nagy, Horník, Gašparovič (90. Sopúch)- Piroska – Prekop (85. Čerňanský)
Komárno: Slávik – Pinte, Antálek, Ondruš, Kupec – Zemko (20. Šimko), Domonkos, Lupčo (77. Valach), Mészáros, Ujlaky (54. Mbadinuju) – Nurković

Prvé jarné kolo II. ligy ročníka 2018/2019 spojilo do vzájomného duelu kolektívy FC Petržalka a KFC Komárno. Pred úvodným výkopom si priaznivci na štadióne pripomenuli pamiatku zosnulého legendárneho kanoniera Spartaka Trnava, trénera Petržalky, či reprezentácie Slovenska a člena klubu ligových kanonierov, Jozefa Adamca. Prvý vážny moment zápasu sa udial v 10. minúte. Samuel Antálek zatiahol záchrannú brzdu po prepadnutí obrany Komárna a rozhodca Martin Ježík mu ukázal červenú kartu. Ihneď potom hlavičkoval nepresne stopér Petržalky Jakub Nemec. V 16. minúte si domáce tribúny zakričali gól. Po centri Kozlovského z ľavej strany prekonal Mateja Slávika v bráne Komárna hlavou debutant Jozef Sombat. V 24. minúte letela prízemná strela Andrása Mészárosa tesne vedľa Valachovej brány. V 35. minúte zvýšil náskok Petržalky presnou hlavičkou kanonier Erik Prekop. Po prvom polčase tak Petržalka viedla 2:0.

V úvode druhého dejstva letela tesne nad strela Petra Nagya. V 49. minúte nezakončil tiesnený Prekop presne. V 56. minúte dravo prenikol Kosorin, jeho pokus ale zastavila žrď Slávikovej brány. Na druhej strane chytil Valach akrobatický pokus Domonkosa. V 63. minúte rozvlnil dobre hrajúci Nagy hlavou len bočnú sieť. 72. minúta priniesla nepresnú hlavičku Prekopa po centri Jozefa Sombata. Zakrátko letela nad aj tiahla strela Denisa Horníka. Na opačnej strane pekne vystrelil striedajúci Daniel Valach. Frederik Valach v bráne Petržalky ale jeho pokus kryl. V záverečnej desaťminútovke ešte zaujala nepresná hlavička kapitna KFC Samira Nurkoviča, ktorý bol najlepším hráčom hostí. Zároveň sa viackrát dostal do potýčiek s našimi hráčmi.

Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Martina Ježíka sa tak z víťazstva 2:0 tešili hráči Petržalky, ktorí si užili s fanúškmi tradičnú víťaznú „ďakovačku“. Dnešné stretnutie nebolo bohaté na šance a brankári si priveľmi nezachytali. Petržalka bola efektívna, využila šance a zaslúžene zvíťazila. S najväčšou hrozbou Komárna, útočníkom Samirom Nurkovićom si naša obrana dokázala poradiť, najmä zásluhou výborných výkonov Ladislava Szöcsa a Jakuba Nemca. V zálohe sa dobre ukazoval aktívny Peter Nagy a to najmä v druhom polčase. Dvojica Erik Prekop a Jozef Sombat počas celého zápasu hrozila defenzíve hostí a každý z nich si pripísal po góle. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k úspešnému vstupu do jarnej časti súťaže.

Najbližšie sa náš tím predstaví na ihrisku súpera. V sobotu 16.3. 2019 o 14:30 vycestujeme do Šamorína. Naším súperom bude ambiciózne mužstvo FC ŠTK Fluminense Šamorín. Veríme, že sa na tento zápas náš tím kvalitne a zodpovedne pripraví a poteší priaznivcov futbalu na pravom brehu Dunaja, ktorí majú čiernobiele srdcia peknou hrou i výsledkom.