Proti Liptovskému Mikulášu aj s posilami Kozlovským a Moróczom

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Proti Liptovskému Mikulášu aj s posilami Kozlovským a Moróczom

Druholigová súťaž pokračuje v rýchlom slede a počas víkendu uzavrie prvú polovicu jesennej časti zápasmi 8. kola. Zverenci trénera Borbélyho napĺňajú predsezónne očakávania a po siedmich kolách im patrí aktuálne 6. miesto druholigového pelotónu. Pohľad do tabuľky pravdy hovorí, že zo štyroch zápasov z vonku priniesli štyri body, kým doma v troch stretnutiach stratili len dva. Suma sumárom, naši chlapci majú aktívnu bilanciu + 2 body, tie by sa žiadalo potvrdiť v zajtrajšom zápase 8. kola proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Realizačnému tímu budú k dispozícii dvaja noví hráči. Viac o posilách, Samuelovi Kozlovskom a Oliverovi Moróczovi, prezradil generálny manažér klubu Andrej Kalina. „O služby Samuela Kozlovského sme mali záujem od začiatku prestupového obdobia, som rád, že s ŠK Slovan Bratislava sa zrodila korektná dohoda a mládežnícky reprezentant bude do konca sezóny u nás na hosťovaní. Je to hráč na ľavý kraj obrany alebo ľavý kraj stredu poľa, sľubujeme si od neho vystuženie ofenzívy a defenzívy na ľavej strane ihriska,“ prezradil Andrej Kalina.

Posila Petržalky sa teší najmä na fanúšikov: „Viem, kam prichádzam, viem, že sú ozdobou klubu a je radosť hrať s ich podporou. Petržalka je pre mňa ideálny klub, v ktorom, verím, budem môcť pravidelne hrávať a zbierať v mladom veku skúsenosti. V kabíne som stretol mne dobre známych Martina Viciana a Frederika Valacha, teším sa na prvý zápas,“ povedal stále iba 18-ročný hráč s reprezentačnými skúsenosťami Slovenska do 20 rokov Samuel Kozlovský.


Druhým do partie je 21-ročný Oliver Morócz. „Bol u nás v lete na skúške, realizačný tím prehodnotil svoje pôvodné rozhodnutie a v tomto termíne sme oslovili hráča s ponukou na hosťovanie. Morócz bol už na súpiske pred zápasom v Trebišove, je to univerzál, použiteľný na ľavý a pravý kraj obrany a takisto do stredovej formácie,“ prezradil dôvody angažovania Andrej Kalina. Slovo sme dali aj posile a kmeňovému hráčovi bratislavského Slovana: „Minulú sezónu som strávil v Komárne, som rád, že v tejto sezóne budem môcť hájiť petržalské farby. Chcem zabojovať o šancu hrať 2. ligu, navyše mi pôsobenie v bielo-čiernych farbách uľahčí tiež skĺbiť študijné povinnosti s futbalovými. Teším sa na novú výzvu a na fanúšikov,“ dodal Oliver Morócz.

Zaznamenali sme aj pohyb v kádri smerom von, klub sa rozlúčil s Ladislavom Horvátom. „Futbalový život prináša aj takéto chvíle, klub musí pružne reagovať na aktuálne dianie a tak by som chcel aj touto cestou poďakovať Lacovi Horvátovi za odvedené výkony v našom drese, vrátane úspešného postupu do 2. ligy a zaželať mu v ďalšej futbalovej kariére veľa šťastia,“ dodal na záver Andrej Kalina.

Duel 8. kola II. ligy proti tretiemu mužstvu druholigovej tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš je na programe v nedeľu 9.9.2018 o 10:30, hlavným rozhodcom bude Kristián Micheľ, na čiarach mu budú asistovať Anton Perát a Roman Poracký.

 . 

 . 

Napíšte komentár