17-ka na čele 2. ligy MD, tréner Horváth pred duelom s ViOn-om: „Súper, ktorý nás preverí.“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

17-ka na čele 2. ligy MD, tréner Horváth pred duelom s ViOn-om: „Súper, ktorý nás preverí.“

Tím trénera JÁNA HORVÁTHA valcuje súperov a bez straty bodu je po šiestich odohraných zápasoch na čele II. ligy mladšieho dorastu U17. Za všetko hovorí impozantné skóre 19:1. Pre kouča 17-ky doterajšie výsledky nie sú prekvapením.

Viem aké mužstvo trénujem a po minulom roku dokážem lepšie odhadnúť úroveň súperov a objektívnejšie zhodnotiť aj našu kvalitu. Samozrejme, s umiestnením v tabuľke som spokojný, na druhej strane by som chcel trochu tlmiť eufóriu, hrali sme iba s mužstvami zo spodnej časti tabuľky,“ tvrdí tréner Horváth. To by ešte nemusel byť zásadný ukazovateľ. Veď mužstvá z nižších poschodí tabuľky dokázali uhrať zaujímavé výsledky s viacerými favoritmi. „To je pravda. Napríklad Púchov dokázal zdolať Zlaté Moravce a aj my sme odohrali dva zápasy, v ktorých boli výsledky na hrane.“

Napriek devätnástim presným zásahom by tréner uvítal vyššie číslo v kolónke strelených gólov. „Vzhľadom k vysokému počtu šancí, je to málo. Navyše sme zahodili dva pokutové kopy. Strelecky sme zlyhali aj v sobotňajšom stretnutí proti Lokomotíve Devínska Nová Ves. V prvom polčase sme hrali výborne. Chalani predviedli skvelý výkon, no gólovo sa nepresadili a v druhom polčase sa uspokojili s dvojgólovým vedením a ďalšie už nepridali,“ posťažoval si kouč 17-ky Ján Horváth.

Podľa jeho slov zajtrajší duel proti aktuálne piatemu tímu tabuľky ViOn Zlaté Moravce bude pravou skúškou schopností jeho tímu. „Teším sa. Kým v doterajších zápasoch sa hráči rýchlo po tom, čo zistili, že súper nie je nebezpečný uspokojili a padali výkonom do priemeru, zajtra nič také nehrozí. Zápas bude skutočnou previerkou. Mužstvo ViOn-u nastrieľalo doteraz 32 gólov a kanonier Petrík zaťažil kontá brankárov 19 gólmi. To je presne toľko, koľko sme strelili my vo všetkých dueloch,“ varuje pred zajtrajším stretnutím kouč Horváth.

Napriek tomu ide jeho tím do zápasu s jasným cieľom nadviazať na doterajšiu sériu šiestich víťazstiev v rade. „Chceme potvrdiť doterajšiu formu a ku kvalitnej hre pridať aj korenie futbalu – góly. Ak budeme dostatočne efektívni v koncovke, o výsledok sa nebojím. Samozrejme, ostražitá bude musieť byť aj defenzíva. Zápas bude prvým objektívnejším merítkom našich schopností,“ komentoval blížiaci sa duel kouč Horváth.

Jeho zverenci sa budú opierať o hru stredovej formácie. „Musím povedať, že na ich hre staviame v každom zápase. Dokážu futbalovo prehrať súpera a z krídelných priestorov posielať kvalitné lopty do nebezpečných priestorov pred bránku. Škoda, že nám chýba klasický hrotový kanonier. Čo sa týka obrany, doteraz stála ne pevných nohách, verím, že potvrdí svoje renomé aj v doteraz najťažšom zápase – proti ViOn-u,“ dodal na záver kouč Horváth.

Domáce stretnutie predohrávaného 17. kola II. ligy MD je na programe zajtra, v utorok 12. augusta o 17:00, hlavným rozhodcom duelu proti proti ViOn-u Zlaté Moravce je Martin Hajnala.

  

Napíšte komentár