„AKO SME POSTUPOVALI“: SEZÓNA 2017/18 – VYPREDANÝ ŠTADIÓN, 101 GÓLOV A DO TRETICE POSTUP!

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

„AKO SME POSTUPOVALI“: SEZÓNA 2017/18 – VYPREDANÝ ŠTADIÓN, 101 GÓLOV A DO TRETICE POSTUP!

Spomienky na posledný postup máme všetci ešte v živej pamäti. 9. júna, po zápase záverečného 30. kola, zverenci trénera Borbélyho zdvihli nad hlavu trofej pre víťaza 3. ligy a skompletizovali tak postupový hetrik. Tento moment je v našich mysliach ešte „mladý“, ale história petržalského futbalu si ho bude pamätať ako záver zlatej cesty a definitívny návrat FC Petržalka na futbalovú mapu Slovenska.

Sezóna 2017/18 sa niesla v znamení rivality nášho tímu s najväčším konkurentom v boji o postup, ktorým bol FC Rohožník. Tieto mužstvá na seba narazili už v stretnutí 2. kola a bol to zápas ako remeň. Penalta v náš prospech, červená karta pre Turčáka, ale aj nezlomnosť našich chlapcov, keď na horúcej pôde vybojovali cenný bod za remízu 1:1. Na jar sme kvôli odkladu zápasu v Bernolákove otvárali s týmto súperom odvetnú časť súťaže a hneď v úvode sme tak privítali doma hráčov z Rohožníka. Vyhrali sme rozdielom triedy 3:0 a poslali jasný signál, kto bude mať vo zvyšku jari navrch.

Mužstvo vstúpilo do súťaže s výrazne obmeneným kádrom, nemenej podstatný bol návrat petržalskej legendy Balázsa Borbélyho – na trénerskú lavičku. Úspešný lodivod Dominik Tóth sa posunul na miesto asistenta a realizačný tím posilnil aj tréner brankárov Miroslav Holčík. Z minulosezónneho kádra sa na treťoligových trávnikoch objavilo desať hráčov (Valašik, Petrovič, Čapla, Turčák, Pochyba, Hečko, Marko, Uhlík, Piroska a Žiga), pred sezónou rozšíril naše rady kanonier Lády, obrancovia Majerčák a Sopúch, šikovný stredopoliar Španiel Tino Miguez, na jar prišiel do mužstva brankár Kastl, stredopoliar Gašparovič, a šancu dostali aj dorastenci Maco, Valls Polonyi, Vecsei a Petriľák. Špeciálnu pozornosť si zaslúži seniorský debut Petra Sokola, medzi žrde sa postavil dnes už mládežnícky reprezentant Slovenska v deň svojich 16-tich narodenín!

Mužstvo potiahli strelecky Lády a Turčák. Táto dvojica nastrieľala spolu 40 gólov (Lády 21, Turčák 19), celkovo sa zapísalo do streleckej listiny počas sezóny až 21 hráčov nášho mužstva.

FC PETRŽALKA – káder 2017/18

BRANKÁRI: Milan Valašik, Michal Petrovič, Daniel Kastl, Peter Sokol

HRÁČI V POLI: Valentin Majerčák, Peter Sopúch, Peter Čapla, Patrik Kavoň, Lukáš Čemba, Boris Turčák, František Lády, Tomáš Pochyba, Dávid Kondrlík, František Hečko, Ladislav Horvát, Dávid Marko, Tomáš Uhlík, Maroš Pilát, Matúš Hitka, Juraj Piroska, Dominik Košťál, Tino Miguez, Michal Maco, Ivan Žiga, Jakub Hrnčár, Ivan Minčič, Lukáš Hutta, Lukáš Gašparovič, Pablo Valls Polonyi, Oliver Vecsei, Erich Petriľák, Marko Vizváry

Na lavičke náhradníkov boli počas sezóny pripravení tiež brankári Martin Hajtmánek a Tomáš Szabo.

STRELCI GÓLOV:

21 – Lády
19 – Turčák
11 – Kondrlík
9 – Piroska
6 – Tino Miguez
4 – Pochyba, Gašparovič, Hutta
3 – Pilát, Hečko, Maco
2 – Sopúch
1 – Uhlík, Košťál, Majerčák, Minčič, Valls Polonyi, Hitka, Horvát, Kavoň, Hrnčár
3 – vlastné góly súpera

Realizačný tím tvorili: tréner Balázs Borbély, asistent trénera Dominik Tóth, tréner brankárov Miroslav Holčík, masér Viliam Kálman a vedúci mužstva Shtjefen Allakaj.

 

SUMÁR VÝSLEDKOV:

TABUĽKA:

 

 

Napíšte komentár