Borbély na margo postupu do 4. kola SC: „Chlapcom patrí veľká gratulácia!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Borbély na margo postupu do 4. kola SC: „Chlapcom patrí veľká gratulácia!“

Rohožník, Tomášov, Dunajská Lužná, Rača a opäť Dunajská Lužná. To je kvinteto našich hostiteľov v tohtosezónnych majstrovských zápasoch. Bilancia jedna remíza a štyri výhry predčili predsezónne očakávania aj najväčších optimistov. Po výhre 1:0 v zápase 4. kola čakala tím trénera Borbélyho náročná úloha zopakovať víťazný rezultát aj v štvrtkovom zápase 3. kola Slovnaft Cupu. Po víťazstve 2:1 sa z postupu tešilo naše mužstvo. Odohrali sme ďalší veľmi ťažký zápas u súpera, ktorého už dobre poznáme. V prvom polčase sme mali viac z hry, hrali sme aktívne, kombinačne, dokázali sme sa dostávať do šancí, ale chýbala nám lepšia efektivita. Paradoxne sme inkasovali po individuálnej chybe, ale našťastie sme hneď dokázali vyrovnať. V druhej časti hry sa už nedá hovoriť veľmi o futbale, bol veľmi silný protivietor, bol to skôr boj s počasím a s agresívnym súperom. Napriek tomu všetkému sme dokázali zápas vyhrať, za čo chlapcom patrí veľká gratulácia,“ pochválil svojch zverencov tréner Balázs Borbély.

Domáci tím, možno aj pod ťarchou túžby revanšovať sa Petržalke za nedávnu domácu prehru, tasilo vo štvrtok svoje zbrane v podobe tvrdých zákrokov na samej hranici agresivity a v zápase sa neraz iskrilo. Dunajská Lužná má vo svojom kádri bojovné typy hráčov, je to ich štýl futbalu. Hrali dôrazne, na hranici dovoleného, ale určite nie zákerne. Silný vietor im aj zahral do karát, ale naši hráči sa s tým vyrovnali veľmi dobre, zápas vyhrali. Aj preto si víťazstvo veľmi cením,“ tvrdí kouč Borbély.

Po minulotýždňovej nedeľňajšej prestávke ho čakala úloha pripraviť svoj tím na štvrtkový duel v Dunajskej Lužnej a zajtrajší na ihrisku v Ivanke pri Dunaji. Káder je vyrovnaný a hráči v základných zostavách rotujú. Napriek tomu sa nedala nepostrehnúť v zápase 3. kola Slovnaft Cupu neúčasť Tomáša Pochybu.Tomáš si priniesol drobné zranenie z turnaja regionálnych výberov, kde reprezentoval výber BFZ. Do víkendového majstrovského zápasu by mal byť v poriadku,“ zvestoval dobrú správu kouč Borbély.

Zajtrajší duel 8. kola na ihrisku FK Slovan Ivanka pri Dunaji má naplánovaný výkop na 16:00, hlavným rozhodcom zápasu bude Radovan Hudy, na čiarach mu budú asistovať Lukáš Tománek a Dušan Olša.

  

    

Napíšte komentár