Borbély po zápase s Bernolákovom: „Päť pekných gólov, jednoznačný priebeh“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Borbély po zápase s Bernolákovom: „Päť pekných gólov, jednoznačný priebeh“

Tím trénera Balázsa Borbélyho má za sebou úspešný vstup do sezóny. Po stredajšej výhre nad Lamačom (8:0) v rámci 1. kola Slovnaft Cupu, zdolal v nedeľu v úvodnom kole 3. ligy Bernolákovo 5:1.

Tréner BALÁZS BORBÉLY po zápase vyjadril spokojnosť s vysokým víťazstvom, mrzel ho však inkasovaný gól. „Zápas sme zvládli, to nás teší, mal jednoznačný priebeh, bolo len otázkou času, kedy našu hernú prevahu premeníme na góly. Dali sme síce päť pekných gólov, ale mali sme ešte veľa ďalších gólových príležitostí, ktoré sme nedokázali premeniť. Musíme byť efektívnejší. Mrzí ma, že súper sa dostal pred našu bránu len veľmi sporadicky a napriek tomu dokázal skórovať z rohového kopu. To sa nesmie opakovať.“

Mnohých divákov prekvapil vysoký počet striedaní. V zápasoch 3. ligy majú tréneri k dispozícii až kvinteto hráčov, ktorých môžu počas zápasu poslať do hry. „Pozitívny je fakt, že môžem dať príležitosť viacerým hráčom, ale zároveň je to pre nás aj nevýhoda. Lopta bola doteraz málo v hre a odteraz bude ešte menej, čo pre diváka nemusí byť veľmi lákavé. Zároveň je tu priestor aj na taktické striedania. Ak chce mužstvo v posledných dvadsiatich minútach udržať skóre, rozdrobí hru piatimi taktickými striedaniami a je po zápase. Jednoducho rozkúskuje v závere natoľko hru, že súper už toho veľa s výsledkom nenarobí,“ komentoval novinku v súťaži kouč Borbély.

Jeden úspešný „anglický“ týždeň má jeho tím za sebou, no už v stredu ho čaká duel v Tomášove a v sobotu sa predstaví na štadióne v Rohožníku. „V Slovenskom pohári chceme ísť čo najďalej a tak je pre nás cieľom uspieť aj v Tomášove. Radi by sme pritiahli na náš štadión atraktívneho súpera a potešili našich fanúšikov. Súpera máme zmapovaného, vieme čo nás čaká, urobíme maximum pre postup. V sobotu sa stretneme s jedným z najskúsenejších a najkvalitnejších súperov tejto súťaže, čaká nás skutočná previerka a dovolím si povedať, že nám ukáže, na čo vlastne máme a na aké méty môžeme pomýšlať tento rok. V tejto chvíli sa však koncentrujeme na stredajší duel, na Rohožník budeme myslieť od štvrtka,“ dodal na záver tréner Balázs Borbély.

Zápas proti ŠK Tomášov má výkop o 17:30 (streda 9.8.), duel na ihrisku FC Rohožník je na programe v sobotu 12. augusta o 17:30.

  

Napíšte komentár