Druhopolčasový obrat - po góloch Prekopa a Petráša víťazstvo nad Dubnicou 2:1

Druhopolčasový obrat – po góloch Prekopa a Petráša víťazstvo nad Dubnicou 2:1

Po víťazstve u nováčika z Lipian čakal na Petržalku domáci súboj s ďalším nováčikom súťaže, kolektívom FK Dubnica nad Váhom. Tento zápas bol na programe v 11. kole II. ligz Oba tímy sa v minulosti viackrát stretli aj v prvoligových zápasoch. Mužstvo z Považia je dlhodobo známe výbornou prácou s mládežou. Jedným z najlepších a najznámejších odchovancov je futbalista Spartaka Trnava Erik Grendel. V Petržalke zanechal výraznú stopu pracovitý záložník Roman Kusý, ktorý si tiež prešiel mládežníckymi kategóriami Dubnice a svojimi výkonmi sa výrazne pričinil o postup do III. ligy. V Petržalke pôsobil aj brankár Ľuboš Zaťko. Trénerom Dubnice je bývalý útočník, ktorý v minulosti pôsobil aj v bývalej ZŤS Petržalka Peter Gergely. Tréneri Petržalky Balázs Borbély a Dominik Tóth dali dôveru rovnakej zostave ako proti Odeve Lipany. Frederikovi Valachovi akurát kryl chrbát Milan Valašik a na zápas nebol nominovaný miláčik publika Fero Hečko. Tisícka prítomných divákov videla zaujímavý zápas, s troma gólmi, množstvom faulov, viacerými žltými kartami, ako aj bravúrnymi brankárskymi zákrokmi na oboch stranách.

FC Petržalka – FK Dubnica nad Váhom 2:1 (0:1)

Góly: 66. Prekop, 70. Petráš – 7. Janco

FC Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Kozlovský – Turčák (82. Sopúch), Petráš, Kavoň (60. Vician), Iván (60. Gašparovič) – Piroska – Prekop
FK Dubnica: Digaňa – Štefánek, Janco, Pagáč, Častulín, Švec (46. Zahraničnyj), Pleva (86. Nečas), Václav, Čurik (71. Suchý), Jakúbek, Mikuš

Víťazstvom nad Lipanmi uzavreli Petržalčania prvú tretinu súťaže II. ligy. V 11. kole privítali v Ovsišti tím FK Dubnica nad Váhom. V 7. minúte otvorili prekvapivo skóre hostia. Po prieniku a centri Mikuša sa dostal k lopte Janco a strelou do vinkla nedal Valachovi šancu. Petržalku gól zaskočil a nevedala sa dostať do hry. Propagačné strely Ivána resp. Pirosku zo 14. minúty brankár Digaňa v pokoji chytil. V 22. minúte s poradil aj so strelou Erika Prekopa. O päť minút hlavičkoval vedľa neúnavný Mikuš. Tri minúty neskôr hlavičkoval nad Erik Prekop. Následne letelo hlavičkové zakončenie hostí rovnako nad Valachovu svätyňu. V 35. minúte zabránil Turčákovej bombe v ceste do siete Marek Václav, ktorý stál na správnom mieste a strelu zblokoval na roh. v 39. minúte vystrelil Václav z priameho kopu svojou ľavačkou. Frederik Valach jeho pokus s námahou vyboxoval. V 43. minúte mal stopercentnú šancu kapitán Dubnice Jakúbek. Frederik Valach mu včasným vybehnutím a následným skvelým zákrokom skazil gólovú radosť. V závere polčasu ešte náš brankár odhlavičkoval loptu do bezpečia pred útočníkmi Dubnice. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala 0:1.

V druhom dejstve Petržalka zvýšila aktivitu. V úvode sa nemieril presne Erik Prekop. S pokusom Jakuba Nemca si Digaňa poradil. V 52. minúte trafil najnebezpečnejší hráč Dubnice Rajmund Mikuš bočnú sieť Valachovej brány. O tri minúty vyrazil Valach strieľaný center Jakúbeka. V 60. minúte spravil tréner Borbély dve zmeny. Kavoň a Ivána vymenili Vician a Gašparovič. Prítomnosť Lukáša Gašparoviča bola ihneď cítiť. V 66. minúte vyrovnal na 1:1 práve po jeho centri hlavou Erik Prekop. O dve minúty vystrelil tvrdo Martin Vician. Tomáš Digaňa jeho jedovku s námahou vyrazil. Následne si poradil aj so strelou kapitána Petržalky Juraja Pirosku. Mladý gólman Dubnice sa vyznamenal aj do tretice keď famózne vyrazil hlavičku Petráša nad brvno. V 71. minúte sa ale už Peter Petráš nemýlil a hlavou po centri Pirosku zvýšil na 2:1. V 76. minúte netrafil bránu Marek Václav. Následne chytil Valach hlavičku Jakúbeka. Na opačnej strane bol Digaňa na mieste pri pokuse Viciana. Rovnako si počínal aj Valach pri strele Mikuša. V 84. minúte si brankár Valach poradil aj s pokusom Janca a na opačnej strane skvele vyrazil Prekopove nožnčky Tomáš Digaňa. Petržalka si už vedenia postrážila a Dubnicu zdolala 2:1. Po zápase si tak hráči mohli užiť víťazný pokrik „Pálmolive“ v šatni.

Dnešný zápas bol pre naše mužstvo nesmierne náročný. V prvom polčase sme sa nedostali k svojej hre a vďaka Frederikovi Valachovi sme prehrávali len 0:1. Pohyblivý Rajmund Mikuš robil našej obrane neustále problémy. Nebezpeční boli aj jeho spoluhráči Jakúbek a Václav. Brankár Tomáš Digaňa predviedol dychvyrážajúce zákroky, vynikajúcu techniku kopu, odvahu i odhad. Hostia dobre kombinovali, boli dôrazní v súbojoch a pokiaľ viedli, takticky kúskovali hru. Po dvojitom prestriedaní ale naši futbalisti ožili a vďaka enormnému tlaku otočili zápas. Brankárovi Valachovi výdatne pomáhal ľavonohý univerzál Jakub Nemec. Veľmi dobrý výkon podal i pravý obranca Samuel Ďurek. Hru dirigoval Piroska, rozohrával, centroval a svojím výkonom išiel príkladom spoluhráčom ako správny kapitán. Neúnavný Erik Prekop sa dočkal zaslúženého gólu rovnako ako aj Peter Petráš. Striedajúci Gašparovič s Vicianom hru výrazne oživili, Gašparovič sa zapájal do kombinácii, prihral na gól a celkovo bol veľkým prínosom. Mladý Martin Vician využil svoje výškové parametre a predviedol aj pekné strely. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťaznému obratu.

Potvrdenie bodov z vonku je skvelou vizitkou práce hráčov v tréningovom procese a odmenou za tvrdú prácu je umiestnenie v hornej polovici vyrovnanej tabuľky. Najbližšie stretnutie odohráme v sobotu 6.10. o 15:00, kedy budeme hosťami na štadióne Na Štiavničkách v Banskej Bystrici. Naším súperom bude ďalší nováčik a tradičný slovenský klub MFK Dukla Banská Bystrica. Veríme, že sa hráči na stretnutie dobre pripravia a budú pokračovať v získavaní bodov na ihriskách súperov aj naďalej s mohutnou podporou verných fanúšikov FC Petržalka.