Dvojciferná kanonáda – Svätý Jur vyfasoval desať!

Po prvej prehre v sezóne v zápase na pôde rezervy ŠK Slovan Bratislava čakal na tím FC Petržalka domáci zápas proti kolektívu ŠK Svätý Jur. Stretnutie odohrali nezvykle uprostred týždňa v 25. kole III. ligy Bratislava. Čiernobiely trénerský tandem Balázs Borbély a asistent Dominik Tóth urobili dve zmeny oproti minulému zápasu. Matúša Hitku nahradil Jakub Hrnčár a Michala Maca na hrote Lukáš Hutta. Vyše 500 divákov sledovalo gólovo bohatý zápas s desiatmi gólmi premenenou i nepremenenou penaltou, čistý hetrik Lukáša Huttu, ku ktorému potom pridal i štvrtý zásah a iné zaujímavé futbalové situácie. Po zranení zasiahol do hry už aj Dávid Kondrlík. Naopak zranenia stále trápia brankára Kastla, obrancov Ladislava Horváta a Dominika Košťála i obľúbeného Španiela Tina Migueza.

FC Peteržalka – ŠK Svätý Jur 10:0 (7:0)

Góly: 9., 17., 20., 57., Hutta, 24., 27.Lády, 31., 43. Turčák (2. z11m), 51.Maco, 67.Kondrlík

Zostavy:
Petržalka
: Valašik – Hrnčár (57. Vizváry), Majerčák, Sopúch (46. Minčič), Hečko – Lády (46. Maco), Kavoň (46. Marko), Gašparovič, Turčák – Piroska – Hutta (57. Kondrlík).
Svätý Jur: Krouma – Cissé, Pazenko (36. Lipovský), Mikušovič, Briška, Da Silva Lima, Khan, Kvasňovský, Wurst, Doumboya, Žák (46. Ščepánek)

V derby zápase proti Slovanu Bratislava B si náš tím pripísal prvú prehru v sezóne. Chuť si futbalisti Petržalky chceli nahradiť v domácom zápase proti ŠK Svätý Jur. Domáci začali aktívne. V 6. minúte vystrelil Lády ľavou nohou nad bránu Jura. O tri minúty otvoril skóre po Piroskovom centri hlavou Lukáš Hutta. Bol to jeho prvý gól po príchode do Petržalky. V 14. minúte vystrelil kapitán Turčák vedľa brány, ktorú hájil Tunisan Aymen Krouma. V 17. minúte po prihrávke Jakuba Hrnčára zvýšil na 2:0 znovu Hutta. O ďalše tri minúty uzavrel bývalý mládežnícky reprezentant gólom na 3:0 čistý hetrik. Následne v dobrej pozícii chcel Piroska ešte nahrať Huttovi, ale lopta smerovala vedľa brány hostí. V 24. minúte zvýšil na 4:0 po nahrávke výborne hrajúceho Pirosku kanonier František Lády. Na 5:0 zvýšil domáci náskok v 27. minúte opäť Lády. V 30. minúte doťukol šiesty gól do Kroumovej siete kapitán Turčák. V 37. minúte vyrazil brankár Krouma strelu Turčáka. V 42. minúte uzavrel na polčasových 7:0 z penalty Boris Turčák. Následne ešte Aymen Krouma odkopol loptu do bezpečia pred rýchlonohým Ládym.

Do druhého dejstva nastúpila Petržalka s tromi zmenami. Patrika Kavoňa vymenil Dávid Marko, Petra Sopúcha Ivan Minčič a namiesto Františka Ládyho išiel na ihrisko Michal Maco. V kolektíve hostí vymenil Patrika Žáka Ján Ščepánek. V 48. minúte po faule Kroumu na Huttu nepremenil penaltu Piroska. Brankár hostí jeho pokus vyrazil. V 51. minúte zvýšil na 8:0 po prihrávke Pirosku striedajúci Maco. Zakrátko hlavičkoval nad Jakub Hrnčár. Hostia mali šancu v 52. minúte. Po chybe Majerčáka ale nemieril presne Wurst. Následne bol brankár Jura pri lopte skôr ako Maco. V 57. minúte zvýšil na 9:0 svojím štvrtým gólom v stretnutí znovu po nahrávke všadeprítomného Pirosku Lukáš Hutta. Následne si útočník s čslom 91 na drese vychutnal potlesk publika pri odchode z ihriska, keď ho vymenil Dávid Kondrlík. Potom mal veľkú šancu Maco. Dávid Marko z pravej strany poslal výborný prihrávku, Kondrlík nedočiahol a pokus Michala Maca skvele vyrazil gólman Krouma. Následne odkopol loptu z bránkovej čiary obranca francúzsky obranca Kemoko Doumbouya. V 63. minúte hlavičkoval nad Kondrlík. v 67. minúte to ale vysokému útočníkovi vyšlo, keď sa presadil po prihrávke Dávida Marka. Po ňom vyrazil Krouma na roh strelu Gašparoviča. V 72. minúte chytil gólman hostí aj strelu Pirosku. O tri minúty mieril nad po peknom prieniku Gašparovič. V 83. minúte vystrelil nepresne striedajúci Marko Vizváry. Zakrátko mieril na opačnej strane vedľa hráč hostí Kvasňovský. Krátko pred koncom odkopol gólman hostí loptu pred Turčákom. Už predtým sa Tunisan Aymen Krouma nechal ošetrovať, absolvoval viacero súbojov. Po ošetrení doskákal do brány na jednej nohe a stretnutie s obrovským sebazaprením dochytal. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu stretnutia Ľuboslava Polakoviča sa tak domáci futbalisti tešili zo zaslúženého víťazstva spolu s ich vernými priaznivcami a vychutnali si tradičnú „ďakovačku“.

V dnešnom zápase dosiahli naši futbalisti najvyššie víťazstvo v sezóne. Hrali kombinačne, rýchlo si vymienali lopty, boli efektívni v zakončení. Súper sa nezatiahol ale stále sa snažil hrať futbal, neuchýlil sa k prehnane agresívnym zákrokom ani k emóciam o čom svedčí aj fakt, že zápas sa odohral bez kartového napomínania na jednej či druhej strane. Z domáceho kolektívu hrali skvele štvorgólový Lukáš Hutta, kapitán Turčák a kanonier Lády. Zásadný podiel na víťazstve má aj Juraj Piroska, ktorý rozdával lopty počas celého zápasu a bol hnacím motorom zálohy Petržalky. Sekundoval mu tradične Lukáš Gašparovč, ktorý v minulej sezóne pôsobil práve v družstve ŠK Svätý Jur. Ofenzívne prvky svojej hry ukázal aj Jakub Hrnčár. Teší nepochybne aj fakt, že obaja striedajúci útočníci Kondrlík aj Maco sa gólovo presadili. Veľmi dobrý polčas odohral aj Dávid Marko. Trénerov nepochybne teší aj fakt, že stopér Ivan Minčič sa po príchode do Petržalky zapája do stretnutí na stále viac a viac minút. Urastený stredný obranca zvýšil konkurenciu na stopérskom poste a svojou výškou je nebezpečný pri štandardných situáciach. Okrem toho stále povzbudzuje spoluhráčov a v zápasoch, ktoré sú náročné na psychiku je dôležitou oporou pre ostatných najmä mladších spoluhráčov.

Hráčom hostí patrí veľké uznanie za bojovnosť a snahu počas celého zápasu. Vyzdvihnúť treba predovšetkým dvojicu Aymen Krouma a Roman Pazenko. Stopér hostí odohral takmer 40 minút aj napriek tomu, že evidentne kríval. Športový prístup ku hre, vytrvalosť a sebazaprenie s akým dochytal stretnutie kapitán hostí, brankár Aymen Krouma, by malo byť vzorom pre všetkých hráčov. Napriek vysokej prehre zabránil kapitán hostí svojimi zákrokmi vyššej prehre, ukázal odhad na vysoké lopty, skvelú hru nohou a celkovo vyspelú brankársku techniku. Obom hráčom vyslovujeme veľké uznanie za ich výkony. Našim futbalistom gratulujeme k výhre i výkonu, ktorý musel potešiť aj toho najnáročnejšieho diváka. Pozitívne je, že sa dokázali po prehre rýchlo otriasť a vyslali signál, že to s postupom myslia naozaj vážne aj tento rok. Najbližšie pocestujeme na ihrisko súpera. V nedeľu 13.5. 2018 o 17:00 sa predstavíme na pôde kolektívu TJ Rovinka. Veríme, že sa naši hráči zodpovedne pripravia na stretnutie a v súčinnosti s členmi realizačného tímu dokážu úspešne prekonať ďalšiu prekážku. Rovnako sme presvedčení, že dnešný výkon aj výsledok je tou najlepšou pozvánkou pre všetkých fanúšikov Petržalky na nedeľný zápas.