FC PETRŽALKA ŽENY: PO JESENI NA 5. MIESTE DRUHOLIGOVEJ TABUĽKY

Po minuloročnej premiére pokračujú v druhej najvyššej domácej súťaži pokračujú naše dievčatá v kvalitných výkonoch aj v tomto roku a počas jesene zaznamenali v 11 zápasoch 4 výhry, 1 remízu a 6 prehier. Zverenkyniam trénerky Ivany Balážikovej tak patrí priebežne 5. priečka v tabuľke II. ligy skupiny „A“ s päťbodovou stratou na štvrté Komárno a šesťbodovým náskokom pred šiestymi Kopčanmi.

11. KOLO 11.11.2018    FK Kopčany – FC PETRŽALKA 0:3

Družstvo žien trápila v úvode súťaže koncovka, v prvých troch kolách vyšli strelecky naprázno, potom však prišla séria troch víťazstiev so skóre 19:6 a posun do vyšších poschodí tabuľky. Skóre si výrazne polepšili vysokým víťazstvom v zápase 6. kola doma proti ŠK Svätý Jur, ktorý deklasovali 12:0. Po ďalších štyroch prehrách dievčatá zakončili jesennú časť cenným trojbodovým ziskom na pôde FK Kopčany (3:0).

MINÚTY – GÓLY – KARTY

Medzi žrďami bola brankárskou jednotkou Patrícia Mária Horváth, ktorá nastúpila v 9 stretnutiach, v dvoch si pripísala štart Lucia Gottwaldová. Raritou je hráčka z poľa Natália Hrebeňová, ktorá sa v stretnutí 9. kola objavila na poste brankárky a k ôsmim zápasom v úlohe hráčky pridala aj jeden štart na poste brankárky. V opačnom garde si vyskúšala hru v poli brankárka Patrícia Mária Horváth, v zápase 4. kola (doma proti FK Kopčany (4:3)), odohrala v poli 35 minút.

Vo všetkých 11 zápasoch nastúpili Katarína Petríková (945 minút), Dorottya Petöcz (893 minút) a Simona Szabova (741 minút), o jeden menej majú na konte Emilija Poniger, Alena Balážová a Nikola Pavlíková. Do zápasov zasiahlo spolu 23 hráčok, 21 futbalistiek v poli a 2 brankárky.

Družstvo dosiahlo spolu 27 gólov, najlepšou strelkyňou družstva sa stala s deviatimi gólmi Nikola Pavlíková (skórovala ako jediná v šiestich rôznych stretnutiach), druhé miesto v tabuľke strelkýň patrí Michaele Málikovej so štyrmi gólmi. Zaujímavosťou je skutočnosť, že obe si pripísali počas sezóny po jednom hetriku, zhodne do siete ŠK Svätý Jur pri výhre 12:0. Spolu sa do listiny strelkýň zapísalo 11 futbalistiek.

Rozhodcovia udelili našim hráčkam iba tri žlté karty. Arbitri napomínali Ilonu Dénes, Natáliu Hrebeňovú a Sabinu Foltynyiovú.