FCPA U15: Lepší výkon v druhom polčase na lepší výsledok nestačil

Tréner Stopka: "Napriek dnešnej prehre, účinkovanie tímu v doterajšom priebehu sezóny hodnotím pozitívne."
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

FCPA U15: Lepší výkon v druhom polčase na lepší výsledok nestačil

Petržalská 15-ka nastúpila v zápase 5. kola 1. ligy SŽ na Pasienkoch proti ŠK Slovan Bratislava. Proti druhému tímu tabuľky ťahala za kratší koniec a domov si odváža prehru 0:6.

dsc04585Do prvého polčasu sme nastúpili s veľkým rešpektom, po individuálnych chybách sme inkasovali lacné góly a chalanom kleslo sebavedomie. Cez polčasovú prestávku bolo treba zdvihnúť hlas a do druhej časti hry sme nastupovali s cieľom hrať o česť klubu a zabojovať o čo najlepší výsledok. Hráči lepšie dostupovali v súbojoch k protihráčom a sami sa presvedčili, že vedia byť oveľa zdatnejším konkurentom lepšiemu súperovi. Škoda, ale ideme ďalej. Do základnej zostavy by sa malo vrátiť po zranení 4-5 hráčov, verím, že už v najbližších stretnutiach budeme úspešnejší,“ komentoval zápasové dianie tréner U15 Martin Stopka.

Jeho zverenci boli po 4. kolách v strede tabuľky s bilanciou 2 výhry a 2 prehry. Body im vyniesli domáce víťazstvá zhodne 1:0 nad Trenčínom a Myjavou. „Z tohto pohľadu môžeme byť spokojní. V prvých troch kolách nám žreb určil Slovan, Trnavu a Trenčín, teda tri tímy na medailových pozíciách v minulej sezóne. Napriek dnešnej prehre, účinkovanie tímu v doterajšom priebehu sezóny hodnotím pozitívne. Do prípravy nastúpilo 29 hráčov, dnes sme mali aj kvôli zraneniam k dispozícii iba 15 hráčov. Toto mužstvo sa potrebuje zohrať, navyše niektorí mladí futbalisti vhupli do najvyššej súťaže z 3. ligy. Ja som veril, že po 5. kole budeme mať na konte štyri body, máme šesť a zápasy s tromi najťažšími súpermi za sebou,“ zhodnotil doterajšie účinkovanie 15-ky tréner Martin Stopka.

Dodajme, že chlapci si môžu vylepešiť postavenie v tabuľke už v najbližšom zápase. V stretnutí 6. kola privítajú na domácom ihrisku v sobotu 1. októbra o 10:00 MŠK Púchov U15.

dsc04591ŠK Slovan Bratislava U15 – FC Petržalka Akadémia U15 6:0 (4:0)

Góly: 14. Duffek, 17., 35., 43. Čerepkai, 29., 69. Tučný
ŽK: nikto
R: Tomáš Straka

SLOVAN U15: Chudík – Matzenauer, Polčič, Galovič, Jankovič, Šouc, Hornyák, Bezák, Tučný, Čerepkai, Duffek
FCPA U15: Sokol – Mrnka, Valent, Zechel, Farkas, Bolf, Markovic, Szitás, Kuruc, Szabó, R. Rusnák

 dsc04577 dsc04580

dsc04596 dsc04593

Napíšte komentár