FC Petržalka – FK Rača

FC Petržalka 3 - 3 FK Rača
09 feb 2019 - 16:00Štadión FC Petržalka

V dramatickom zápase remíza 3:3 s FK Rača

Tréner Borbély poslal na ihrisko do dvoch polčasov prakticky dve rozdielne jedenástky, počas prestávky vystriedal deväť hráčov, celý zápas odohrala len Nemec a Morócz. Premiérovo sa v bielo-čiernom drese predstavil na pravej strane obrany Daniel Borovský, v stretnutí padlo šesť gólov, zaujímavosťou je, že všetky padli v záverečnej dvadsaťpäťminútovke a naše mužstvo trikrát dobiehalo náskok súpera. Zápas plný vzruchu a napätia skončil nerozhodne 3:3.

Hostia neprišli do Petržalky iba brániť, čo naznačili dva strelecké pokusy na Valachovu bránu v prvej desaťminútovke. Pravda, v permanencii bol aj gólman hostí. V sľubnej šanci sa ocitol Čerňanský po kombinácii Pirosku s Turčákom, a na pozore sa mal aj po štvrťhodine hry po priamom kope Gašparoviča. Práve tento hráč mohol otvoriť skóre zápasu v 16. min, keď Piroska zatočil loptu na pravú stranu práve na Gašparoviča, no jeho pokus skončil na žrdi gólmana Rače. O sedem minút hlavičkoval v dobrej príležitosti Szöcz nad brvno a do koncovky sa tlačil aj Turčák. Jeho nebezpečný pokus zblokovali obrancovia súpera. Tlak nášho mužstva nevyústil do vedenia ani po štandardke Gašparoviča, ten poslal presný center na hlavu Szöcz a jeho hlavičku, aj s prispením brvna, vytesnil brankár Droppa na roh. Sériu nepremenených šancí ukončil pred polčasovou prestávkou Čerňanský, jeho koncovka tesne minula ľavú žrď, a v poslednej minúte sa neujala ani hlavička Nemca. Ani osem streleckých pokusov nestačilo na vedúci gól a tak do kabín odchádzali tímy za stavu 0:0.

Druhý polčas odštartovala v 56. min šanca Sombata po rohovom kope Kozlovského, žiaľ, na opačnej strane udreli hostia. Z pravej strany priletel do päťky center a nekrytý Bellay zblízka posunul loptu do siete – 0:1. Už o štyri minúty neskôr bolo vyrovnané. Kosorin našiel Viciana, ten prudkým a presným centrom na ľavej žrdi Samuela Kozlovského a jeho nekompromisná hlavička skončila v sieti – 1:1. Hostia išli do vedenia v 76. minúte, keď umiestnenú strelu k žrdi vytlačil ešte brankár Švihel do strany, no nekrytý Hutta, z uhla namieril presne – 1:2. Tlak nášho mužstva silnel a gól visel na vlásku. V 77. min sa žiadala červená karta pre obrancu hostí po tom, čo nedovoleným spôsobom prerušil samostatný nájazd nášho hráča pred pokutovým územím. Nakoniec z toho bola len žltá karta a priamy kop Viciana, ktorý skončil na múre. Vyrovnanie priniesla 82. minúta. K strele v šestnástke sa dostal Morócz a lopte do siete zabránila ruka hosťujúceho hráča. Martin Vician sa z bieleho bodu nemýlil a bolo vyrovnané – 2:2. Naše mužstvo sa nadychovalo k záverečnému náporu, keď ho opäť schladil gól v našej sieti. Do lopty sa oprel spoza šestnástky Semančík a strela po zemi zapadla k žrdi – 2:3. Gólové hody zakončil na radosť divákov v 88. Denis Horník, keď takmer z čiary hlavou doklepol loptu do siete mužstva z Rače. Víťazný gól mal na kopačke v poslednej minúte Kosorin, keď netrafil ideálne center výborne hrajúceho Kozlovského. V dramatickom stretnutí FC Petržalka s FK Rača sa tak zrodila remíza 3:3.

FC Petržalka – FK Rača 3:3 (0:0)

Góly: 69. Kozlovský, 82. Vician (11m), 89. Horník – 65. Bellay, 76. Hutta, 84. Semančík

Zostava FCP (1. polčas): Valach – Borovský, Szöcs, Nemec, Palo – Morócz, Gašparovič, Nagy, Turčák – Piroska – Čerňanský
Zostava FCP (2. polčas): Švihel – Kavoň, Horník, Vecsei, Nemec – Morócz, Sopúch, Vician, Kozlovský – Kosorin – Sombat
FK Rača: Droppa – Holý, Lenghart, Bukovinský, Kňažek, Rakučiak, Vitek, Zošš, Dani Rodriguez, Bellay, Turlík. Striedali: Semančík, T. Kubala, Mikunda, Hutta.