FC Petržalka – MŠK Žilina B

FC Petržalka 1 - 0 MŠK Žilina B
03 mar 2019 - 10:30Štadión FC Petržalka

Po góle Prekopa výhra 1:0 nad béčkom Žiliny

Bez zraneného Viciana a nakoniec aj Pirosku, ale s dvojicou Prekop-Gašparovič a navrátilcom do čierno-bielych farieb Adamom Semančíkom nastúpili zverenci trénera Borbélyho k poslednému prípravnému zápasu pred štartom jarnej časti 2. ligy. V domácom prostredí zvíťazili po góle Erika Prekopa nad tímom MŠK Žilina B 1:0.

Dlho sa hralo bez striel na bránu, čo neznamená, že sa nebolo na čo pozerať. Viac ako 30 minút sa hra odvíjala prevažne v strede poľa, obidve mužstvá pozorne bránili najmä pred vlastnými bránami a eliminovali snahu súpera o finálnu prihrávku do nebezpečného územia. Po polhodine hry Horník obetavým sklzom odvrátil prudký center Žiliny na roh a o šesť minút neskôr Kosorínov center z opačnej strany nenašiel v sľubnej šanci adresáta. Reparát v 42. min vyšiel na výbornú. Kosorínov center našiel v päťke pri vzdialenejšej žrdi Erika Prekopa a ten ustál súboj so zadákom súpera a prepasíroval loptu do siete – 1:0.

V druhom polčase skúšal šťastie v 54. min Kozlovský. Jeho prízemný center minul pravú žrď a po osi Nagy – Sombat – Prekop sa zrodila akcia v 65. min stretnutia, keď sklz Prekopa bol prikrátky na Sombatovu gólovú ponuku. V 70. min posadil Gašparovič ideálnu loptu zo štandardky na hlavu Nemca, jeho pokus mieril nad brvno Petrášovej brány. O dve minúty neskôr predviedol na opačnej strane svoje brankárske umenie Frederik Valach, keď bravúrnym zákrokom vytlačil gólovú strelu na brvno svojej svätyne a čisté konto uchránil aj pri ďalších dvoch nebezpečných pokusoch Žilinčanov. Gólovú poistku mal na hlave v 82. min Szöcs, ale lopta z jeho hlavy len o centimetre minula bránku súpera a tak sa v generálke na budúcotýždňový štart do 2. ligy zrodila cenný výhra nášho mužstva 1:0 nad MŠK Žilina B.

Úvodný zápas jarnej časti je na programe už budúci nedeľu (10.3.), o 10:30 privítame na našom ihrisku aktuálne štvrté mužstvo tabuľky KFC Komárno.

FC Petržalka – MŠK Žilina B 1:0 (1:0)
Gól: 42. Prekop

FC Petržalka: Valach – Kosorín, Szöcs, Horník, Kozlovský – Semančík (46. Nemec), Nagy – Sombat, Gašparovič (78. Morócz), Pochylý (36. Turčák, 55. Sopúch) – Prekop.

MŠK Žilina B: Petráš – Valo, Minárik, Lukašvili, Petrák (46. Rusnák) – Chríbik, Gamboš, Bernát (46. Ďuriš), Holúbek, Kurminovský – Gerebenits.