FC ŠTK 1914 Šamorín – FCP

FC ŠTK 1914 Šamorín 2 - 1 FC Petržalka
16 mar 2019 - 14:30Štadión FC ŠTK 1914 Šamorín

Po víťaznom úvode jarnej časti II. ligy cestovali futbalisti Petržalky na zápas do neďalekého Šamorína. V 19. kole si zmerali sily s tímom FC ŠTK Fluminense Šamorín, ktorý dlhodobo spolupracuje s brazílskym klubom Fluminense a má v kádri viacero legionárov. V minulosti si oblieklo čiernobiely dres viacero hráčov, ktorí pôsobia, alebo pôsobili v Šamoríne. Dres nášho klubu v minulosti obliekal kapitán ŠTK Vladimír Pončák, ktorý patrí medzi najvýraznejšie osobnosti súťaže. Petržalskú minulosť majú za sebou aj Draško Matej Marič-Bjekič a Jakub Čunta. Za Šamorín hrával na konci kariéry súčasný lodivod Petržalky Balázs Borbély, vo funkcii trénera mužov pôsobil terajší športový riaditeľ Vladimír Koník. V nedávnej minulosti pôsobili v Petržalke aj ďalší hráči, ktorých kariéra je spätá so Šamorínom napr. Jakub Hrnčár, Lukáš Čemba, Lukáš Hutta, Ladislav Horvát a ďalší. Trénerský tandem Borbély- Tóth zvolil na stretnutie rovnakú zostavu ako proti Komárnu. Vyše 500 divákov, z ktorých bola početná skupina podporujúca hostí z Petržalky, videla solídny zápas s troma gólmi, viacerými šancami, peknými brankárskymi zákrokmi, ako i niekoľkými ďalšími okulahodiacimi momentmi. Na zápas sa prišli pozrieť bývalí hráči Petržalky Ivan Žiga, Peter Martini, či tréner Michal Salenka, ktorý v minulosti viedol ŠTK.

FC ŠTK Fluminense Šamorín – FC Petržalka 2:1

Góly: 3. Peu 34. Almási – 54. Horník
Zostavy:
Šamorín: Ružinský – Diogo, Pončák, Magda, Fuják, Lucas (60. Mezovský), Pančík (86. Pittner), Peu, Fuják (46. Marič-Bjekič), Németh, Knotek, Almási
FC Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs, Nemec, Kozlovský – Sombat, Horník, Nagy (81. Čerňanský), Gašparovič – Piroska (46. Turčák) – Prekop

Už v 3. minúte otvorili skóre hráči domáceho kolektívu. Po rohovom kope umiestnil do Valachovej brány loptu kanonier ŠTK Peu. V 15. minúte hlavičkoval ten istý hráč tesne vedľa brány Petržalky. V 27. minúte to skúšal lobom Petržalčan Kosorín, jeho pokus tesne minul Ružinského svätyňu. O štyri minúty išiel sám na brankára Erik Prekop. Matúš Ružinský ho ale skvele vychytal. V 34. minúte udreli domáci po druhýkrát. Strelou po zemi prekonal Frederika Valacha urastený Ladislav Almási. V závere polčasu nemierili presne hlavou Szöcs ani Sombat, a tak po prvom polčase prehrávala Petržalka so Šamorínom 0:2.

Do druhého dejstva poslal tréner Borbély Turčáka namiesto Pirosku. Na domácej strane vymenil zraneného Fujáka Marič-Bjekič. V 47. minúte minul bránu svojou hlavičkou Sombat. Na opačnej strane vystrihol pekné nožničky Ladislav Almási. Pozorný Valach jeho pokus kryl. Zakrátko mieril Almási z dobrej pozície nad. V 54. minúte Petržalka znížila. V pokutovom území súpera sa najlepšie zorientoval Denis Horník a dorážkou si otvoril strelecký účet v čiernobielom drese. V 62. minúte mieril nad Ružinského bránu Lukáš Gašparovič. O dve minúty chytil domáci brankár aj hlavičku aktívneho Sombata. V 68. minúte unikol všadeprítomný Almási, svoj prienik zakončil však strelou vysoko nad. V 73. minúte to skúšal na bránu priamo z rohu Lukáš Gašparovič. Matúš Ružinský s námahou odvrátil jeho pokus z bránkovej čiary. V 79. minúte bol brankár ŠTK na mieste aj pri tečovanej strele Horníka. Zakrátko hlavičkoval vedľa kanonier Prekop. V 84. minúte mohol definitívne zmariť nádeje Petržalky najlepší hráč na ihrisku Ladislav Almási. Frederik Valach ale jeho pokus zneškodnil famóznym reflexívnym zákrokom. V samom závere si ešte gólman Ružinský poradil s hlavičkovým zakončením hosťujúceho kolektívu. Po záverečnom hvizde hlavného arbitra Antona Ihringa sa tak z tesného víťazstva radovali hráči Šamorína.

V dnešnom zápase neboli hráči Petržalky horším mužstvom. Držali loptu, hrali aktívne dopredu. Nedokázali sa ale vyvarovať ľahkých chýb, ktoré súper potrestal. Naša obrana nedokázala plnohodnotne pokryť dvojicu Almási a Peu. Smerom dopredu sme často stroskotali na kapitánovi Šamorína Vladimírovi Pončákovi. Na druhej strane viaceré dobré príležitosti zostali nevyužité. Futbal sa hrá na góly a tých strelil dnes Šamorín viac ako Petržalka. Z nášho tímu hrali dobre Prekop, Sombat i Gašparovič. Hru oživil striedajúci Turčák. Niekoľko pekných prienikov po svojej strane predviedol aj Jakub Kosorín z pozície pravého beka.

Najbližšie stretnutie odohrá Petržalka v nedeľu 24.3. 2019 o 10:30. Na domácom trávniku v Ovsišti privítame v prestížnom mestskom derby FK Inter Bratislava. Pevne veríme, že naši hráči si rozoberú na tréningoch chyby z dnešného zápasu, poučia sa a v ostro sledovanom zápase podajú výkon, ktorý povedie k úspešnému výsledku, aby urobili radosť všetkým nám, priaznivcom a podporovateľom klubu FC Petržalka.