FCP – Partizán Bardejov

FC Petržalka 0 - 1 Partizán Bardejov
21 apr 2019 - 10:30Štadión FC Petržalka

FC Petržalka podľahol v zápase 24. kola na domácej pôde tímu Partizán Bardejov BŠK 0:1.

Po víťazstve na ihrisku Liptovského Mikuláša čakal na Petržalku domáci súboj proti Partizánu Bardejov. Ten odohrali naši hráči v 24. kole II. ligy Hostia v minulosti pôsobili rovnako ako Petržalka v najvyššej futbalovej súťaži. V Bardejove chytával brankár Petržalky Juraj Čobej, ktorého zákroky dopomohli Petržalke k rozprávkovej ceste v Lige majstrov. Do histórie nášho klubu i slovenského futbalu sa zapísal zlatými písmenami, predovšetkým pri penaltovom rozstrele v Belehrade proti Partizánu. Neskôr prekonal ťažkú operáciu hlavy a kariéru ukončil s pomocou ochrannej prilby na hlave. V jej závere sa dostal aj medzi žrde futbalovej reprezentácie Slovenska. Jeho oddanosť športu a futbalu je pozoruhodná a je najlepším vzorom pre mladých futbalistov a brankárov, ktorým sa venuje v klube Partizán Bardejov. Hlavný tréner Petržalky Miroslav Mentel urobil oproti poslednému zápasu v zostave dve zmeny. Na lavičke ostala dvojica Jozef Sombat a Peter Nagy. Ich miesta zaujali Juraj Piroska a uzdravený Jakub Kosorín. 1150 divákov videlo v sviatočnú nedeľu zápas v dobrom tempe, minimom gólových šancí, nepremenenou penaltou a jediným gólom, ktorý zápas rozhodol. Na toto meranie síl sa prišli pozrieť aj bývalí hráči Petržalky Alex Iván, Dávid Kondrlík, či klubová legenda Fero Hečko.

FC Petržalka – Partizán Bardejov BŠK 0:1

Gól: 78.Katona
FC Petržalka: Valach – Horník, Szöcs, Sopúch, Kozlovský – Kosorin (77. Sombat), Gašparovič(71.Nagy), Vician (85.Nemec), Turčák – Piroska – Prekop Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – Micherda, Berežný, Korijkov, Kica , Dupkala (90. Lipták), Staško, Horodoník (70. Človečko), Katona, Milunović (67. Keresteš), Stachura

V 24. kole II. ligy privítala Petržalka na domácom trávniku v Ovsišti Partizán Bardejov. V 6. minúte si Frederik Valach poradil so strieľaným centrom Dupkalu. Na druhej strane mieril tesne nad domáci Vician. V 12. minúte vystrelil nebezpečne kanonier Prekop. Ján Čikoš-Pavličko jeho pokus vyrazil. V 20. minúte vystrelil tesne nad hosťujúci Milunovič a po ňom aj kapitán Bardejova Kica. V 28. minúte netrafil bránu Frederika Valacha svojím pokusom ani agilný Dupkala. O štyri minúty si rovnako počínal i hráč Bardejova Horodník. V 38. minúte chytyl Valach slabú strelu Katonu. Po slabom prvom polčase bol tak stav bezgólový 0:0.

V úvode druhého polčasu bol v dobrej pozícii kapitán Petržalky Piroska. Jeho strela trafila ale len bočnú sieť Pavličkovej brány. V 59. minúte trafil rovnako bočnú sieť Petržalčan Vician. O tri minúty netrafil Valachovu svätyňu strelou po zemi český legionár Bardejova Staško. Následne hlavičkovali hostia tesne mimo brány Petržalky. V 74. minúte po nedôraznej malej domov Erika Prekopa musel Valach zatiahnuť v pokutovom území záchrannú brzdu a hlavný rozhodca Patrik Papuča ukázal na biely bod. Frederik Valach ale pokus Človečka a aj následnú dorážku skvele zneškodnil. v 78. minúte unikol pekne Katona a technickou strelou prekonal Valacha. Tento moment sa napokon ukázal ako rozhodujúci. O dve minúty ešte netrafil bránu Petržalky Stachura. A keďže nedôrazné pokusy Nemca a Turčáka v 82. resp. 90. minúte poľahky chytil Ján Čikoš-Pavličko, prehrala Petržalka doma s Bardejovom 0:1.

V dnešnom zápase hrala Petržalka slabo a prevažne sa bránila. Bardejov dobre kombinoval držal loptu, hral po zemi a mal ťah na bránu. Brankári nemali takmer žiadnu prácu. Frederik Valach skvele zneškodnil penaltu, no napokon bohužiaľ kapituloval. Našim hráčom nemožno uprieť snahu aj keď nie všetci podali výkon na hranici svojich možností. Po zápase odišli znechutení fanúšikovia Petržalky zo štadióna. Remízový zápas sme bohužiaľ prehrali vďaka taktickej chybe v obrane. Vždy je totiž lepšie hráča zastaviť aj za cenu karty ako dostať gól. Hráči sú samozrejme vedení ku hre bez faulov a čistom spôsobe hry. Sú situácie kedy je ale nevyhnutné hráča súpera zastaviť. Skúsení hráči si takýmito faulami často pomáhajú a pri ťažkých zápasoch o postup či záchranu využívajú všetky aj mimofutbalové prostriedky. Individuálne výkony jednotlivcov je dnes ťažko hodnotiť.

Najväčšiu bojovnosť a snahu niečo urobiť s výsledkom niečo spraviť ukázali kapitán Piroska a Erik Prekop. Vzadu hral najlepšie opäť Peter Sopúch. Je škoda, že sme vzadu neudržali nulu. Z tímu hostí vynikali najmä ofenzívni hráči Katona, Dupkala i Milunovič. Bývalý hráč Prešova Peter Katona napokon rozhodol pekným gólom o troch bodoch pre svoj tím. Petržalku čaká „angllcký“ týždeň.

Najbližšie hráme už v stredu 24.4. o 16:30 opäť na domácom trávniku. V neobvyklom čase privítame kolektív ŠK Odeva Lipany. Veríme, že hráči dnešnú prehru rýchlo hodia za hlavu a už v najbližšom zápasu predvedú výkon, ktorý povedie k priaznivému výsledku a poteší aj herne oko verného petržalského fanúšika.