FK Dubnica nad Váhom – FCP

FK Dubnica nad Váhom 4 - 1 FC Petržalka
27 apr 2019 - 17:00Štadión FK Dubnica nad Váhom

V zápase 26. kola podľahli zverenci trénera Mentela v Dubnici nad Váhom 1:4. Gól FC Petržalka zaznamenal v 77. min Lukáš Gašparovič.

Po domácej výhre nad Lipanmi zakončili futbalisti Petržalky nabitý zápasový program stretnutím na pôde FK Dubnica nad Váhom. Zverenci Miroslava Mentela odohrali tento zápas v 26. kole II.ligy. Dubnica je rovnako ako Petržalka nováčikom súťaže a v minulosti hrala aj prvú ligu. Jej trénerom je bývalý hráč Petržalky z čias ZŤS Peter Gergely. V minulosti hrali v Dubnici napríklad Peter Petráš, či pracovitý stredopoliar Roman Kusý, ktorý pomáhal Petržalke v postupovaní do III. ligy. Dubnica bola vždy známa výbornou prácou s mládežou a vychovala viacero skvelých futbalistov. V zostave Petržalky nastala jediná zmena keď kapitána Pirosku nahradil Lukáš Gapšarovič. Pásku kapitána na rukáve mal dnes stopér Ladislav Szöcs. V Dubnici momentálne pôsobí aj najlepší útočník II. ligy Miladin Vujoševič z Čiernej Hory. Takmer 500 divákov videlo zaujímavý zápas v upršanom chladnom počasí. Priniesol päť gólov, premenenú penaltu, zákroky brankárov ako i pekné kombinácie.

FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka 4:1 (1:0)

Góly: 7. Václav, 48., 79. Vujoševič (1. z 11m), 89. Mikuš – 77. Gašparovič

FK Dubnica: Digaňa – Krela (76. Nosický), Švec, Beňo, Vujošević (82. Buček), Mikuš, Štefánek, Vaculík, Jakúbek , Čurik (90. Janco), Václav
FC Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs , Sopúch, Nemec – Sombat (68. Vician), Nagy (68. Kozlovský), Horník, Turčák – Gašparovič – Prekop

V 26. kole II. ligy odohrali futbalisti Petržalky svoj zápas na pôde FK Dubnica nad Váhom. Už v 7. minúte otvorili domáci skóre. K odrazenej lopte sa dostal Václav a presnou strelou prekonal Valacha. Na opačnej strane zazvonila lopta po niekoľkých tečoch na brvno Digaňovej brány. V 14. minúte chytil Valach hlavičku kanoniera Vujoševiča. Následne minuli bránu Petržalky pokusy Krelu i Mikuša. V 29. minúte si dal Valach pozor aj pri hlavičke Štefáneka. V 37. minúte hlavičkoval na druhej strane vedľa kanonier Prekop. V závere polčasu ešte Valach chytil pokus Dubničana Jakuba Krelu. Po prvom polčase tak Dubnica viedla nad Petržakou 1:0.

Úvod druhej časti hry Petržalke nevyšiel. Po nedôraznej malej domov Valach fauloval domáceho hráča v pokutovom území a nasledoval pokutový kop. Vujoševič sa nemýlil a zvýšil na 2:0 pre Dubnicu. V 62. minúte sa pokus aktívneho Mikuša odrazil tesne vedľa Valachovej brány. Následne vyrazil náš brankár aj pokus Vujoševiča. V 70. minúte famózne reflexívne zneškodnil Frederik Valach aj strelu rovnakého hráča zblízka. Následná dorážka letela nad. V 77. minúte Petržalka znížila. Lukáš Gašparovič presnou strelou znížil na 2:1. V 79. minúte prišiel rozhodujúci moment zápasu. Obranca Sopúch nedokázal odvrátiť loptu do bezpečia, nastrelil Vujoševiča, ktorý poľahky prekonal Valacha a upravil na 3:1, v 87. minúte mal obrovskú šancu striedajúci Kozlovský. Tomáš Digaňa ale jeho pokus výborným zákrokom zmaril. V samom závere upravil po krížnom pase a peknej individuálnej akcii na konečných 4:1 najaktívnejší hráč Dubnice Rajmund Mikuš. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Tomáša Marsala sa tak z víťazstva 4:1 tešili hráči domáceho kolektívu.

Dnešný zápas bol herne vyrovnaný. Obidve mužstvá striedavo tlačili súpera. Nanešťastie futbalisti Petržalky doplatili na hrubé individuálne chyby a v podstate darovali súperovi 3 góly. Nedokázali sme pokryť najväčšie útočné hrozby Dubnice Miladina Vujoševiča a Rajmunda Mikuša. Hráči i fanúšikovia Petržalky, ktorí vycestovali do Dubnice a povzbudzovali svojich obľúbencov odchádzali sklamaní. Naše mladé mužstvo sa musí naučiť sústrediť sa na hru počas celého zápasu. Mentálne a vôľové vlastnosti jednotlivcov i celého kolektívu sú pre úspech v náročných meraniach síl nezbytné. Bez prítomnosti Juraja Pirosku na ihrisku chýba tímu hráč, ktorý by ostatných usmernil. Hráči Petržalky sa snažili výsledok zvrátiť, chyby, ktorých sa dopustili im však sami zmarili cestu k lepšiemu výsledku. Súťaž je vyrovnaná náročná a ako nováčik sa všetci stále učíme plávať v druholigových vodách.

Napriek kolísavým jarným výkonom sa držíme v strede tabuľky ďaleko od zostupových priečok, čo je určite úspech. Na druhej strane fanúšikovia Petržalky chcú vidieť viac bojovnosti a srdiečka za čiernobiele farby, ktoré niektorým hráčom momentálne chýba. Ani na lavičke nemáme zodpovedajúcu kvalitu, keďže trojica Patrik Kavoň, Oliver Vecsei a Samuel Ďurek nemôže hrať pre zranenia. Je tu však šanca pre mladých hráčov ako napr. Bruno Čerňanský, Nicolas Pochylý, Oliver Morócz, či Adam Semančík aby sa ukázali. Najbližší zápas odohrá Petržalka na domácej pôde. V nedeľu 5.5. 2019 o 10:30 privítame v areáli na Sklodowskej kolektív MFK Dukla Banská Bystrica. Pevne veríme, že sa naši hráči z dnešnej prehry poučia, budú v zápase koncentrovanejší a dajú si pozor na individuálne chyby, zodpovedne sa pripravia v tréningovom procese a potešia fanúšikov Petržalky peknou hrou i víťazstvom.