FK Senica – FC Petržalka

FK Senica 3 - 2 FC Petržalka
19 jan 2019 - 11:00Štadión FK Senica

Na umelej tráve v Senici začalo aktívnejšie naše mužstvo a už v 8. minúte sa Sombatov center obtrel o brvno Vorelovej brány. Lopta skončila v sieti po štvrťhodine hry, keď Piroska poslal presným centrom loptu na Jakub Nemca a ten hlavičkou strelil prvý gól zápasu. Súper zvýšil aktivitu, ale naši hráči nepustili Seničanov do žiadnych gólových príležitostí a pokusy z priameho kopu a spoza šestnástky, brankár Valach kryl. Nádejnú situáciu domácich na vyrovnanie, po nájazde troch na dvoch, päť minút pred prestávkou, brankár Valach vytlačil nohou skvelým zákrokom na roh a tak sme odchádzali do kabín s jednogólovým vedením.

Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie nášmu tímu. Po okulahodiacej kombinačnej akcii, po osi Piroska-Čerňanský-Turčák, sa ocitol posledne menovaný pred gólmanom domácich a po technickej koncovke, kedy Boris Turčák rutinérsky obhodil domáceho brankára, viedli naši chlapci dvojgólovým rozdielom. To už boli na ihrisku traja noví hráči a ďalšia trojica zasiahla do hry v 61. minúte. Zásahy do zostavy sa premietli aj do obrazu hry, domáce mužstvo zvýšilo obrátky a dvomi gólmi Adda v priebehu troch minút vyrovnalo na 2:2. Rozhodujúci moment priniesla 82. min, keď Sokol najskôr skvelým zákrokom vyrazil loptu pred seba, no proti dorážke Segbeho bol už bezmocný. Dva strelecké pokusy Gašparoviča z priamych kopov dokázal brankár Taborda zlikvidovať a tak sme v prvom prípravnom zápase podľahli, napriek dobrému výkonu, Senici 2:3.

FK SENICAFC PETRŽALKA 3:2 (0:1)

Góly: 63.,66. Addo, 82. Segbe – 17. Nemec, 46. Turčák

FK SENICA: Vorel (46. Taborda) – Krč (80.Totka), Otrísal (46. Dias), Kay, Herrera (46. Klapan), Zezinho (85. Caro), El Moudane, Tešija, Bonsu (60. Addo), Castaňeda (55.Petshi), Segbe (85. Martišiak)
FC PETRŽALKA: Valach (61. Sokol) – Horník, Szöcs (60. Bojnák), Nemec (46. Sopúch), Kozlovský – Sombat (61. Morocz), Vecsei (46. Gašparovič), Nagy, Turčák (78. Palo) – Piroska – Prekop (46. Čerňanský)

HLAS PO ZÁPASE:

Balázs Borbély (tréner FC Petržalka): „V prvom polčase nás súper zatlačil a museli sme sa brániť hlboko v poli. Nedarilo sa nám tiež podržať loptu a často sme ju zbytočne strácali. Na druhej strane, súpera sme do žiadnej vyloženej šance nepustili a bolo to naše mužstvo, ktoré dokázalo skórovať. Do druhého polčasu sme poslali troch nových hráčov a úvodná pätnásťminútovka bola z našej strany v najlepšom poriadku. Kontrolovali sme hru, vedeli sme loptu podržať, pridali sme druhý gól a hra mala úroveň. Po hodine hry sme chceli dať priestor aj ostatným hráčom, ktorí s nami pricestovali, po prestriedaní sme však už nedokázali nadviazať na predošlý výkon.“