Partizán Bardejov – FCP

Partizán Bardejov 1 - 1 FC Petržalka
15 sep 2018 - 16:00Štadión Partizán Bardejov

Po víťazstve na domácom ihrisku nad Liptovským Mikulášom čakal na tím FC Petržalka ďalší výjazd na východ Slovenska. V 9. kole II. ligy vycestovali čiernobieli do Bardejova, kde sa postavili proti kolektívu Partizán Bardejov. Realizačný tím čiernobielych nemohol počítať so zraneným kapitánom tímu Jurajom Piroskom, ani s Brunom Čerňanským, ktorý bol k dispozícii na zápas staršieho dorastu. Ich miesta zaujali Martin Privrel a Erik Prekop. Po zranení sa do hry znovu zapojila aj dvojica „Oravcov“ Patrik Kavoň a Peter Sopúch, ktorí zasiahli do zápasu z lavičky. Do stretnutia zasiahol aj Alex Iván. Frederikovi Valachovi kryl chrbát namiesto Petra Sokola, ktorý bol rovnako k dispozícii v zápase staršieho dorastu, po dlhšom čase Milan Valašik. V realizačnom tíme Bardejova pôsobí aj bývalý brankár Petržalky Juraj Čobej. Opora nášho tímu v Lige majstrov, ktorý sa výraznou mierou podieľal na historickom úspechu nášho klubu v rámci klubovej scény počas samostatného Slovenska, chytával predtým niekoľko sezón práve vo vtedajšom prvoligovom Bardejove. Neskôr podstúpil ťažkú operáciu nádoru na mozgu a kariéru ukončil so špeciálnou prilbou. V srdciach fanúšikov Petržalky a celého slovenského futbalu zanechal nezmazateľnú stopu. Zápas, ktorý sledovalo vyše 1100 divákov, vrátane malej skupinky najvernejších fanúšikov Petržalky, priniesol dva rozdielne polčasy, dva góly, množstvo šancí, brankárske zákroky ako aj iné pozoruhodné futbalové momenty. Kapitánom Petržalky bol dnes Boris Turčák.

Partizán Bardejov – FC Petržalka 1:1 (1:0)

Góly: 38. Dupkala – 61. Kozlovský

Zostavy:
Bardejov: Čikoš – Pavličko – Šuľa, Berežný, Rocheu, Belunek, Dupkala (85. Siwahla), Grohoľ, Stachura (65. Romulo), Lipták, Milunovič, Haladej

Petržalka: Valach – Ďurek, Vecsei, Nemec, Kozlovský – Petráš, Vician (46. Kavoň), Privrel (46. Iván) – Gašparovič (87. Sopúch) – Turčák , Prekop

Po triumfe nad mužstvom z Liptovského Mikuláša odohrala Petržalka 9. kolo II. ligy v Bardejove. V úvode zápasu vystrelil Peter Petráš. Čikoš Pavličko bol na mieste. V 14. minúte bol domáci gólman pozorný pri strele Gašparoviča. O tri minúty vystrelil nebezpečne domáci kapitán Marko Milunovič. Frederik Valach jeho pokus skvele vyrazil. V 31. minúte netrafil bránu krížnou strelou Oliver Vecsei. V 38. minúte otvorili aktívnejší domáci skóre stretnutia. Po peknej kombinácii sa presadil umiestnenou strelou Martin Dupkala. Zakrátko mohol zvýšiť ten istý hráč na 2:0. Jeho pokus ale zblokoval Samuel Kozlovský a následne ukryl loptu do rukavíc Frederik Valach. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala 1:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Borbély dve zmeny. Namiesto Viciana a Prvrela nastúpili Iván a Kavoň. Na začiatku druhého polčasu tesne minul Valachovu bránu aktívny Milunovič. O dve minúty nemieril presne ani autor domáceho gólu Dupkala. V 54. minúte sa predieral do šance striedajúci Kavoň, Čikoš-Pavličko v spolupráci s obranou Bardejova mu ale znemožnili lepšie zakončiť. V 58. minúte sa dožadovali hráči Petržalky odpískania penalty za nedovolenú hru rukou, jedného z domácich futbalistov. Hlavný rozhodca Bálint Kišš ale na biely bod neukázal. Následná strela nášho tímu skončila v rukaviciach Čikoša-Pavlička. V 61. minúte sa Petržalka dočkala vyrovnania. Po rohovom kope sa lopta dostala k Samuelovi Kozlovskému, ktorý presnou tvrdou strelou vyrovnal na 1:1. O dve minúty po nedorozumení v domácej obrane netrafil bránu Partizána Alex Iván. Na druhej strane hlavičkoval tesne nad hráč Bardejova Lipták. O štyri minúty to opät nepresne skúšal agilný Dupkala. V 74. minúte vyrazil Frederik Valach priamy kop Dupkalu na roh. Zakrátko odkopol loptu pred striedajúcim Brazílčanom Romulom Santosom. V 78. minúte hlavičkoval len tesne vedľa Milunovič. V 83. minúte chytil domáci brankár priamy kop Petráša. O dve minúty netrafil bránu z priameho kopu Emil Haladej. V závere zápasu ešte chytil Ján Čikoš-Pavličko dve hlavičkové zakončenia Erika Prekopa. Strela Borisa Turčáka mierila nad a tak sa po napínavom druhom polčase rozišli mužstvá zmierlivo po remíze 1:1.

V dnešnom stretnutí naše mužstvo akoby trochu zaspalo prvý polčas. V druhom dejstve sa hra prelievala zo strany na stranu Petržalka zvýšila aktivitu a zaslúžene vyrovnala. Oba tímy mohli strhnúť niekoľkokrát víťazstvo na svoju stranu, ale ďalšie góly napriek veľmi dobrým šanciam nepridali. Domáca dvojica Marko Milunovič a najmä Martin Dupkala robila našej obrane ťažkosti počas celého zápasu. Po prestávke sa naše mužstvo zlepšilo, striedajúc hráči splnili svoje úlohy. Patrik Kavoň vyhrával súboje, bojoval ako sme u neho zvyknutí. Na svojej hre smerom dopredu musí ešte mladý záložník popracovať, aby bol ešte lepším a komplexnejším futbalistom. Každý jeden futbalista má ale na ihrisku svoje úlohy ako i svoje limity. Absenciu Juraja Pirosku bolo dnes cítiť. Smerom dopredu sa tradične veľmi snažili Boris Turčák i Lukáš Gašparovič. Hru oživil aj striedajúci Alex Iván. Kanonier Erik Prekop dnes bohužiaľ napriek dobrým šanciam neskóroval. Zastúpil ho svojím premiérovým gólom v čiernobielom drese ľavonohý univerzál Samuel Kozlovský. S uzdraveným Petrom Sopúchom bude naša obrana ešte silnejšia. Oporou tímu bol podobne ako po minulé zápasy veterán Peter Petráš. Tento univerzálny hráč, je dôkazom skutočnosti, že skúsenosti sa na ihrisku nedajú ničím nahradiť.

Hráčom a realizačnému tímu gratulujeme k zisku bodu z ihriska súpera. Hoci s tromi by sa domov cestovalo určite lepšie každý bod sa počíta. Efektivita v zakončení, koncentrácia ako aj iné futbalové aspekty sú tie, na ktorých môžu členovia realizačného tímu pracovať s hráčmi v tréningovom procese a postupne zlepšovať ich fyzickú i mentálnu pripravenosť. Zároveň ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorý prišli Petržalku podporiť na druhý koniec republiky. Najbližší zápas odohráme v sobotu 22.9. 2018 o 15:30, kedy budeme hosťami na ihrisku ŠK Odeva Lipany v Lipanoch. Veríme, že sa hráči a realizačný tím na zápas zodpovedne pripravia a potešia všetkých priaznivcov Petržalky ďalším dobrým výsledkom.