František Hečko: „Rešpektujem kvalitu kádra, domáca rozlúčka s jeseňou nech prinesie dobrý futbal a víťazstvo nad Lokomotívou!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

František Hečko: „Rešpektujem kvalitu kádra, domáca rozlúčka s jeseňou nech prinesie dobrý futbal a víťazstvo nad Lokomotívou!“

Jeho minutáž v porovnaní s minulými sezónami výrazne klesla, popularita medzi fanúšikmi zostala. Zaslúžil sa o postup do 3. ligy a bol pri postupe do druhej najvyššej domácej súťaže. V nej už toľko priestoru nedostáva. Doteraz nastúpil v štyroch zápasoch, v ktorých nazbieral 232 minút. Napriek tomu je pripravený naskočiť kedykoľvek do rozbehnutého vlaku a zároveň s nadhľadom pripomína, že mužstvo potrebuje kvalitu a tú súčasný tím trénera Borbélyho jednoznačne má. Reč je o obľúbencovi petržalských tribún FRANTIŠKOVI HEČKOVI.

Pre mužstvo je vždy dobré, ak defenzívny rad hrá stabilne v rovnakom zložení. Po príchode Kozlovského sa vykryštalizovalo zloženie defenzívnej štvorky a zápasy ukázali, že zloženie Kozlovský-Privrel-Nemec-Ďurek bola správna voľba. Mužstvo šlapalo a šlape. Všetci vidíme, že tu nie je nutné do zostavy zasahovať a mne situáciu sťažili aj nedávne zdravotné problémy. Pred zápasom v Banskej Bystrici mi trhali zub a následne som bral antibiotiká,“ povedal otvorene na tému „obsadeného fleku“ František Hečko.

Je prirodzené, že s postupom do 2. ligy sa nutne musela zvýšiť aj kvalita kádra a zvýšila sa konkurencia na postoch. Skok medzi 5. a 3. ligou je veľký, ale rozdiel medzi 3. a 2. ligou je ešte väčší. Určite nie je ľahké pripravovať sa počas týždňa a počas víkendu sa nezmestiť do nominácie, ale rešpektujem kvalitu kádra a okolnosti. Bavíme sa už o celoslovenskej súťaži, kádre súperov sú plné profesionálnych hráčov, mnohí s ligovými skúsenosťami a tréner je zodpovedný za výsledky. Nemám preto pocit krivdy. V priebehu sezóny som zaskakoval v dvoch zápasoch za vykartovaného Ďureka. Ak by sa situácia opakovala a mal by som ako Petržalke pomôcť, budem pripravený a odvediem na ihrisku opäť maximum.“

Kým v Skalici sedel na lavičke náhradníkov, doma proti Popradu opäť chýbal. „Počas týždňa som nachladol, doteraz ma trápi viróza, verím, že sa čoskoro vyliečim. Po zápase aj tréner Borbély vysvetľoval, že duel s Popradčanmi sme nemuseli prehrať. Štatistiky dokumentujú vyrovnaný zápas, inkasovali sme však zbytočné góly po našich chybách. Naposledy sme prehrali niekedy v 5. lige na jeseň doma v 5. lige. Škoda, remízu sme mohli uhrať a udržať si dlhoročnú neporaziteľnosť. Hral sa dôležitý zápas o postavenie v tabuľke, tentoraz sa tešil, asi aj vďaka skúsenostiam hráčov, z víťazstva súper.“

Aj po prehre figuruje naše mužstvo na výbornom 6. mieste druholigovej tabuľky. „Na nováčika pekné umiestnenie, pred sezónou by ho bral asi každý. Priebeh sezóny ukázal, že pri trochu šťastia, sme mohli dotiahnuť niektoré zápasy k lepším výsledkom. Na Interi sme nemuseli prehrať a viac bodov sa dalo asi priviesť aj z východu. Možno sme mohli atakovať 4., možno 3. miesto. Na druhej strane, v niektorých zápasoch asi hralo šťastie s nami… Taký je futbal. Ak to spriemerujeme, vychádza nám z toho pekné 6. miesto,“ zhodnotil prvú polovicu 2. ligy František Hečko.

Odvetnú časť odštartujeme už zajtra v domácom prostredí proti FC Lokomotíva Košice. V premiérovom kole sme zvíťazili na ihrisku súpera 2:1. „Košičania vstúpili do súťaže sériou prehier, ale čaká nás ťažký zápas proti fyzicky silným hráčom a v ich prospech hovoria aj skúsenosti. Káder Lokomotívy je dlho pokope. Na víťazstvo budeme musieť podať stopercentný výkon, budeme sa musieť vyhnúť individuálnym chybám a premeniť gólové príležitosti. Rozdiely medzi mužstvami v druhej lige sú minimálne, rozhodovať budú opäť maličkosti,“ prognózoval František Hečko a jeho tip na výsledok? „Vyhráme o gól. 1:0 alebo 2:1. Góly by som doprial najmä Borisovi Turčákovi a ak sa vráti po zranení do hry, Piroskovi. Ak by nehral, ako ďalšieho adepta na zápis do listiny strelcov mám „Gašpiho“ (pozn. Gašparovič),“ natipoval výsledok a strelcov gólov František Hečko.

Hráme posledný domáci zápas v tomto roku a tak verím, že sa s mužstvom príde rozlúčiť veľa fanúšikov. Výkony počas roka a aktuálne postavenie v tabuľke sú tou najlepšou pozvánkou a šancou poďakovať sa fanúšikom i hráčom za všetko to pekné, čo priniesol tento rok. Do Žiliny asi, aj kvôli vzdialenosti, veľa fanúšikov nevycestuje, tak verím, že zajtra prídu v hojnom počte a rozlúčia sa s mužstvom po víťazstve nad Lokomotívou,“ dodal na záver František Hečko.

Duel FC Petržalka – FC Lokomotíva Košice je na programe zajtra (nedeľa o 10:30), hlavným rozhodcom bude Ján Rojček, na čiarach mu budú asistovať Pavel Jánošík a Martin Vitko.

 

 

Napíšte komentár