Futbal v FC Petržalka akadémia je aj o dievčatách.

Hovorí trénerka Ivana Balážiková
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be
Katarína Niňajová

Futbal v FC Petržalka akadémia je aj o dievčatách.

Futbal v FC Petržalka akadémia je aj o dievčatách. Mhohí si myslia, že futbal v Petržalke je záležitosťou výhradne chlapského pokolenia. Mýlia sa.

Už dávnejšie to neplatí. FC Petržalka akadémia reprezentuje na futbalovom poli aj družstvo žiačok. Pred začiatkom súťaže sme sa chceli dozvedieť viac od trénerky Ivany Balážikovej.

V predchádzajúcom ročníku ste skončili v regionálnej lige na peknom druhom mieste za Slovanom Bratislava. Nový klope na dvere. Aká bola príprava ?
Absolvovali sme 6 týždňovú prípravu. Snažila som sa dievčatá pripraviť nielen po kondičnej, ale zlepšiť aj ich technickú stránku. Odohrali sme žiaľ len jeden prípravný zápas so Sv. Jurom, a to nerozhodne 3:3. Myslím ,že i napriek tom sú dievčatá dostatočne pripravené na majstrovské stretnutia.

Ako to vyzerá s kádrom?
Naším dlhodobým problémom je malý počet hráčok a s tým sme bojovali aj túto prípravu. Do letnej prípravy sa nám z rôznych dôvodov nezapojilo 5 hráčok. Na druhej strane sme v našom kádri privítali aj nové tváre. Terézia Eckerová, Vanessa Ficuová a Lucka Nováková naše družstvo výrazne posilnili. Rada by som pochválila hlavne staršie hráčky, ktoré nechýbajú ani na jednom tréningu, predstavujú vzor pre mladšie ročníky čím budujú súdržnosť celého tímu.

Vaše želanie do sezóny?
Radi privítame v našom time FC Petržalka akadémia každú novú posilu, adeptku, ktorá sa chce futbalom baviť. Keďže sme malinký tím ani ambície nemáme veľké. Rady by sme obhájili 2.miesto v regionálnej lige žiačok BFZ. Najdôležitejšia je však RADOSŤ z futbalu !!!

Tím žiackeho družstva FC Petržalka akadémia 2014/2015:

Martina Papajová, Kristína Csibová, Nikola Gurtlerová, Emma Faithová, Vanesa Milková, Vanessa Ficuová ,Terézia Eckerová, Michaela Trebatická, Laura Jašková, Michaela Sečková ,Slávka Sečková, Lucia Nováková.

1 Komentár

Napíšte komentár