Hutta a Vizváry zhodne: „Vysoké víťazstvo proti Sv. Juru treba potvrdiť tromi bodmi v Rovinke“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Hutta a Vizváry zhodne: „Vysoké víťazstvo proti Sv. Juru treba potvrdiť tromi bodmi v Rovinke“

Nestáva sa často, aby sme pred dvomi zápasmi v rade oslovili toho istého hráča, tentoraz sme urobili výnimku. Lukáš Hutta poskytol na začiatku týždňa vôbec prvý rozhovor pre náš web a na druhý deň po uverejnení strelil proti Svätému Juru v priebehu 20 minút čistý hetrik. Superjazdu zakončil ešte štvrtým gólom navrch. Vyšiel nám vstup do zápasu, strelili sme rýchle tri góly a to bolo pre ďalší vývoj dôležité. Po prvom presnom zásahu som si vydýchol, pretože to čakanie na prvý gól bolo dlhé. Som rád, že mi to tam už padlo,“ usmieval sa po zápase.

Kým v predošlých zápasoch sa naši hráči predierali cez konsolidované obranné rady súperov s námahou, proti Svätému Juru predviedli ukážkovú demontáž. Tréner nás pripravoval na súpera, pri všetkej úcte k jeho hráčom, sú tam trochu pomalší, menej obratní hráči, čo odzrkadľuje postavenie v tabuľke a tiež výsledok vzájomného zápasu. Ten rozdiel sa jednoducho musel prejaviť.“

Možno aj preto oslavoval autor hetriku góly v sieti súpera trochu striedmejšie. „Góly potešili, ale celé to zo mňa spadlo až po treťom góle,“ hovorí Lukáš Hutta, pre ktorého je tento týždeň „týždňom premiér“. Po premiérovom rozhovore pre náš web a premiérových štyroch góloch ho čaká – premiérový zápis do kabínovej pokladne. „Keď mi to spočítajú…no, nechcem to ani vidieť (smiech). Už mi niečo naznačili chalani a vedúci mužstva – asi z toho bude slušná sumička,“ žiaril po zápase so Svätým Jurom spokojnosťou Lukáš Hutta.

Tím trénera Borbélyho potvrdil pozíciu lídra tauľky, do konca súťaže zostáva ešte päť kôl. Našim najbližším súperom bude už zajtra aktuálne desiate mužstvo treťoligovej tabuľky TJ Rovinka. Mužstvo, v ktorom pred príchodom do Petržalky pôsobil Marko Vizváry. Ten do stredajšieho duelu so Svätým Jurom vstupoval, keď už bolo bolo o osude zápasu rozhodnuté. „Myslím si, že to bolo za stavu 8:0. Tréner Borbély ma posielal na ihrisko s tým, že si mám užiť zápas a zahrať si futbal. Súper ma príjemne prekvapil, aj za stavu 0:10 sa snažili chalani hrať, nebola tam snaha odkopávať lopty, najmä strední záložníci nestratili chuť do hry,“ komentoval dvojcifernú výhru Marko Vizváry.

Na kopačke mal jeden strelecký pokus, no jedenásty gól nepridal. Možno si ho nechal proti bývalým spoluhráčom z Rovinky. „Loptu som trafil vonkajškom, škoda, mierila nad bránu. Nečaká nás ľahký súper, v Rovinke je malé ihrisko a tréner určí svojim zverencom nejakú dôslednú stratégiu na nás. Súper bude hrať zo zabezpečenej obrany, čaká nás veľmi ťažký zápas. Verím, že ho zvládneme,“ dodal na záver Marko Vizváry.

Duel 26. kola Rovinka – FC Petržalka je na programe zajtra (nedeľa 13. mája) o 17:00, hlavným rozhodcom zápasu bude Mário Bohun, na čiarach mu budú asistovať Tomáš Ralbovský a Milan Kardelis.

 

 

Napíšte komentár