Hviezda víkendu: Leonard Farkaš

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Hviezda víkendu: Leonard Farkaš

Podľa slov trénera Martina Stopku urobil v poslednom období najväčší progres a z nováčika v tíme U15, ktorý prišiel do mužstva počas letnej prestávky, sa v priebehu jarnej časti sezóny vykľul jeden z najspoľahlivejších hráčov mužstva. Za výkony v poslednom období, vrátane posledného kola proti favorizovanému Slovanu, sme tentoraz za Hviezdu víkendu vyhlásili nádejného univerzála LEONARDA FARKAŠA.

Možno niekoho prekvapí, že v kategórii U15 hovoríme o mladom futbalistovi ako o univerzálnom hráčovi, no slová kouča potvrdzujú, že tomu tak naozaj je. V posledných dvoch zápasoch hral na stopérskom poste, pretože sme potrebovali aby čítal hru a vyhrával osobné súboje s útočníkmi súpera, ale on sám dokáže plnohodnotne hrať aj na ofenzívnom poste. Postupne sa vypracoval na lídra mužstva, na svoj vek je veľmi pracovitý a disciplinovaný. Je to rozumný chalan, v poslednom období urobil veľký pokrok. Pre mňa aktuálne hráč číslo jeden v tíme, pochválil mladého futbalistu, ktorý na tréningy dochádza z Eliášoviec, tréner U15 Martin Stopka.

O tom, čomu vďačí za nárast formy hovorí viac sám hráč. „Forma išla smerom hore po zime. Som spokojný so zimnou prípravou, po príchode v lete do Petržalky som sa vďaka tréningom a podmienkam v klube zlepšil technicky. Nikdy mi to doteraz neišlo na ihrisku lepšie, zažívam svoju najlepšiu sezónu,“ okomentoval radostné pocity Leo Farkaš a na otázku, na ktorom poste sa predsa len cíti najlepšie, odpovedá: „Nemám problém hrať na žiadnom, ale ak by som si mal vybrať, bolo by to na hrote útoku. Teraz som nastupoval na mieste stopéra, bolo tam veľa súbojov, darilo sa mi ich vyhrávať, takže spokojnosť aj v tomto smere.“

S futbalom začínal v Zlatých Klasoch, ďalšou zastávkou bol Šamorín, odkiaľ v lete prestúpil do FCPA. „Som tu maximálne spokojný. Pravidelne hrávam, cítim dôveru trénera. Tabuľkovo to tiež nie je najhoršie, ale neviem sa ubrániť pocitu, že sme mohli mať o niekoľko bodov na konte viac. Mrzí najmä remíza s Interom. V poslednom stretnutí sme hrali proti favorizovanému Slovanu. Napriek prehre nás tréner pochválil, myslím si, že sme predviedli výkon na hranici našich možností,“ hovorí 15-ročný rodák z Dunajskej Stredy. „Každý futbalista má svoje sny, mám ich aj ja. Chcel by som hrať anglickú alebo taliansku ligu, ale viem, že cesta k týmto métam je ešte veľmi vzdialená,“ dodal na záver mladý petržalský futbalista – Hviezda víkendu – Leonard Farkaš.

VIZITKA – LEONARD FARKAŠ

Dátum narodenia: 17. marec 2002
Miesto narodenia: Dunajská Streda
Kategória: U15
Post: aktuálne stopér
Kluby: Zlaté Klasy, Šamorín, FCPA
Obľúbené mužstvo: Arsenal FC
Obľúbený hráč: Olivier Giroud

Napíšte komentár