Hviezda víkendu: Tomáš Szabo

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Hviezda víkendu: Tomáš Szabo

Tím FCPA U17 je aj po odchode mnohých opôr v jarnej časti na medailovej – tretej priečke aktuálnej tabuľky. Nemalou mierou k umiestneniu prispel, tak ako aj výborným výkonom v zápase 26. kola proti Komárnu, odchovanec petržalskej akadémie a brankárska jednotka U17 TOMÁŠ SZABO. Výborné výkony v zápasoch v poslednom období a v dueli s Komárnom mu vyniesli titul „Hviezda víkendu“.

V petržalskej akadémii pôsobí od roku 2012 a už vtedy mal jasno, kde by malo byť jeho miesto. V pouličných zápasoch nastupoval vždy v bránke a mnohí mu predpovedali gólmanskú budúcnosť. „V tom čase som obdivoval Casillasa a myslím si, že mi to v bránke išlo veľmi dobre. Samozrejme, vo veľkom futbale je to predsa len o niečom inom, ale prišiel som s tým, že chcem byť brankár. Najskôr som sa ozval Slovanu, ale tam nemali záujem. V Petržalke áno. Neľutujem, bolo to výborné rozhodnutie,“ spomína na začiatky nádejný brankár.

V súboji s Komárnom prispel niekoľkými skvelými zákrokmi k výhre 4:2. „Nebol to ničím výnimočný zápas. Darilo sa mi v rozohrávke a mal som niekoľko dobrých momentov. Potešila ma výborná vybiehačka, ktorá zabránila súperovi v čistej šanci, doteraz mám z tohto momentu radosť.“ Svojho zverenca pochválil aj tréner U17 Ján Horváth. „Musím potvrdiť Tomášove slová. V zlomových momentoch ukázal chladnokrvnosť a dvomi-tromi zákrokmi nasmeroval mužstvo k dôležitému víťazstvu. Tomáš podáva dlhodobo stabilné výkony a patrí k oporám mužstva.“

Keď sme sa pristavili pri vybiehačkách, Tomáš sa má od koho učiť. Ako sám priznal, jeho obľúbencom je jeden z najlepších brankárov sveta Manuel Neuer a jeho kúsky pravidelne študuje na youtube. „Je to tak. Veľa som odkukal a potom to sám skúšam v zápasoch. Kedy sa to naučiť, ak nie teraz?,“ hovorí s úsmevom nádejný brankár. Tréner Horváth označil za jeho najväčšiu prednosť hru jeden na jedného. „Je to komplexný brankár a všetky činnosti zvláda priemerne alebo nadpriemerne. Nevidím uňho žiadnu výraznú slabinu. A súboje jeden na jedného sú jeho parádnou dosciplínou.“ Trénera doplnil sám Tomáš Szabo. „Snažím sa do poslednej chvíle ustáť súboj na nohách a nepadať na zem. Veľa napovie aj samotná reč tela protihráča. Od toho sa dá odraziť a potom už len vydržať a ustáť súboj,“ hovorí o recepte proti súperom.

Kapitán petržalskej 17-ky berie futbal vážne. Pred každým zápasom si dá záležať aby išiel skoro do postele, ráno príde na rad studená sprcha a pred duelom ako prvú navlieka vždy pravú rukavicu. „Robím to od žiackych čias, ale už na to toľko nemyslím. Skôr sa sústredím na svoj výkon a aby som pomohol mužstvu. Mojim cieľom je chytať minimálne najvyššiu súťaž na Slovensku a ak by sa naplnil môj sen, rád by som raz účinkoval v Bundeslige alebo v anglickej Premier League,“ dodal na záver brankár a „Hviezda víkendu“ Tomáš Szabo.

VIZITKA – TOMÁŠ SZABO

Dátum narodenia: 10. októbra 2000
Miesto narodenia: Bratislava
Post: Brankár
Číslo dresu: 30
Obľúbený futbalista: Manuel Neuer
Obľúbené mužstvo: Manchester United

Napíšte komentár