Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Ladislav Szöcs pred duelom v Prešove: „Uvoľnene, so srdiečkom a môžeme urobiť ďalší dobrý výsledok!“

Súboj s Banskou Bystricou priniesol výsledok a futbal, po ktorom zaplesalo srdce každého petržalského fanúšika. Predzápasovú koncentráciu v tvárach hráčov (i fanúšikov), vystriedali po záverečnom hvizde spontánne prejavy spokojnosti a šťastia. Diváci si schuti zatlieskali, hráči a realizačný tím si mohli vychutnať v šatni víťazné „Palmolive“. O pocity radosti sa s nami podelil muž, ktorý v posledných zápasoch privádzal mužstvo na hraciu plochu s kapitánskou páskou – LADISLAV SZÖCZ.

„Niečo sme si po zápase v Dubnici nad Váhom v šatni povedali, išli sme do zápasu s Duklou s oveľa vyšším nasadením, vložili sme do hry srdiečko. Bolo to cítiť, vidieť už počas týždňa, na rozcvičke, a nakoniec aj v samotnom zápase. Chcem sa poďakovať chalanom a celému mužstvu za to, ako sme sa k tomu dokázali postaviť. Myslím si, že proti Dukle sme podali jeden fantastický výkon,“ povedal krátko po zápase stopér a opora defenzívnych radov „Laci“ Szöcs.

Jeho slová zdupľovali pochvalné ohlasy fanúšikov na tribúne. Hráči v bielo-čiernych dresoch hrali kombinačný, nápaditý futbal, dostávali sa do koncovky a v samom závere ukázali nezlomnú túžbu po víťazstve. Nakoniec bol z toho najlepší výkon v jarnej časti a prvá prehra Banskej Bystrice po šnúre deviatich zápasov bez prehry. „Dôležité bolo, že súper chcel hrať tiež futbal. Nezavrel sa v defenzíve, mali sme smerom hore dostatok priestoru. Myslím si, že ani v Dubnici sme nehrali až tak zle, ako možno hovorí výsledok. Potom sme si sadli, povedali sme si, že s takýmto mančaftom sa nebudeme baviť o vypadnutí, nakoniec, veľa zápasov sme prehrali len po hlúpych góloch. Sám som si zo zadných radov vychutnal v súboji proti Banskej Bystrici hru chalanov vpredu. Hrali uvoľnene, dovolili si, nezakopávali lopty, hrali futbal… Ako ste mohli vidieť, s pohodou prišla aj presnosť a chválabohu aj góly,“ žiaril spokojnosťou po výhre 3:1 v minulom kole nový kapitán.

Aby sme boli presnejší, zástupca kapitána. Aspoň tak sa javila situácia z tribúny po tom, čo Szöcs odovzdal kapitánsku pásku na rukáv Juraja Pirosku okamžite ako prišiel špílmacher Petržalky v druhej časti hry na ihrisko. „Bol som kapitánom v Liptovskom Mikuláši, v Dubnici nad Váhom a prvýkrát doma aj v zápase proti Banskej Bystrici. Tréneri ma vymenovali za kapitána, tak ako ste povedali, v čase, kedy na ihrisku nie je Juraj Piroska. Pre mňa osobne je to veľká pocta. Znemaná to pre mňa veľa viesť takýchto hráčov, navliekať kapitánsku v klube akým je FC Petržalka. Príde mi to až neskutočné, prežívam spolu s hráčmi pekné chvíle, vážim si túto sezónu. Možno niekto nebude súhlasiť, ale stále sme v kontakte o bod, o dva, s tými najlepšími mužstvami II. ligy. Z tohto pohľadu si myslím, že môže vládnuť spokojnosť.“

Sezóna sa blíži k záveru, do konca súťaže sa naše mužstvo predstaví už len v zajtrajšom stretnutí v Stropkove proti prešovskému Tatranu, v domácom derby-zápase proti Skalici a v záverečnom kole nastúpi pod Tatrami proti FK Poprad. „Čakajú nás tri posledné, tri ťažké zápasy. Prešov hrá o záchranu, Skalica a Poprad sa bijú o baráž. Tri zápasy v ktorých nemáme čo stratiť. Pôjdeme do nich uvoľnene a koncentrovane, ako v zápase proti Banskej Bystrici, a môžeme urobiť tri dobré výsledky,“ dodal na záver Ladislav Szöcs.

Zápas 28. kola 1. FC Tatran Prešov – FC Petržalka je na programe zajtra (sobota 11.5.) o 17:00, hlavným rozhodcom bude Patrik Papuča, na čiarach mu budú asistovať Pavel Jánošík a Michal Budáč, hrá sa na štadióne v Stropkove (Matice slovenskej 895, Stropkov).

Napíšte komentár