Petriľákova posledná sezóna v U19: „Som vďačný za každú pozvánku do A-tímu“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Petriľákova posledná sezóna v U19: „Som vďačný za každú pozvánku do A-tímu“

V rámci zimnej prípravy dostal dôveru trénera Borbélyho a spolu s Macom, Žigom a brankárom Sokolom zbieral cenné skúsenosti na tréningoch A-tímu. Tomu zodpovedal aj parádny vstup do jarnej časti v kádri U19. Tam nastrieľal v prvých šiestich dueloch 8 gólov a strelecky sa pripomenul aj v poslednom vystúpení tímu U19 proti KFC Komárno. Reč je o ERICHOVI PETRIĽÁKOVI. Na jar si pripísal tiež štart v A-tíme v Lozorne, kde v 70. minúte nahradil, pri víťazstve 4:0 Ládyho.

Prípravu som začal s mužmi, úvod jari ma zastihol vo výbornej streleckej forme. Zo začiatku mi to tam padalo, potom ma pribrzdil dvojtýždňový výpadok, samozrejme, herný progres ma teší a góly v sieti súpera ešte viac,“ komentoval jarnú časť 18-ročný Erich Petriľák. Som ročník 1999, toto je posledná moja sezóna v 19-ke, som rád, že som mal počas zimy šancu ochutnať dospelý futbal. Predsalen súboje, tréningy a nasadenie s A-tímom sú na inom leveli ako v 19-ke. Som vďačný, dalo mi to veľmi veľa.

Aj zásluhou Petriľáka podáva 19-ka počas jari konsolidované výkony a s výnimkou prehier v Dubnici a doma so Skalicou nazbierali zverenci trénera Šišku desať víťazstiev. „S príchodom trénera Šišku sme sa ako mužstvo stmelili dokopy. Máme veľa natrénované a tiež spoločný cieľ. Tým je dosiahnuť čo najvyššie umiestnenie. Budúci rok bude kategória u19 ašpirovať na postup a naše výkony by mali byť prípravou a štartom k tejto budúcosezónnej méte,“ hodnotí jarné výkony tímu U19 Erich Petriľák a zároveň s troškou nostalgie dodáva: „Budúca sezóna v U19 sa ma už nebude týkať, som ročník 1999. Je mi to ľúťo. Zo 17-ky prídu šikovní chalani, tí čo v 19-ke zostanú, to znamená ročníky 2000 a 2001, majú kvalitu. Keď to všetko klapne ako má, mohlo by sa chalanom podariť dosiahnuť na najvyššie priečky. Veľmi im to prajem.“

Ericha Petriľáka čaká citlivé obdobie doterajšej kariéry – prechod z mládežníckych ketegórií medzi dospelých. „Uvedomujem si to. Aj preto som rád, že na tréningoch sa môžem učiť od Turčáka, Pirosku a spol. Dáva mi to veľa.“ Motiváciou by mu mohla byť budúca sezóna – prvá „dospelá“. Na čom bude mladý útočník stavať? „Musím veľa trénovať. Nie som najvyšší hráč, hlavičkové súboje asi nebudú mojou parketou. Môžem stavať na rýchlosti, na výbere miesta. Snažím sa nájsť loptu. Vybrať si správne miesto a väčšinou sa mi to aj podarí. Snažím s ahrať podobným spôsobom ako Thomas Muller, to znamená byť pri odrazených loptách a v šestnástke si hľadať loptu,“ dodal an záver fanúšik Bayernu Mníchov a nádej petržalského futbalu Erich Petriľák. 

VIZITKA – ERICHA PETRIĽÁKA

Dátum narodenia: 6.6.1999
Miesto narodenia: Bratislava
Post: Útočník
Číslo dresu: 21
Najobľúbenejší klub: Bayer Mníchov
Najobľúbenejší hráč: Thomas Müller, Robert Lewandowski
Najkrajší futbalový zážitok: Ešte len čakám

GÓLY ERICHA PETRIĽÁKA V U19JAR 2018

18. kolo: FC Petržalka – FK Spartak Bánovce nad Bebravou 5:0 (1 gól)
19. kolo: FC Petržalka – ŠK Žolík Malacky 3:1 (2 góly)
20. kolo: MŠK Považská Bystrica – FC Petržalka 0:2 (1 gól)
21. kolo: FC Petržalka – MŠK Púchov 5:1 (3 góly)
22. kolo: Lokomotíva Devínska Nová Ves – FC Petržalka 0:4
23. kolo: FC Petržalka – FKM Karlova Ves 1:1 (1 gól)
29. kolo: FC Petržalka – KFC Komárno 5:0 (1 gól)

 

  

 

Napíšte komentár