Petržalčania obliekli reprezentačné dresy SR: Valach a Kozlovský (SR21), Sokol (SR17),Tóth a Kachút (SR15)

Mládežnícke reprezentačné výbery Slovenska odohrali v novembri medzinárodné prípravné stretnutia, nás môže tešiť, že až v troch výberoch sa predstavili aj hráči FC Petržalka!

SR21

Tréner slovenskej 21-ky Adrián Guľa povolal na prípravný kemp v Portugalsku aj dvojicu Petržalčanov, – brankára Frederika Valacha a obrancu Samuela Kozlovského. „Sme radi, že dostávajú šancu v seniorskom futbale. Je veľmi zaujímavé, keď mladí hráči dostávajú príležitosť vo Fortuna lige, no nepodceňujeme ani druhú najvyššiu súťaž. Samozrejme, toto je prípravný kemp, vsadili sme aj na chlapcov, ktorých nepoznáme detailne z ligových trávnikov,“ povedal krátko pred odletom tréner Guľa.

V prvom prípravnom zápase zasiahol do hry Samuel Kozlovský, keď v 70. minúte vystriedal na ihrisku Žilinčana Sluku. Náš krajný obranca vstupoval do zápasu za stavu 1:3 a týmto výsledkom sa prvý duel v Parchale aj skončil.

V odvetnom dueli nastúpil medzi žrďami v základnej zostave Frederik Valach a môže ho tešiť, že z ihriska schádzal do kabín po prvej časti hry s čistým štítom (do druhého polčasu ho vystriedal gólman Šípoš). V základnej zostave sme mali dvoch zástupcov, 60 minút odohral aj Samuel Kozlovský, aj on schádzal z ihriska za nerozhodného stavu 0:0, gólmi v závere stretnutia podľahli mladí Slováci domácemu Portugalsku 1:2.

PORTUGALSKO – SLOVENSKO 3:1 (2:0)
Góly: 35. Braganca, 39. Cardoso, 47. N. Santos – 49. Herc
Slovensko 20: Vantruba – Špiriak (81. Slávik), Šulek (70. Pokorný), Bednár (70. Kopas), Sluka (70. SAMUEL KOZLOVSKÝ) – Adamec, Herc (70. Halgoš), Špyrka (46. Blažek) – Kvocera (46. Tomič), Boženík (46. Chobot), Tupta (81. Kružliak). Tréner: Adrián Guľa

PORTUGALSKO – SLOVENSKO 2:1 (0:0)
Góly: 72., 80. P. Correia – 88. Sluka
Slovensko 20: FREDERIK VALACH (46. Šípoš) – Slávik (85. Špiriak), Šulek (60. Kopas), Bednár, SAMUEL KOZLOVSKÝ (60. Sluka) – Herc, Pokorný (60. Blažek), Tupta (80. Tomič) – Kvocera (46. Kolesár), Boženík (80. Kružliak), Chobot (85. Špyrka).Tréner: Adrián Guľa.

SR17
Po minuloročnej premiére vo výbere SR16 si pripísal prvý reprezentačný štart v kategórii do 17 rokov brankár Peter Sokol. 14. novembra na štadióne v Poprade vystriedal do druhého polčasu medzi žrďami brankára Chudíka a prispel k výhre Slovákov nad Maďarskom 2:1.

SLOVENSKO 17 – MAĎARSKO 17 2:1 (2:0)
Góly: 23. Gomola, 38. Sabo – 89. Molnár
Slovensko 17: Chudík (46. PETER SOKOL) – Salvan , Uhľár, Piliar, Selecký (74. Tučný)– Vyletel (46. Palacka), Novák, Gomola – Repa (66. Olejník), Sabo (46. Kubík), Buchel (46. Leitl). Tréner: Marek Bažík.

SR15
Slovenská 15-ka sa pod vedením trénera Petra Štefaňáka predstavila v domácom prostredí v dvojzápase proti Turecku. Prvý duel sa hral dokonca na našom štadióne v Petržalke a v základnej zostave si odbil reprezentačnú premiéru Samuel Tóth. Novozložený tím slovenských sokolíkov nestačil na konsolidovaného súpera a ten mu uštedril prehru 0:6. Obranca Samuel Tóth odohral prvý polčas, v druhej časti hry (v 68. min) zasiahol do hry aj druhý Petržalčan – Damián Kachút.

Ten prispel k výsledku 4:1 v odvetnom stretnutí o dva dni neskôr v Senci, keď v 76. min prišiel na ihrisko, aby vystriedal Sauera. V odvetnom dueli zvíťazili Slováci nad Tureckom 4:1.

SLOVENSKO 15 – TURECKO 15 0:6 (0:4)
Góly: 20. Bostan, 30. Türk, 33. Jaššo (vl. gól), 40. Burak, 51. a 72. Kabadayi
Slovensko 15: Lapoš (41. Hrdina) – Nemček, Karafa (41. Mičuda), Jaššo, SAMUEL TÓTH (41. Kurej) – Gajdoš (41. Koóš), Bednár (78. Sauer), Kukulský (41. Bujnaček) – Bortoli (41. Mišovič), Repa (68. DAMIÁN KACHÚT), Úradník (55. Griger). Tréner: Peter Štefaňák.

SLOVENSKO 15 – TURECKO 15 4:1 (3:1)
Góly: 7. Repa, 28. Sauer, 36. Úradník, 53. Bortoli – 31. Kaburga
Slovensko 15: Hrdina – Mičuda, Nemček, Jaššo, Úradník – Sauer (76. DAMIÁN KACHÚT), Bujnáček (41. Bednár), Koóš – Mišovič (41. Bortoli), Griger (71. Kukulský), Repa (63. Kurej). Tréner: Peter Štefaňák.