Proti Lamaču vysoké víťazstvo 7:0!

FCPA - FK Lamač 7:0 (3:0)
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Proti Lamaču vysoké víťazstvo 7:0! Zápasový report.

FC Petržalka akadémia – FK Lamač Bratislava 7:0 (3:0)

Po tesnej výhre na pôde Borinky, privítal A-tím FC Petržalka akadémia na domácom trávniku kolektív FK Lamač Bratislava. Vyše 700 divákov videlo výborný zápas, ktorý obsahoval sedem gólov, červenú kartu, penaltu, zranenie hosťujúceho Štillu a domáceho Indrichoviča, prekrásny gól Fera Hečka, ako aj veľmi solídny debut mladého stredopoliara Petržalky Adama Semančíka. Lodivodovi Dominikovi Tóthovi chýbal Tomáš Uhlík, naopak do zostavy sa vrátil Marián Had. Od začiatku nastúpil aj Tomáš Pochyba, ktorý nahradil Dávida Boďa. V bráne bol v dnešnom meraní síl Milan Valašik.

Góly: 19′ Pochyba, 33′ Hečko 34′, 90′ Hronec, 49′ Kusý, 70′ Marko, 79′ Turčák

FC Petržalka akadémia: Valašik- Indrichovič, Had, Walla, Čapla- Hečko (73′ Zemeš), Marko, Kusý (52′ Semančík), Turčák- Hronec- Pochyba (64′ Boďo)

FK Lamač: Parajka- Stano, Jurkácek, Stupavský, Rischer (46′ Frátrik), Bartišek, Hullman, Mészároš (70′ Bučič), Wallner, Štilla (23′ Boháč), Maľa

Po víťazstve v Borinke mali seniori FC Petržalka akadémia v zápasovom kalendári domáce stretnutie proti FK Lamač. V zostave trénera Dominika Tótha sa objavili Marián Had a Tomáš Pochyba. Na lavičke ostal Dávid Boďo. Petržalke chýbal v tomto zápase Tomáš Uhlík. Prvá akcia zápasu patrila hosťom. V 6. minúte kop cez hlavu v podaní Štillu chytil Valašik. O tri minúty odpovedal na druhom konci ihriska Hečko. Lukáš Parajka bol na mieste.

V 19. minúte otvorila Petržalka gólovú účet zápasu, keď sa po Čaplovej nahrávke presadil Tomáš Pochyba. 23. minúta priniesla súboj Indrichoviča so Štillom, v ktorom sa obaja nešťastne zrazili hlavami. Hosťujúci útočník musel byť po ošetrení vystriedaný. Denis Indrichovič dohral zápas s prelepeným obočím. V 24. minúte zblokovala obrana Lamača Turčákov pokus. O tri minúty vykopol obranca Jurkáček loptu z bránkovej čiary. Nasledoval Hroncov priamy kop, tečovaný pokus a zákrok Parajku. V 31. mnúte mierila strela Mészárosa nad bránu domácich. Následne sa dostal k lopte Fero Hečko a krásnou strelou do horného rohu zvýšil na 2:0 a rozjasal všetkých prítomných.

O minútu viedla Petržalka už 3:0, keď chybnú rozohrávku Lamača zachytil Hronec a pohodlne skóroval. V 38. minúte vystrelil Pochyba, Lukáš Parajka jeho pokus vyrazil na roh. Po rohovom kope sa zavesil do vzduchu Turčák, ktorého hlavička minula bránu Lamača. V závere prvého dejstva ešte Lamačania zblokovali Hečkovu strelu. Hlavou sa nepresadil ani Pochyba, a tak odchádzali domáci akademici do šatne za polčasového stavu 3:0. Do druhého polčasu vsúpila lepšie Petržalka. V 49. minúte sa po peknej kombinácií presadil hlavou Roman Kusý. V 53. minúte minula Parajkovu svätyňu Hroncova strela po zemi. O tri minúty bol Lukáš Parajka pri lopte skôr ako Turčák. V 68. minúte vystrelil pekne debutujúci Adam Semančík.

Brankár Lamača Parajka jeho pokus vyrazil. O dve minúty vystrelil po zemi Marko a jeho pokus skončil v sieti. 5:0 pre Petržalku. Následne to znovu skúšal aktívny Semančík, Parajka bol na mieste. V 78. minúte zabránil gólu Petržalky rukou v pokutovom území Tomáš Wallner a následne bol po červenej karte vylúčený. Nariadenú jedenástku premenil Boris Turčák a zvýšil na 6:0 pre čiernobielych. 85. minúta priniesla nepresný pokus veľmi dobre hrajúceho Petra Čaplu. Zakrátko netrafil Parajkovu bránu Turčák. Posledné slovo mal Jakub Hronec, ktorý v závere zápasu upravil po Turčákovej nahrávke na konečných 7:0 pre Petržalku.

V dnešnom stretnutí boli naši hráči aktívni, vytvárali si šance, rýchlo pristupovali k súperovi a boli efektívni, z čoho pramenilo jednoznačné víťazstvo. Celé mužstvo podalo vynikajúci výkon. Obranu dirigoval Marián Had. Ofenzívni hráči, boli počas celého stretnutia hrozbou pre bránu, ktorú hájil Lukáš Parajka. Mladíci Pochyba, Čapla, Marko i debutant Semančík ukázali, že napriek nízkemu veku, dokážu byť platnými hráčmi prvého tímu. Krásny gól Fera Hečka dozaista potešil oko aj toho najnáročnejšieho diváka. Strelcom ostatných gólov patrí rovnako poďakovanie a gratulácia. Na dnešné stretnutie sa prišla pozrieť aj legenda slovenského futbalu, vynikajúci kanonier, člen klubu ligových stovkárov, ikona Spartaka Trnava, bývalý tréner reprezentácie Slovenska i Petržalky, Jozef Adamec, ktorého priaznivci privítali potleskom. Hráčom a realizačnému tímu vedenúmu trénerom Tóthom gratulujeme k dnešnému víťazstvu a veríme, že náš tím bude pokračovať v dobrých výkonoch i výsledkoch aj naďalej.

Najbližší zápas čaká Petržalku v nedeľu 16.4. 2017, keď budeme o 17:00 hosťami v neďalekých Rusovciach. Naším súperom bude kolektív MFK Rusovce, vedený skúseným trénerom Michalom Salenkom. Veríme, že sa hráči a realizačný tím dobre pripravia na toto stretnutie a prinesú fanúšikom Petržalky potešenie z dobrej hry i výsledku v tento sviatočný deň. Chceli by sme touto cestou uvítať u nás nového člena realizačného tímu. Je ním tréner brankárov Miroslav Holčík, ktorý prichádza do nášho tímu zo Spartaka Myjava. Želáme mu veľa úspechov pri práci v našom klube FC Petržalka akadémia.

Pozápasový rozhovor s hlavným trénerom Dominikom Tóthom:

Ako hodnotíte stretnutie proti FK Lamač Bratislava, v ktorom Petržalka zvíťazila presvedčivo 7:0?
,,Po dvoch zápasoch na súperových ihriskách sme sa všetci tešili na domáci duel. Teší ma vysoké víťazstvo bez inkasovaného gólu a dominancia počas celého zápasu. V prvom polčase sme niektoré herné situácie komplikovali zdĺhavou rozohrávkou. V niektorých momentoch sme kopili veľa nepresností. Na súpera sme chceli hrať aktívny pressing a nedovoliť mu rozohrať. To sa nám aj podarilo a o výsledku sme rozhodli hneď v prvom polčase. Súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej šance. V druhom polčase to už bola iba otázka skóre. Verím, že si každý divák prišiel na svoje a chcem sa im touto cestou poďakovať za vytvorenie skvelej atmosféry.“

V dnešnom zápase predviedol solídny debut mladý Adam Semančík. Ako sa Vám pozdával jeho výkon?
,,Adam je veľmi zaujímavý typ stredného stredového hráča a má veľký potenciál, čo dokazuje aj v tréningoch. Postupne ho zapracovávame do seniorského mužstva. Počas jeho pôsobenia na hracej ploche hýril aktivitou a snažil sa byť stále v hre. S jeho výkonom sme boli aj s kolegami spokojní. Som rád, že nám v akadémii vyrastajú hráči, ktorí sú prínosom pre „A“ mužstvo. Adama aj Mareka Bonča by som dal za príklad mladším hráčom, že pokiaľ budú na sebe pracovať, dvere do „Áčka“ majú všetci otvorené.“

Nedávno pribudol do realizačného tímu tréner brankárov Miroslav Holčík. Aký je resp. bude podľa Vás jeho prínos pre hráčov ako aj ostatných členov realizačného tímu?
,,Tréner Holčík dokazuje od prvého dňa v klube svoju profesionalitu a bohaté skúsenosti. Brankárske tréningy majú vysokú úroveň a to si pochvaľuje aj brankárske duo Gábriš-Valašik. Som veľmi rád, že sa nám rozšíril realizačný tím o trénera brankárov a tým sa len potvrdzuje, že v klube chceme vytvoriť tie najlepšie podmienky pre každého hráča.“

V dnešnom zápase nehral Tomáš Uhlík. Čo je s ním? Bude môcť nastúpiť v ďalších stretnutiach?
,,Tomáš bol pracovne odcestovaný v Miláne a v najbližšom zápase proti Rusovciam bude k dispozícii.“

Napíšte komentár