R.I.P. JURAJ HALENÁR (28.6.1983 - 30.6.2018)

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

R.I.P. JURAJ HALENÁR (28.6.1983 – 30.6.2018)

Smutná správa zasiahla v sobotu popoludní futbalové Slovensko. Bývalý hráč FC Petržalka Juraj Halenár je mŕtvy. Informovala o tom pre TV JOJ hovorkyňa KR PZ v Bratislave Veronika Slamková

„V sobotu v popoludňajších hodinách sme prijali oznámenie o náleze tela muža bez známok života vo Vrakunskom lesoparku. Oznámenie hliadka PZ preverila a jeho hodnovernosť potvrdila. Na miesto bol privolaní obhliadajúci lekár. Pre zistenie presných príčin smrti bola nariadená súdna pitva. Totožnosť muža polícia zistila, ide o 35-ročného Trnavčana. Vecou sa zaoberá Obvodné oddelenie okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave 2. Poverený príslušník v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ povedala pre TV JOJ Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Juraj Halenár vyrastal v Lokomotíve Trnava, prvý ligový gól zaznamenal ako hráč Interu Bratislava v roku 2002 do siete Tatrana Prešov. V sezóne 2005/06 strelil v čierno-bielom drese Artmedie Petržalka v 2. predkole Ligy majstrov tri góly do siete slávneho Celticu Glasgow, čím sa nezmazateľne zapísal do klubovej kroniky a prispel k najvyššej prehre škótskeho giganta v európskych pohároch (0:5). Po Róbertovi Semeníkovi sa stal len druhým hráčom najvyššej slovenskej súťaže, ktorý dosiahol hranicu 100 ligových gólov. Ten strelil na jeseň v roku 2011 v drese ŠK Slovan Bratislava do siete Dukly Banská Bystrica. So 125 gólmi sa stal počas jesennej časti sezóny 2014/15 historickým rekordérom slovenskej futbalovej ligy v počte strelených gólov.

Reprezentačný dres obliekol v troch zápasoch. V roku 2007 nastúpil v kvalifikácii o postup na ME 2008 v zápasoch proti Česku v Prahe a San Marínu v Serravalle, o rok neskôr pridal tretí štart v najcennejšom drese v prípravnom zápase Slovákov na Cypre proti Maďarsku.

V drese Artmedie Petržalka pôsobil v rokoch 2005-2008, v 86 zápasoch zaznamenal 33 gólov. Naposledy obliekal náš dres v sezóne 2015/16 v rámci 5. ligy.

FC Petržalka vyjadruje úprimnú sústrasť celej rodine.
Česť jeho pamiatke!

Napíšte komentár