Realizačný tím áčka posilnil tréner brankárov MIROSLAV HOLČÍK

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Realizačný tím áčka posilnil tréner brankárov MIROSLAV HOLČÍK

52-ročný kouč so skúsenosťami z nedávno fortunaligového Spartaka Myjava bude mať pod dozorom brankársku dvojicu Milan Valašik – Peter Gábriš.

Jeden je v zaujímavom veku, druhého zdobia cenné skúsenosti. Obaja gólmani disponujú výbornými brankárskymi postavami a skvelým prístupom. Odtrénovali sme spolu doteraz osem tréningových jendnotiek, chalani idú počas celých tréningov na doraz, nie sú to žiadni frfľoši, komunikácia s nimi je naozaj na jednotku,“ pochválil nových zverencov tréner Holčík. „Ak sa pýtate, v čom vidím ich najväčšie rezervy, tak vo všeobecnej vytrvalosti. Určite na nej v najbližšom období zapracujeme špeciálnymi tréningami,“ doplnil kouč brankárov.

Za jeho príchodom do petržalského klubu stojí podľa jeho slov odporúčanie trénera Petra Boďa. Ďalšie rokovania s manažérom klubu Andrejom Kalinom mali potom hladký priebeh. „Ponuke klubu som sa nebránil. Som Petržalčan, bývam dva kilometre od štadióna, zázemie a atmosféra v Petržalke sú na vysokej úrovni, takže z mojej strany určite spokojnosť. S chlapcami mám za sebou prvé tri týždne, verím, že na mňa nebudú veľmi nadávať, pretože ja z nárokov na náročnosť tréningov neustúpim,“ komentoval s ľahkým úsmevom prvé dni v našom klube.

Miroslav Holčík pôsobil na Kopaniciach štyri a pol roka. Okrem brankárov áčka mal pod dohľadom gólmanov mužstva do 19 rokov a do 17 rokov. Príbeh myjavského Spartaka je futbalovým fanúšikom dobre známy. Majitelia ohlásili jeho odhlásenie zo súťaže a bez zmluvy sa ocitol aj tréner brankárov. A ktorého gólmana považuje za svoj objav? „Prešlo mi rukami veľa chlapcov, ale spomenul by som Matúša Hrušku. Po tom, čo sa viaceré kluby vzdali jeho služieb v mladom veku a označili ho za neperspektívneho, sme ho vytiahli z treťoligového Púchova do Myjavy a vypracoval sa na reprezentanta do 21 rokov. Skĺbil sa v ňom talent, ale aj výborné ľudské vlastnosti. Aktuálne je brankárom pražskej Dukly.“

V našom klube sa Miroslav Holčík venuje výhradne seniorským brankárom. „V mládežníckych tímoch sú k dispozícii dvaja tréneri brankárov. Pre krátkosť času sme ešte spolu nepreberali možnosť bližšej spolupráce, ale v blízkej budúcnosti je to samozrejme téma,“ upresnil na záver držiteľ najvyššej slovenskej brankárskej licencie s názvom „SFZ Goalkeeper licencia“ Miroslav Holčík.

VIZITKA – MIROSLAV HOLČÍK

Dátum narodenia: 8.5.1965
Miesto narodenia: Myjava
KLUBY – hráčska kariéra: Spartak Myjava, VTJ Karlovy Vary, Doprastav Bratislava, ŠKP Devín
KLUBY – trénerska kariéra: Spartak Myjava, FC Petržalka Akadémia

VZDELANIE:
– Absolvent FTVŠ UK v Bratislave
– Držiteľ hráčskej licencie UEFA A
Držiteľ SFZ Goalkeeper licencie

Napíšte komentár