Štart prípravy na II. ligu - Piroska: „Chceme, aby pred nami mali rešpekt!“

Odštartovala letná príprava seniorov
Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Štart prípravy na II. ligu – Piroska: „Chceme, aby pred nami mali rešpekt!“

Naši hráči sa odštartovali prípravu na druholigovú púť. Včera (19.6.) sa stretli na prvom tréningu pred sezónou 2018/19, tréner Balázs Borbély však v kabíne chýbal. V čase úvodnej zaberačky mal totiž študijné povinnosti, keďže si robí najvyššiu trénerskú licenciu. Tú musia mať hlavní kouči v druhej lige. Hráčov v kabíne privítal manažér klubu Andrej Kalina.

Petržalčania sa tak stretli po desiatich dňoch dovolenky, posledný zápas uplynulej sezóny totiž  odohrali 9. júna 2018, keď zdolali Devínsku Novú Ves 5:1. Prvý tréning pri neúčasti trénera Borbélyho viedol jeho asistent Dominik Tóth.

„Našťastie sme si stihli oddýchnuť, teda aspoň ja. Vo futbale som toho už dosť zažil. Letná prestávka je pomerne krátka, aj keď táto naša bola až extrémne. Vieme však, že nás čakajú vážne konfrontácie v druhej lige. Chceme, aby každý mal pred nami rešpekt,“ povedal pred prvým tréningom Juraj Piroska. V šatni sa objavilo niekoľko nových hráčov. „Niektorí chalani ešte iba prišli a niektorí ešte, pravdepodobne, odídu. Prvé dva týždne sa bude káder dávať dokopy a potom sa ukáže, kto to zostane.“

Druhá najvyššia súťaž privíta v najbližšej sezóne niekdajšie bašty slovenského futbalu. Postup z tretích líg si okrem Petržalky vybojovali aj futbalisti Banskej Bystrice a Dubnice. „Sú to bašty, aspoň podľa zvučnosti ich mien. Neviem totiž, aké majú súperi súpisky. Ale druhá liga vďaka týmto mužstvám bude zaujímavejšia a verím, že práve Petržalka bude dobrým korením budúcej druholigovej sezóny. Dúfam, že ukážeme, že postup sme si zaslúžili,“ vyhlásila opora tímu.

Petržalčania a fanúšikovia futbalu sa môžu tešiť aj na zaujímavé bratislavské derby. Inter totiž v uplynulom ročníku skončil ôsmom mieste a s prehľadom si udržal druholigovú príslušnosť aj pre sezónu 2018/19. „Každé derby je dobré. My sa na neho tešíme a bude to pre nás jeden z tých zaujímavejších zápasov,“ vravel trojnásobný slovenský reprezentant.

Hráči Petržalky veria, že im k dobrým výkonom v novom ročníku opäť pomôžu aj diváci. Tí solídne zapĺňali tribúnu aj v III. lige a atmosféru im mohli závidieť dokonca aj ligisti. „Petržalský fanúšik je na futbal naučený chodiť. Je na nás, aby sme mu opäť dali dôvod navštevovať naše zápasy. Chceme však, aby nás ľudia prichádzali podporovať v čo najväčšom počte. Verím, že ich bude stále viac a viac,“ zaprial si Piroska.

Zoznam hráčov na prvom tréningu pred sezónou 2018/19:

BRANKÁRI:
Milan Valašik
Peter Sokol
Daniel Kastl
Frederik Valach (príchod z ŠK Slovan Bratislava)

OBRANCOVIA:
Valentín Majerčák
Peter Sopúch
Ladislav Horvát
Oliver Morócz (skúška KFC Komárno)
Jakub Nemec (príchod Winden, Rakúsko)
Martin Privrel (skúška FC Rohožník)
Oliver Vecsei (U19 FC Petržalka)

STREDOPOLIARI:
Juraj Piroska
Lukáš Gašparovič
Patrik Kavoň
František Lády
Boris Turčák
František Hečko
Michal Ulrich (skúška PŠC Pezinok)
Patrik Špak (skúška Inter Bratislava)
Marek Rigo (skúška ŠK Slovan Bratislava)
Martin Vician (skúška Baník Ostrava)

ÚTOČNÍCI:
Lukáš Hutta
Dávid Kondrlík
Michal Maco

Napíšte komentár