ŠTATISTIKY U17: TUCET VÝHIER A 1. MIESTO V TABUĽKE II. LIGY MD!

Viaceré minuloročné opory sa pred štartom novej sezóny presunuli do petržalskej 19-ky, napriek tomu zverenci trénera Jána Horvátha dokázali zvíťaziť v dvanástich stretnutiach (z celkového počtu 14) a zimovať budú na čele tabuľky II. ligy MD U17 ZsFZ. V súťaži našli jediného premožiteľa, MFK Skalica, ten však zdolal náš tím až dvakrát (prehry 0:3, 0:1). Vo zvyšných dvanástich stretnutiach schádzali naši chlapci z ihriska ako víťazi a s 36 bodmi, s celkovým skóre 44:8, im patrí 1. miesto v tabuľke, s dvojbodovým náskokom pred dvojicou prenasledovateľov FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a MFK Skalica (po 34 bodov).

MINÚTY – GÓLY – KARTY

V bráne si podelilo minutáž trio Krížik-Bučák-Gula, najviac odchytal Filip Krížik, v deviatich zápasoch nazbieral 711 minút, až v 8 zápasoch dokázali naši brankári udržať čisté konto.

Vo všetkých 14 zápasoch zasiahli do hry obranca Samuel Čaputa (1091 minút), Viktor Žilinský (1025 minút), Leonard Farkas (881 minút) a Martin Zechel (849 minút), len o jeden menej majú na konte Klementis, Mrnka a Szaszama. Do zápasov zasiahlo spolu 28 hráčov, 25 hráčov v poli a 3 brankári.

Najlepším strelcom mužstva bol s 12 gólmi Leonard Farkas. Skóroval v siedmich stretnutiach, štyri góly zaznamenal v 4. kole pri výhre 12:0 v Považskej Bystrici. Góly strieľalo celé mužstvo, do listiny strelcov sa zapísalo až 17 hráčov. Gólovo mužstvo potiahli tiež Dávid Szaszama (6 gólov) a Patrik Gajdoš (4 góly).

Rozhodcovia udelili našim hráčom v 14 dueloch 16 žltých kariet, polovicu z nich dvojici Samuel Čaputa a Viktor Žilinský (po 4 žlté karty), v ôsmich dueloch naše mužstvo neinkasovalo ani jednu žltú kartu.