Tlačová konferencia pred otvorením kempu FC Atlético de Madrid v Petržalke: „Prišli sme pomôcť mladým hráčom“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Tlačová konferencia pred otvorením kempu FC Atlético de Madrid v Petržalke: „Prišli sme pomôcť mladým hráčom“

Intro pred otvorením mládežníckeho kempu Atlética Madrid v spolupráci s FC Petržalka obstarala (14.6.) tlačová konferencia za účasti generálneho manažéra nášho klubu Andreja Kalinu, trénera U19 a tlmočníka v jednej osobe Pavla Šišku a hostí zo Španielska: ADOLFA JOSÉHO GUERRERA GUNTHERA (zástupcu medzinárodného oddelenia FC Atlético de Madrid) a DANIELA IGLESIASA GUTIERREZA (trénera FC Atlético de Madrid U19 – víťaz aktuálneho ročníka španielskej ligy U19).

„Tieto kluby spája rovnaká futbalová filozofia. Aj preto prídu v nasledujúcich dňoch do Petržalky piati tréneri, aby mohli preniesť naše nadobudnuté futbalové poznatky na vaše deti,“ povedal v samom úvode Adolfo Gutierrez Gunther. „Tréningy budú začínať ráno o 9:00, program bude rozdelený do dvoch častí. Budeme sa snažiť vytvoriť pre slovenské deti rovnaké tréningové podmienky, ako majú deti v Španielsku v našom klube.“

Bonusom a motiváciou pre účastníkov kempu je možnosť absolvovať v ďalšom období kemp priamo v akadémii španielskeho veľkoklubu. „Je pravdou, že šesť najlepších hráčov kempu pozveme k nám do Madridu, zároveň by som chcel úprimne dodať, že šanca na ďalšie pôsobenie po skončení v klube je len teoretická. Nie je to ani podstatou kempu. Ak by sa niektorý z nich mal dostať až sem, musel by dosahovať výkonnosť európskej triedy. Hlavný cieľom je formovať mladých petržalských hráčov tak, aby sa po svojom návrate domov stali lepšími hráčmi,“ vysvetľoval zástupca  medzinárodného oddelenia madridského klubu.

O prepracovanom systéme klubu hovoria nielen športové výsledky, ale aj kempy klubu Atlética Madrid v 22 krajinách sveta. Od Severnej Ameriky, cez Európu až po Áziu. Konkrétne napríklad v Kostarike, Paname, Kolumbii, Rusku, Izraeli, Taliansku a samozrejme v Španielsku.

„Tak ako aj v iných krajinách, aj tu na Slovensku, v Petržalke, sa budeme snažiť, aby aj s našim prispením mohol petržalský futbal napredovať a aby sa mohol vrátiť tam, kam v nedávnej minulosti patril. Dovolím si tvrdiť, že až do Ligy majstrov,“ vyjadril sa na tlačovej konferencii Adolfo Gutierrez Gunther.

Mládežnícky futbal FC Petržalka odprezentoval pred zástupcami médií kouč nášho tímu U19 Pavol Šiška: ,,Pre náš trénerov v Petržalke je to výborná skúsenosť a príležitosť konfrontovať naše poznatky so špičkovými zahraničnými trénermi. Je to šanca naučiť sa niečo zo španielskej futbalovej školy, posunúť sa v trénerskej odbornosti niekam ďalej a aplikovať nové vedomosti v prospech klubu.“

Na záver dodajme, že kemp bude trvať 9. do 14. júla a je otvorený pre všetky deti, bez ohľadu na to, či aktívne pôsobia v mládežníckych tímoch FC Petržalka.

Napíšte komentár