Tréner Tóth pred zápasom v Rusovciach: „ Ideme zlomiť ďalšieho súpera – potrebujeme byť trpezliví.“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Tréner Tóth pred zápasom v Rusovciach: „ Ideme zlomiť ďalšieho súpera – potrebujeme byť trpezliví.“

Desaťbodový náskok pred druhým Kalinkovom, výnimočná šnúra 40-tich majstrovských zápasov bez prehry a minulotýždňová vysoká výhra 7:0 nad Lamačom – to sú hlavné aktuálne highlighty tímu trénera DOMINIKA TÓTHA. Ako sa stáva tradíciou, aj dnes počas sobotňajšieho dopoludňajšieho telefonátu bolo o čom hovoriť.

Popravde, už som očakával, kedy telefón zazvoní. Práve som dohral so synovcami futbal na malé brány, veľkonočné sviatky trávim vždy v kruhu rodiny“ dokresľoval sviatočnú atmosféru kouč lídra IV. ligy a vzápätí podľa očakávania preladil na futbalovú tému. „Chlapci predviedli v poslednom kole najlepší jarný výkon, fanúšikovia pripravili v peknom počasí výbornú divácku kulisu, čo viac si priať? Pred nami je ďalší duel v Rusovciach, nezostáva nič iné, len nadviazať na výhru a využiť šancu na zvýšenie náskoku na čele tabuľky.“

To už tréner Tóth nepriamo komentoval zaváhanie druhého Kalinkova, ktoré včera (piatok 14.4.) nezvládlo v domácom prostredí zápas proti TJ Záhoran Jakubov a náš tabuľkový prenasledovateľ zaknihoval prehru 1:2. V príprade víťazstva v Rusovciach by mali Petržalčania deväť kôl pred koncom súťaže trinásťbodový náskok na čele tabuľky. Hráči najbližšieho súpera, MFK Rusovce, však na jar ešte v piatich zápasoch trpkosť prehry neokúsili. „Úprimne, na tieto štatistické údaje sa vôbec nepozerám, papier znesie všetko. Videli ste, ako sme sa vytrápili na pôde posledného tímu tabuľky v Jablonovom… Vieme, že doma sa chce proti Petržalke vytiahnuť každé mužstvo, ale to je v poriadku. Chceme hrať svoju hru a čo je nadôležitejšie – to zdôrazním aj mužstvu pred zápasom – potrebujeme byť trpezliví. Ideme postupnými krokmi, pred nami je úloha zlomiť ďalšieho súpera a vyhrať,“ hovorí smerom k zajtrajšiemu duelu tréner Tóth.

Podľa jeho slov mužstvo počas týždňa absolvovalo osvedčený mikrocyklus, atmosféra v mužstve je aj vzhľadom k hernému prejavu a vysokému víťazstvu výborná, od utorka trénuje s mužstvom aj  Tomáš Uhlík, drobné zdravotné problémy trápia brankára Petra Gábriša, v pozícii dvojky bude k dispozícii na duel v Rusovciach náhradný gólman Michal Petrovič.

Mužstvo je pripravané a týmto by som chcel pozvať každého fanúšika na duel v Rusovciach. Fanúšik je vizitka petržalského futbalu a my sa budeme chcieť aj v tomto zápase odvďačiť peknou hrou a víťazstvom,“ dodal na záver tréner Dominik Tóth.

Zajtrajší zápas 21. kola v Rusovciach má stanovený výkop o 17:00, hlavným rozhodcom stretnutia je Mário Bohun, na čiarach mu budú asistovať Milan Kardelis a Rastislav Kica.

       

Napíšte komentár