V gólovej prestrelke s Račou víťazstvo 4:3

Po víťazstve na ihrisku Lozorna pokračovali seniori FC Petržalka v zápasovom programe domácim stretnutím proti kolektívu FK Rača Bratislava. Obidve mužstvá sú dlhé roky silne prepojené, keďže aj viacero dnešných aktérov na ihrisku pôsobilo v Rači a Petržalke. Dnes boli takými napr. hostia Martin Kubala, Dávid Lengart, Dávid Boďo a ďalší. Z domáceho kolektívu za Raču svojho času čosi odkopali Dávd Marko i Fero Hečko, časť svojej hráčskej kariéry tam strávil aj manažér Andrej Kalina. Petržalskú minulosť má aj lodivod Rače Lukáš Luknár, ktorý v minulosti pôsobil pri mládeži v našom klube ako i v druholigovom FC ŠTK 1914 Šamorín. Vyše 1100 prítomných fanúšikov videlo divokú sedemgólovú prestrelku, dve penalty, z ktorých jedna ostala nevyužitá, mnoho šancí, vysoké tempo a celkovo zápas, ktorý spĺňal aj tie najprísnejšie kritéria merania síl tímov z vrchných poschodí tabuľky. Tréner Borbély dal od začiatku dôveru Danielovi Kastlovi v bráne. Na hrote nastúpil Lukáš Hutta. V závere sa na ihrisko opät pozrel aj mladý Pablo Valls Polonyi. K dispozícii stále neboli zranený Dominik Košťál a odcestovaný Jakub Hrnčár

FC Petržalka – FK Rača Bratislava 4:3 (1:2)

Góly: 26.Piroska, 50.Sopúch, 64.Turčak (z 11m), 75. Lády – 18.,40.Adam, 70. Boďo

Zostavy:
Petržalka: Kastl – Hitka (46. Hečko), Majerčák, Sopúch, Horvát – Lády (84. Tino Miguez), Kavoň (89. Polonyi), Gašparovič, Turčák (90. Vizváry) – Piroska – Hutta (67.Minčič)
FK Rača: Šlahor – Hrebačka (46. Čapla), Bukovinský, Polgár, Lenghart, Kňažek, Adam, Kubala (Ščibrány), Miklós (85. Izvorský), Golian (55. Boďo), Turlík

V 21. kole III. ligy skupiny Bratislava privítali čiernobieli na domácej pôde ambiciózny kolektív FK Rača Bratislava. Už v 3. minúte nemieril presne Gašparovič. Následne z dobrej pozície prestrelil bránu Lády. Rovnako si počínal aj Lukáš Gašparovič prip priamom kope. V 10. minúte zmaril Piroskovu šancu vybehnutím Kristián Šlahor. Po ňom nepresne hlavičkoval Hutta. Po úvodnom tlaku sa Rača otriasla a udrela. V 18. minúte otvoril skóre po chybe Kastla Dominik Adam. O dve minúty hlavičkoval tesne vedľa Martin Kubala. V 24. minúte záhravali domáci penaltu. Kristián Šlahor ale vychytal Pirosku a následne aj dorážajúceho Lukáša Huttu. V 26. minúte si Juraj Piroska napravil chuť, keď peknou strelou vyrovnal na 1:1. V 39. minúte najskôr Kastl vyrazil nepríjemný center Martina Kubalu z rohového kopu. Následne skvele vyrazil na roh dorážku hostí. Po následnom rohu náš brankár zle odhadol let lopty a Dominik Adam poslal svojím druhým gólom v zápase Raču do vedenia 2:1. Nič na tom nezmenila ani prízemná strela Huttu, ktorú pozorný Šlahor s námahou vyrazil na roh. Petržalka tak po prvom dejstve prehrávala 1:2.

Do druhého polčasu nastúpil domáci Fero Hečko namiesto Matúša Hitku. V 48. minúte chytil Šlahor priamy kop Gašparoviča. O dve minúty ale vyrovnal hlavou po centri Gašparoviča stopér Peter Sopúch. O tri minúty chytil gólman Rače aj akrobatické zakončenie Lukáša Huttu. V 56. minúte zneškodnil brankár Šlahor aj pokus Ládyho. Potom zblokovala obrana hostí aj strelu Pirosku. V 64. minúte premenil druhú penaltu v zápase kapitán Boris Turčák. 3:2 pre Petržalku. Račania ale nezložili zbrane. Trénerovi Luknárovi vyšlo striedanie, keď sa v 70. minúte presadil po individuálnej akcii striedajúci Dávid Boďo. 3:3. V 75. minúte opäť strhol vedenie na stranu domáceho kolektívu po centri Turčáka František Lády a uzavrel gólové hody na konečných 4:3. Následne sa Kristián Šlahor zaskvel po tvrdej strele Turčáka a osem minút pred koncom mieril náš kapitán nad Šlahorovu svätyňu. Po troch nastavených minútach tak hlavná rozhodkyňa Petra Pavlíková ukončila fantastický zápas, ktorý Petržalka vyhrala v pomere 4:3. Naši futbalisti sa tak mohli opäť radovať z víťazstva, ktoré hoci sa nerodilo ľahko je zaslúžené, vydreté a veľmi cenné.

Hostia rovnako predviedli veľmi dobrý výkon za ktorý si zaslúžia uznanie. Vynikali najmä ostrieľaný stopér Peter Polgár, Martin Kubala, autor dvoch gólov Dominik Adam ako i brankár Kristián Šlahor. Menovec bývalého výborného útočníka Slovana Prešova či Interu Bratislava držal svoj tím v hre o body. Ukázal, že je pozične dobrý, rýchly a silný v hre nohou. Jeho náprotivok Daniel Kastl si dnes vybral slabší deň, ale aj to patrí k futbalovému životu. Obranu dirigoval tradične Peter Sopúch, ktorý dal aj gól. V zálohe znova perfektne rozdával lopty a centre Lukáš Gašparovič. To isté platí aj o Turčákovi a neúnavnom Ládym. Množstvo súbojov tradične vyhral Patri Kavoň.

V druhom polčase hral dobre Ladislav Horvát a aj striedajúci Ivan Minčič ovládol hlavičkové súboje a povzbudzoval spoluhráčov na ihrisku až do víťazného konca. Našim futbalistom srdečne blahoželáme k víťazstvu i trom bodom do tabuľky. Súperovi ďakujeme, že prispel svojou hrou k skvelému futbalovému predstaveniu. Obidvaja mladí tréneri pripravili svojich hráčov veľmi dobre. Najbližše vycestuje Petržalka v nedeľu 22.4. 2018 na ihrisko do Tomášova, kde sa o 17:00 postaví miestnemu kolektívu ŠK Tomášov. Veríme, že naši futbalisti budú pokračovať v dobrých výkonoch, vzornej reprezentácii klubu a spoločne so svojimi vernými fanúškmi urobia ďalší krok na ceste k vytúženému cieľu, postupu do II. ligy.