V Mosonmagyaróvári víťazstvo 4:1

MTE 1904 Mosonmagyaróvár – FC Petržalka 1:4 (1:1)

Góly: 28. Lády, 55. Ujlaky, 63. Turčák (11m), 89. Iván – 33.

FC PETRŽALKA: Valach – Nemec (46. Horvát), Sopúch, Vician, Ďurek (85. Vecsei) – Gašparovič (70. Rigo), Privrel (85. Morócz), Piriska – Turčák (74. Hečko), Prekop (66. Iván), Lády (46. Ujlaky)

Tím trénera Borbélyho nadviazal na sériu víťazstiev v rámci letnej prípravy a po výhrach nad Senicou a Znojmom uspel aj na pôde maďarského druholigistu 4:1.

Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas, s miernymi náznakmi šancí na našej strane. Lády najskôr v sľubnom prieniku stratil loptu na ľavej strane a o chvíľu z pravej strany nenašiel finálnou prihrávkou v šestnástke Gašparoviča. Všetko si vynahradil v 18. min, kedy si nabehol cez stred obrany súpera a umiestnenou strelou, po zasekávačke v šestnástke, poslal náš tím do vedenia 1:0. Súper vyrovnal tesne pred prestávkou z pokutového kopu po prísnej penalte po súboji Sopúcha v našej štestnástke – 1:1.

V druhom polčase ovládli hru Petržalčania. Striedajúci Erik Ujlaky sa blysol peknou individuálnou akciou v 55. min a po uvoľnení nasmeroval loptu k žrdi – 2:1. Vydarený vstup do zápasu potvrdil aj o osem minút neskôr, keď obrana súpera si s Ujlakym poradila len za cenu nedovoleného bránenia v šestnástke a Boris Turčák sa z bieleho bodu nemýlil, viedli sme 3:1. Gólovú bodku pridal dve minúty pred koncom po peknej akcii zakončenej ukážkovým volejom z hranice šestnástky Alex Iván, Petržalka zdolala v súboji druholigistov maďarský MTE 4:1.

HLAS PO ZÁPASE:

BALÁZS BORBÉLY:
Zápas splnil svoj účel, v prvej časti hry bola hra v poli vyrovnaná, v druhom polčase sme prevzali iniciatívu a dominovali na ihrisku. Hra mala svoje nedostatky, no videli sme aj niektoré veľmi dobré individuálne výkony. Do štartu 2. ligy zostávajú dva týždne, máme priestor na odstránenie nedostatkov, s výkonom mužstva a výsledkom 4:1 som spokojný.“