V príprave víťazstvo nad Malženicami 2:0

Zverenci trénera Borbélyho nadviazali na kvalitné výkony v rámci zimnej prípravy a v domácom prostredí zdolali účastníka 4. ligy Západ OFK Dynamo Malženice 2:0.

FC Petržalka – OFK Dynamo Malženice 2:0 (2:0)
Góly: 8. Gašparovič (11m), 17. Tino Miguez

Zostava FCP: Sokol – Horvát, Majerčák, Sopúch, Košťál (46. Hitka) – Tino Miguez (46. Lády), Vizváry, Marko, Pochyba – Gašparovič (46. Kavoň) – Maco (46. Kondrlík)

Úvod zápasu patril našim hráčom. Už v 7. min si trúfol na súboj jeden na jedného v pokutovom území Maco a po zákroku obrancu hostí ukázal rozhodca na biely bod. Loptu si vzal Lukáš Gašparovič a pokutový kop bezpečne premenil – 1:0. V 13. min mohol zvýšiť Pochyba, no prieniek do šestnástky z ľavej strany zakončil tvrdou strelou do brankára hostí. Na opačnej strane sa blysol pekným zákrokom Sokol, keď vytlačil nebezpečnú hlavičku hostí. V 17. min udrelo naše mužstvo gólovo druhýkrát. Najskôr Vizváry prinútil umiestnenou hlavičkou gólmana hostí Székelyho k bravúrnemu zákroku a z následného rohu sa gólovo presadil Tino Miguez, keď pohotovo po zemi umiestnil odrazenú loptu. Vo zvyšku prvej časti hry naše mužstvo kontrolovalo priebeh zápasu, v 40. min mohol navýšiť skóre Gašparovič, jeho pokus mieril nad bránu hostí.

Do druhého polčasu poslal kouč Borbély štyroch nových hráčov a naši hráči absolútne ovládli dianie na ihrisku. Škoda len, že diváci mohli sledovať festival nevyužitých gólových príležitostí. V 49. min po centri Ládyho namieril Vizváry tesne vedľa brány hostí a o štyri minúty z opačnej strany center Sopúcha našiel Kondrlíka a jeho delovka opečiatkovala žrď a odrazila sa na bránkovú čiaru. V 60. min zamestnal gólmana hostí peknou strelou Lády a o deväť minút neskôr nevyužil samostatný nájazd Kondrlík. Z odrazenej lopty mohol profitovať ešte Lády, no finálnu prihrávku na nášho stredopoliara zachytila obrana hostí. Napriek dominancii našich hráčov ďalšie góly už nepadli, naše mužstvo po kvalitnom výkone zdolalo Malženice 2:0.

V najbližšom stretnutí sa predstaví tým trénera Borbélyho o týždeň v sobotu 17. februára, súperom FC Petržalka bude o 16:30 účastník 3. ligy Západ MŠK Púchov.

PROGRAM ZÁPASOV ZIMNEJ PRÍPRAVY:

16.2. (piatok) FC Petržalka – MŠK Púchov (III. LZ) o 18:30
24.2. (sobota) FC Petržalka – SV Sankt Margarethen (Rakúsko IV.), doma alebo vonku, predbežný hrací čas o 15:00
28.2. (streda) FC Petržalka – FC DAC 1904 Dunajská Streda „B“ (III. LZ) o 18:30
4.3. (sobota) FC Petržalka – Rajka SE (Maďarsko IV. liga), doma alebo vonku, predbežný hrací čas o 15:00