V prípravnom zápase s výberom BFZ víťazstvo 4:3

FC PETRŽALKA – VÝBER BFZ 4:3 (0:3)

Góly: 70. I. Žiga, 74. Vician, 77., 81. Gašparovič – 22., 31., 44. Kondrlík (3. z 11m)

FC PETRŽALKA: Bartal (46. Sokol) – Sopúch, Privrel, Vecsei (46. Korenčaka), Morócz Bojnák), Iván (46. Kaňovič), Vician, Kavoň (19. Gašparovič), Marko (46. I. Žiga), Turčák (46. Lády), Čerňanský

Úvodná dvadsaťminútovka sa niesla v réžii nášho mužstva a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mal súper v priebehu prvej časti hry ujať trojgólového vedenia. Stalo sa tak zásluhou hetriku bývalého hráča FC Petržalka Davida Kondrlíka. Ten sa presadil po centrovaných loptách v 22. minúte a v 31. min po rohovom kope, tretí gól pridal z pokutového kopu, keď dve minúty pred prestávkou chybovali naši zadáci v rozohrávke a zákrok Privrela na Kondrlíka v šestnástke posúdil rozhodca ako nedovolený. Sám faulovaný hráč prekonal gólmana Bartala. Za zmienku stojí prvopolčasová príležitosť Alexa Ivána v 36. min, jeho tvrdú strelu zastavilo brvno, o tri minúty neskôr neprekonal v dobrej šanci gólmana hostí Čerňanský.

Do druhého polčasu vstupovali naši hráči za stavu 0:3, s piatimi novými hráčmi v poli, plus brankára Bartala vystriedal Sokol. Ten počas druhej časti hry mal len minimum práce, hra sa odvíjala prevažne v strede poľa a pred bránou výberu BFZ. V 70. min prenikol po pravej strane Lády, obišiel dvoch hráčov a Ivan Žiga znížil na 1:3. V 74. min vystreli spoza 16-ky Martin Vician a jeho tečovaná strela prepadla cez rukavice brankára hostí – 2:3. Tlak našich hráčov bol v tejto fáze enormný a o osude zápasu rozhodli dve úspešné strely Lukáša Gašparoviča k pravej žrdi spoza šestnástky. V 77. min vyrovnal skóre na 3:3 a o štyri minúty neskôr uzavrel konečné skóre zápasu víťazným gólom. Našim chlapcom sa v poslednej 20-minútovke podaril dokonalý obrat a v prípravnom dueli s výberom BFZ zaznamenali víťazstvo 4:3.